SOM Elena Saia, zakladateľka blogu Wedding Wonderland

Elena sa do svadieb zamilovala pred niekoľkými rokmi, keď začala plánovať svoju vlastnú. Zrazu na nič iné než na svadby nedokázala myslieť. Na začiatku roka 2012 tak založila blog Wedding Wonderland zaoberajúci sa kreatívnymi svadbami a krásnymi fotografiami. Blog Wedding Wonderland sa čoskoro stal jedným z najväčších talianskych svadobných blogov, z ktorého čerpajú inšpiráciu pre svoje svadobné plány tisíce párov.

Elena mala už od začiatku cieľ pomáhať budúcim nevestám a ženíchom naplánovať si svadbu tak, aby bola skutočne podľa ich vlastných predstáv. Dnes, o päť rokov neskôr, je Elena rada, že sa to stalo jej zamestnaním. Keď trávi niekoľko hodín denne prehliadaním fotografií zamilovaných ľudí, je presvedčená, že mala veľké šťastie.
Elena Saia

Otázky a odpovede

Prečo ste si ako svoju kariéru vybrala svadby?
Stalo sa to náhodou. Blog Wedding Wonderland bol zo začiatku iba koníček, hoci veľmi časovo náročný. Vždy som však dúfala, že by sa mi mohlo podariť urobiť z toho niečo viac. Prácu vo svadobnej brandži mám veľmi rada – neustále som obklopená krásou a každý deň vytváram niečo nové.

Ktorá zo svadieb na blogu je vaša obľúbená?
Tých je veľa! Ak by som si skutočne musela vybrať jednu, asi by som uviedla úžasnú svadbu v štýle Sna noci svätojánskej zo začiatku tohto roka. Bolo tam všetko, čo mám rada – recepcia v lese, výrazné farby, dlhý stôl pod sveteľnými reťazami, zlatý nádych a množstvo ďalších nápaditých detailov.

Nakoľko je podľa vás pre svadbu dôležité fotografovanie?
Fotografovanie je na svadbe mimoriadne dôležité – nevesty strávia veľké množstvo času premýšľaním všetkých detailov, výberom šiat, kvetín, pozorností pre hostí, ale to všetko často trvá iba pár hodín a svadobný deň utečie tak rýchlo! Každý pár si zaslúži skvelého fotografa, ktorý zachytí nádherné a vzácne okamihy.