SOM Nessa Buonomo, zakladateľka blogu La Mariée Aux Pieds Nus

Nessa Buonomo z Lyonu je profesionálnou svadobnou fotografkou, umeleckou riaditeľkou a autorkou.

V roku 2008 sa presťahovala do San Francisca v Kalifornii spolu so svojím snúbencom, kde prvýkrát spoznala americké svadobné blogy. Keď si uvedomila, že vo Francúzsku neexistuje žiadny podobný priestor, ktorý by ponúkal autentickú inšpiráciu pre nevesty, vrátila sa Nessa do Paríža a založila vlastný svadobný blog La Mariée Aux Pieds Nus. Blog si rýchlo získal veľké množstvo návštevníkov a v roku 2011 Nessa prenikla aj do sveta svadobných veľtrhov. Veľtrh LOVE/ETC bol založený v Paríži a každý rok privádza dohromady predajcov zo všetkých kútov sveta, aby sa podelili o svoju prácu s nevestami a ženíchmi a zoznámili sa s najnovšími svadobnými trendmi.

Zatiaľ posledným Nessiným podnikateľským nápadom bolo otvorenie vlastného fotografického štúdia v roku 2016 v Lyone pod názvom Studio Quotidien. Štúdio bolo otvorené s cieľom zlepšiť a pomôcť práci profesionálov v brandži, ako sú fotografi, či návrhári svadobných šiat a šperkov usilujúci o to, aby sa sen každého páru stal realitou.
Nessa Buonomo

Otázky a odpovede

Prečo ste si ako svoju kariéru vybrala svadby?
Keď som v roku 2009 spustila svoj blog, vôbec som nemala v pláne stať sa profesionálnou svadobnou blogerkou. Francúzsky svadobný priemysel v tom čase zažíval oživenie vďaka vlne nových predajcov, ktorí podobne ako ja pomáhali premeniť vzhľad svadieb vo Francúzsku. Môj blog bol pre mňa ideálnou platformou, ako sa stať súčasťou tohto vývoja, takže prechod ku kariére v odbore svadieb prišiel celkom prirodzene.

Ktorá zo svadieb na blogu je vaša obľúbená?
Najradšej mám svadbu Robbyho a Mariny, ktorá sa konala minulý rok v Alsasku. Páči sa mi preto, že pre mňa ako blogerku obsahuje všetko, čo mám na svadbách rada. Ich svadobné snímky sú úžasné. Som nadšená z toho prirodzeného, autentického a jednoduchého štýlu, v ktorom je skutočne každý detail premyslený a účelný. Má to pre mňa význam aj preto, že som nielen mala tú česť vytvoriť všetky kytice a dekorácie, ale Robby a Marina sú navyše moji blízki priatelia, takže som si svadbu mohla užiť aj ako hosť.  Zdieľať s nimi tento špeciálny deň bolo pre mňa i pre všetkých prítomných krásnym zážitkom.

Nakoľko je podľa vás pre svadbu dôležité fotografovanie?
Párom, ktoré sa snažia znížiť výdaje na svadbu, vždy vravím, že jediná vec, na ktorej nemôžu šetriť, je fotografovanie. Je to jediný spôsob, ako udržať spomienky pri živote a podeliť sa s nimi po svadbe s ostatnými. Snímky umožňujú uchovať a oceniť túto dôležitú časť života aj v nasledujúcich rokoch.