Nikon Imaging | Slovakia | Europe

Naprieč tokijským chaosom

„Naprieč tokijským chaosom“ s univerzálnymi objektívmi so zoomom NIKKOR.

Od neónmi presiaknutého nočného života cez jedinečnú rovnováhu medzi tradíciou a modernou až po skvostnú mestskú scenériu – Tokio je raj pre cestovateľských fotografov.

Je to tiež najväčšie mesto na svete a rodisko značky Nikon. Preto Nikon vyzval poľského cestovateľského fotografa Lukasza Palka, aby zachytil skutočnú esenciu tohto mesta – aby prenikol „naprieč tokijským chaosom“ a zameral sa elementy, ktoré robia Tokio takým výnimočným. 

Sledujte, ako univerzálne objektívy so zoomom NIKKOR umožnili Lukaszovi izolovať jednotlivé okamihy v hektickom prostredí a zachytiť pôsobivé snímky špecifických detailov uprostred chaosu hlavného mesta Japonska.

Svoje zážitky Lukasz Palka komentuje takto:„Ako cestovateľský fotograf hľadám odolné a všestranné vybavenie, ktoré mi zabezpečí, že môžem snímať rozmanité snímky s použitím iba jedného tela a objektívu. Tokio ponúka obrovské možnosti snímania a každý z uvedených štyroch objektívov, ktoré som použil pri tomto fotografovaní, mi umožnil preniknúť cez chaos tohto úžasného mesta a izolovať kľúčové prvky, ktoré ho robia takým výnimočným. Výsledné snímky sú odrazom mojej vášne – ľuďom poskytujú pohľad na túto ikonickú metropolu z inej perspektívy.“

Lukasz používal fotoaparáty Nikon D5, D500 a D7500 a nasledujúce univerzálne objektívy so zoomom NIKKOR:

AF-S DX NIKKOR 18 – 300 mm f/3,5 – 6,3G ED VR: Tento ultra kompaktný objektív na bežné nosenie je určený tým, ktorí chcú cestovať naľahko bez zníženia obrazovej kvality. Systém stabilizácie obrazu zabezpečuje, že objektív poskytne jasný obraz aj pri snímaní z ruky s najväčším priblížením.

AF-S NIKKOR 24 – 120 mm f/4G ED VR: Štandardný objektív so zoomom pre každého fotografa s nízkym rozpočtom používajúceho formát FX. Ponúka všestrannosť a výkon aj pri fotoaparátoch s vysokým rozlíšením. Tento kompaktný objektív ma konštantnú svetelnosť f/4 a praktický rozsah 24 – 120 mm, zatiaľ čo antireflexná vrstva Nano Crystal Coat výrazne redukuje reflexy a závoj.

AF-S NIKKOR 28 – 300 mm f/3,5 – 5,6G ED VR: Tento výkonný objektív so zoomom formátu FX umožňuje jednoduchý prechod od širokouhlého záberu po priblíženie teleobjektívu. Ideálny, keď skúmate nové mesto a v taške máte miesto len na jeden objektív.

AF-S NIKKOR 80 – 400 mm f/4,5 – 5,6G ED VR: Tento objektív pokrýva široký rozsah ohniskových vzdialeností ideálnych na snímanie krajiny. Je tiež vybavený systémom stabilizácie obrazu od spoločnosti Nikon, ktorý umožňuje snímať s časmi uzávierky dlhšími až o štyri stupne EV a dosiahnuť stabilné snímky pri snímaní z ruky.