Nikon Imaging | Slovakia | Europe

25-07-2017

Nikon oslavuje svoje 100. jubileum prostredníctvom série príspevkov s exkluzívnym výročným obsahom

Amsterdam, Holandsko, 25. júla 2017 – Spoločnosť Nikon uvádza pri príležitosti 100. výročia založenia dňa 25. júla 2017 sériu príspevkov s exkluzívnym obsahom. Nájdete ju na výročných stránkach spoločnosti Nikon a jednotlivé príspevky budú pridávané počas celého leta, pričom budú obsahovať ikonické snímky, príbehy a rady od fotografov z celého sveta, ktoré sa stali súčasťou mozaiky storočia predstavivosti a bohatej histórie spoločnosti. Okrem toho ponúka aj virtuálnu prehliadku Múzea Nikon v Tokiu s informáciami zo zákulisia.

Nikon už od svojho založenia pod názvom Kogaku K.K. v roku 1917 ponúka unikátne produkty a odborné vedomosti, ktoré posúvajú hranice možností technológií zameraných na optiku a presnosť. Od informácií z nášho odvetvia až po príspevky fanúšikov značky Nikon z radov známych osobností – obsah bol navrhnutý tak, aby inšpiroval fotografov aj fanúšikov.

Príspevky sa budú týkať piatich hlavných kategórií:

100 rokov príbehov

Za posledných sto rokov bola spoločnosť Nikon dôležitým účastníkom pri transformovaní sveta práce s obrazom. Od ikonických míľnikov, cez uvádzanie fotoaparátov a inovácií produktov až po individuálnu inšpiráciu profesionálnych fotografov, amatérov a fanúšikov – Nikon prezentuje niekoľko dôležitých, osobných a nádherných príbehov z Európy a celého sveta.

Virtuálne múzeum Nikon

Nikon vytvoril 360-stupňovú virtuálnu prehliadku svojho známeho múzea v Tokiu, aby predstavil históriu značky a okamihy, kedy sa to všetko začalo. Keď divák vstúpi do sveta Nikon, môže preskúmať technológie Nikon, produkty a kľúčové míľniky v histórii spoločnosti – vrátane informácií o tom, ako Nikon pomáha v oblasti biológie, medicíny či prieskumu vesmíru.

Icons with Nikons

Fotoaparáty a objektívy Nikon používajú ľudia zo všetkých sfér. Táto séria fotografií ukazuje známe osobnosti zo sveta hudby, športu, televízie a filmu s fotoaparátom Nikon v ruke.

100 rokov pomáhania

Spoločnosť Nikon podporuje fotografov od roku 1917 v ich disciplíne tým, že im poskytuje prehľad a poradenstvo s cieľom posúvať hranice možností a ukázať amatérom aj fanúšikom správny smer. Aby sme si to pripomenuli, Nikon zhromaždil najlepšie rady, ktoré vznikli počas storočia odborných skúseností spoločnosti, a pridal k nim tipy od svojich vybraných fotografov z celého sveta.

#LookBackAtNikon

Nikon tiež spúšťa súťaž v službe Instagram pre fanúšikov značky Nikon a nadšených fotografov z Európy so zaujímavými cenami, medzi ktoré patria aj fotoaparáty Nikon. Podmienkou účasti v súťaži je zhotoviť fotografiu, na ktorej bude odraz fotografa s jeho fotoaparátom Nikon. Účastníci, ktorí zhotovia najlepší autoportrét s odrazom v zrkadle, na sklenenom povrchu, mláke či inom nezvyčajnom povrchu, majú šancu vyhrať rôzne ceny vrátane fotoaparátov Nikon D500 a D7500. Ďalšie informácie získate sledovaním @NikonEurope na Instagrame.

Ďalšie informácie o 100. výročí spoločnosti Nikon a prístup k výročnému obsahu získate na výročnej stránke.