Nikon Imaging | Slovakia | Europe

22-05-2017

Fotoaparát Nikon D500 získal ocenenie Camera GP 2017 Editors Award

Amsterdam, Holandsko, 22. mája 2017: Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje, že digitálna jednooká zrkadlovka D500 získala veľkú cenu Camera GP (Grand Prix) 2017 Editors Award (cena redaktorov), a rozšírila tak zbierku svojich ocenení, okrem iného od asociácií TIPA a EISA.

Ceny Camera GP sponzoruje tlačová asociácia Camera Journal Press Club (C.J.P.C. / Japonsko), ktorá bola založená v septembri 1963 a dnes ju tvoria redaktori z 12 časopisov venujúcich sa fotografickej technike a fotografovaniu (údaj z apríla 2016). Víťaz ceny Editors Award, ktorú tento rok získal fotoaparát Nikon D500, bol vybratý na základe svojej popularity, atraktivity a miery inovácie, ktorú podľa členov C.J.P.C. priniesol.

Nikon D500 je teraz držiteľom troch vysoko uznávaných ocenení. Získal tiež ocenenie Best APS-C DSLR Expert za rok 2016 od asociácie TIPA (ocenenie pre najlepšiu profesionálnu digitálnu jednookú zrkadlovku so snímačom APS-C) a ocenenie European Prosumer DSLR Camera 2016-2017 (európske ocenenie digitálnych jednookých zrkadloviek pre profesionálov za roky 2016 – 2017) od asociácie EISA.

Vyhlásenie porotcov k výberu D500

„Nikon D500 je nový, dlho očakávaný špičkový model z radu jednookých zrkadloviek značky Nikon so snímačom formátu APS-C. Ponúka vynikajúci pomer ceny a výkonu a obsahuje základné funkcie fotoaparátu D5 (napr. snímač automatického zaostrovania), vlajkového modelu značky Nikon s plným 35-mm (kinofilmovým) formátom, no zároveň je dostupný za cenu, ktorú si môže dovoliť aj bežný spotrebiteľ. Model D500 môžeme chápať ako fotoaparát, ktorý zatraktívňuje formát APS-C o pevné a odolné telo, hľadáčik s vysokým rozlíšením a o nanajvýš uspokojujúcu výkonnosť sériového snímania. Prináša skrátka hodnotu špičkového modelu. Je vybavený prvotriednym systémom automatického zaostrovania, ktorý pozostáva zo zaostrovacích bodov pokrývajúcich širokú oblasť obrazového poľa a ktorý dokáže zachytiť ostré a jasné snímky pohybujúcich sa objektov. V dnešnom čase pozoruhodného vývoja zrkadloviek bez zrkadla nám fotoaparát D500 pripomína čaro jednookých zrkadloviek.“

Hlavné funkcie fotoaparátu D500

·153-bodový systém automatického zaostrovania ďalšej generácie, ktorý dokáže vynikajúco zamerať objekt v ľubovoľnej situácii

·Rýchle sériové snímanie približne 10 snímok za sekundu až do 200 záberov (14-bitový formát RAW s bezstratovou kompresiou)

·Kompaktný systém daný formátom DX, ktorý umožňuje pohotové snímanie

·Profesionáli ocenia podporu zaznamenávania videosekvencií v rozlíšení 4K UHD (3840 × 2160)

·Nový systém spracovania obrazu EXPEED 5, ktorý poskytuje široký rozsah štandardných citlivostí až do ISO 51 200 s možnosťou dodatočného rozšírenia až na Hi 5 (ekvivalent ISO 1 640 000)

·3,2-palcový dotykový, zvislo vyklápateľný monitor s vysokým rozlíšením, ktorý prispieva k ešte pohodlnejšiemu fotografovaniu

·Podpora aplikácie SnapBridge, ktorá umožňuje bezproblémové pripojenie fotoaparátu k inteligentnému zariadeniu