Nikon Imaging | Slovakia | Europe

03-04-2017

Nikon predstavuje pamätné modely pri príležitosti 100. výročia

Amsterdam, Holandsko, 3. apríla 2017: Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje predstavenie radu pamätných modelov a produktov pri príležitosti 100. výročia 25. júla 2017.

Nikon už od svojho založenia pod názvom Kogaku K.K. v roku 1917 ponúka unikátne produkty, ktoré posúvajú hranice možností technológií zameraných na optiku a presnosť. Do pamätného radu patria okrem loga k 100. výročiu a mnohých špeciálnych povrchových úprav a detailov aj dve vlajkové lode spoločnosti – digitálne jednooké zrkadlovky, objektív NIKKOR zo série so svetelnosťou clony f/2,8, špeciálna sada objektívov NIKKOR a nakoniec aj pamätné vydanie troch ďalekohľadov.

V ponuke bude aj špeciálna kolekcia pamätných produktov. Ďalšie informácie nájdete na našich webových stránkach: http://www.nikon.com/100th/.

Fotoaparát D5 vo vydaní pri príležitosti 100. výročia

Fotoaparát D5 je vlajkovou loďou medzi digitálnymi jednookými zrkadlovkami spoločnosti Nikon. Toto vydanie vyjadruje dedičstvo vlajkového modelu a je v prevedení s tmavošedou metalickou úpravou povrchu a so značkou, ktorá odkazuje na prispenie spoločnosti Nikon k prieskumu a štúdiu vesmíru. Súčasťou vydania je aj výročná brožúra, v ktorej sú popísané podrobnosti.

Fotoaparát D500 vo vydaní pri príležitosti 100. výročia

Vďaka metalickej šedej povrchovej úprave a pamätnému logu sa vo vydaní 100th Anniversary Edition snúbi elegancia s fotografickou znamenitosťou. Je dodávaný v exkluzívnom kovovom púzdre s logom a sériovým číslom a obsahuje špeciálnu krytku tela a kožený popruh s logom.

NIKKOR 70-200E vo vydaní pri príležitosti 100. výročia

Toto slávnostné vydanie AF-S NIKKOR 70 – 200 mm f/2,8E FL ED VR obsahuje oddelené sklenené prvky, ktoré sú súčasťou vnútornej mechaniky, a špeciálny stojan s púzdrom, ktoré pomáhajú vytvoriť bližšiu predstavu o tom, akým spôsobom tento objektív dosahuje svoje charakteristické vykreslovanie.

Sada NIKKOR Triple F2,8 Zoom Lens Set vo vydaní pri príležitosti 100. výročia

Objektívy NIKKOR sa stali synonymom pre optické technológie spoločnosti Nikon. Táto výročná sada obsahuje tri objektívy so zoomom a svetelnosťou f/2,8, ktoré meno NIKKOR predstavujú najlepšie – širokouhlý AF-S NIKKOR 14 – 24 mm f/2,8G ED, štandardný AF-S NIKKOR 24 – 70 mm f/2,8E ED VR a teleobjektív AF-S NIKKOR 70 – 200 mm f/2,8E FL ED VR. Na všetkých troch objektívoch je vyryté rovnaké pamätné sériové číslo.

WX 7×50 IF a WX 10×50 IF vo vydaní pri príležitosti 100. výročia

U týchto vydaní série WX s ultra širokým zorným poľom (WX 7×50 IF, WX 10×50 IF) je unikátne sériové číslo vyrazené na hornej strane centrálnej matice, zatiaľčo výročné logo je vytlačené na jej spodnej strane a tiež na exkluzívnom koženom popruhu, ktorý je dodávaný spolu s bežne dodávaným popruhom. Celkový počet týchto kusov bude obmedzený na sto (modely 7×50 a 10×50 dohromady).

8×30 E II vo vydaní pri príležitosti 100. výročia

Toto je pamätné vydanie ďalekohľadu 8×30E II spoločnosti Nikon, ktorého strohý a klasický dizajn si za mnoho rokov od prvého uvedenia zamilovalo veľa používateľov. Toto vydanie obsahuje pamätné logo a exkluzívnu povrchovú úpravu v metalickej šedej. Súčasťou balenia je aj špeciálne pútko s púzdrom.

Pamätné produkty pri príležitosti 100. výročia

Krištáľový Nikon Model I vo vydaní pri príležitosti 100. výročia

Krásna krištáľová reprodukcia prvého fotoaparátu Nikon 35mm z roku 1948, ikonického modelu I, vytvorená spoločnosťou Swarovski*, ktorá je popredným svetovým výrobcom krištáľu.

Zbierka odznakov pri príležitosti 100. výročia spoločnosti Nikon

Táto zbierka odznakov replikuje najstaršie a najpopulárnejšie produkty spoločnosti Nikon, ako aj logá spoločnosti za posledné storočie.

Miniatúra fotoaparátu Nikon F pri príležitosti 100. výročia spoločnosti Nikon

Nikon F, prvá vlajková loď spoločnosti Nikon a fotoaparát, ktorý určil štandard pre jednooké zrkadlovky po celom svete, je verne zobrazený ako model s mierkou 1/2.

Prémiový popruh pri príležitosti 100. výročia spoločnosti Nikon

Vyrobený kompletne z najlepšej talianskej kože, ktorej kvalita sa vekom a používaním zlepšuje.

Ďalšie informácie budú k dispozícií v júni.
Viac informácií nájdete na našich webových stránkach k príležitosti 100. výročia.

*Swarovski je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti Swarovski AG.

Technické parametre, dizajn, názov produktu a dodávané príslušenstvo sa môžu v jednotlivých krajinách alebo oblastiach líšiť. Parametre a vybavenie sa môžu zmeniť bez upozornenia alebo záväzku na strane výrobcu.