Nina Berman

Nina Berman je dokumentárna fotografka zo Spojených štátov, ktorá sa zaujíma hlavne o americký politický a sociálny život. Je autorkou dvoch uznávaných monografií. Purpurové srdcia – späť z Iraku (Purple Hearts - Back From Iraq), kniha obsahujúca portréty zranených veteránov a rozhovory s nimi, a Vlasť (Homeland), kniha zaoberajúca sa militarizáciou amerického života po útokoch 11. septembra.

Pep Bonet

Pep Bonet je ocenený filmár a fotograf sídliaci v Španielsku, ktorý zachytáva hlboké momenty z tých najrozmanitejších krajín vyjadrujúce pocit nerovnováhy súčasného sveta. Vo svojich dlhodobých projektoch sa zameriava na problémy Afriky. Jeho pretrvávajúca práca na téme HIV/AIDS viedla k viacerým knihám a mnohým výstavám po celom svete. Pep je známy aj vďaka svojej dlhodobej reportáži rockovej skupiny Mötorhead.

Andrea Bruce

Americká dokumentárna fotografka Andrea Bruce predstavuje publiku problémy ľudí vyrovnávajúcich sa s následkami vojny. Viac ako 10 rokov zaznamenávala svet v tých najproblematickejších oblastiach, ako sú Irak a Afganistan. Pracovala ako interná fotografka denníku Washington Post. Medzi jej úspechy patrí najvyššie ocenenie od Asociácie novinových fotografov Bieleho domu.

Alixandra Fazzina

Britská fotografka Alixandra Fazzina sa zameriava na podhodnotené konflikty a humanitárne dôsledky vojny. Pracovala ako nezávislá fotoreportérka vo východnej Afrike, na Strednom východe a v Ázii. Jej kniha Milión šilingov (A Million Shillings) dokumentuje exodus migrantov a utečencov zo Somálska.

Stanley Greene

Stanley Greene, fotograf narodený v USA, dokumentoval všetko od punkovej scény v San Franciscu v 70. a 80. rokoch až po pád Berlínskeho múru, hladomor v Sudáne, následky otravy plynom v Bhopale a povstanie v Čečensku. V roku 2010 bola publikovaná jeho kniha Čierny pas (Black Passport) a za svoju prácu po celom svete získal 5 ocenení World Press Photo.
Stanley Greene je zakladajúcim členom agentúry NOOR. Stanley zosnul 19. mája 2017 v Paríži vo Francúzsku

Tanya Habjouqa

Tanya Habjouqa žije vo Východnom Jeruzaleme a je to oceňovaná fotografka, novinárka a pedagogička. Medzi jej hlavné záujmy patrí genderová problematika, zobrazovanie odlišností a upieranie ľudských práv so záujmom o stále sa meniacu spoločensko-politickú dynamiku na Strednom východe. Jej projekt Okupované pôžitky (Occupied Pleasures) získal ocenenie World Press Photo a vyústil vo vydanie knihy.

Yuri Kozyrev

Yuri Kozyrev z Ruska zaznamenáva udalosti meniace podobu sveta už viac ako 25 rokov. Od pádu Sovietskeho zväzu po vojnu v Iraku, kde pôsobil ako zmluvný fotograf časopisu TIME. Nedávno zdokumentoval arabské revolúcia a ich následky v Bahrajne, Jemene, Tunisku, Egypte a Líbyi. Jeho práca sa vystavuje po celom svete a získal mnoho medzinárodných ocenení.

Bénédicte Kurzen

Francúzska dokumentárna fotografka Bénédicte Kurzen začala svoju kariéru dokumentáciou konfliktov v pásme Gazy, Iráku a Libanone. Posledných 10 rokov zamerala svoju pozornosť na Afriku, kde skúmala spoločnosť po apartheide v Juhoafrickej republike. V poslednej dobe sa venuje hlavne Nigérii. Grant z Pulitzerovho centra jej umožnil vydať snímky z Nigérie pod názvom Národ, ktorý prehral s bohmi (A Nation Lost To Gods).

Sebastián Liste

Španielsky dokumentárny fotograf a sociológ Sebastián Liste dokumentuje hlboké kultúrne zmeny a súčasné problémy Latinskej Ameriky a Stredomoria. Špecializuje sa na dlhodobé a detailné projekty, ktorých cieľom je inšpirovať spoločnosť k reflexii sociálnych dopadov rôznych politík. Za svoje projekty, akým je napríklad štúdia väzenského života vo Venezuele s názvom Zvnútra (On The Inside), získal celý rad ocenení.

Kadir van Lohuizen

Kadir von Lohuizen z Holandska informuje o oblastiach zničených vojnou. Najznámejším je však pravdepodobne vďaka svojím dlhodobým projektom týkajúcich sa siedmych riek sveta, stúpaniu hladiny morí, diamantového priemyslu a migrácie v Severnej a Južnej Amerike. Jeho projekt týkajúci sa diamantového priemyslu vyústil vo vydanie fotografickej knihy Na diamantoch záleží (Diamond Matters) a získal zaň ocenenie World Press Photo. Z projektu Cestou PanAm (Via PanAm) zas vznikla putovná výstava a kniha.

Jon Lowenstein

Americký fotoreportér Jon Lowenstein sa špecializuje na dlhodobé a podrobné dokumentárne prieskumy konfrontujúce moc, chudobu, rasovú diskrimináciu a násilie. V projekte Tieň žije v USA (Shadow Lives USA) sledoval migračnú trasu zo Strednej Ameriky a medzi jeho úlohy patrila aj dokumentácia následkov zemetrasenia na Haiti i spoločenského násilia v Guatemale. Získal množstvo ocenení a je členom programu TED Global Fellow.

Francesco Zizola

Taliansky dokumentárny fotograf Francesco Zizola prináša zábery z najväčších svetových konfliktov a zameriava sa na spoločenské a humanitárne problémy a zaznamenávanie kríz, ktoré bežné média často prehliadajú. Získal 10 ocenení World Press Photo a vydal 7 kníh vrátane knihy Narodený niekde (Born Somewhere), štúdie životných podmienok detí v 27 krajinách.