18-11-2021

ZÍSKAJTE ŠIROKÉ TVORIVÉ MOŽNOSTI. DOTERAJŠÍ NAJMENŠÍ OBJEKTÍV RADU Z S PEVNOU OHNISKOVOU VZDIALENOSŤOU

Amsterdam, Holandsko, 18. novembra 2021: Spoločnosť Nikon dnes predstavuje najmenší a najľahší plnoformátový objektív radu Z s pevnou ohniskovou vzdialenosťou¹: NIKKOR Z 28 mm f/2,8. Tento rozprávač príbehov stvorený do ulíc je vynikajúcim objektívom na každodenné použitie. Tento širokouhlý, nie však príliš širokouhlý, úžasne cenovo dostupný a nečakane výkonný objektív je pripravený na všetko od pouličných scén až po krajinky a situačné portréty.

Tento svetelný 28 mm objektív ponúka široký obrazový uhol, ktorý je ideálny na zobrazenie väčšej časti scény, zatiaľ čo jeho najkratšia zaostriteľná vzdialenosť 0,19 m je skvelá na dramatické zábery zblízka. Kombinácia širokého bajonetu Z a svetelnosti f/2,8 so zaoblenými lamelami clony prináša vynikajúci výkon v slabom svetle a umožňuje tvorcom ostro zobraziť požadovaný objekt na pozadí s neuveriteľne jemným a prirodzene vyzerajúcim bokehom.

NIKKOR Z 28 mm f/2,8 tiež umožňuje jednoducho snímať skvelo vyzerajúce videozáznamy. Ohnisková vzdialenosť 28 mm je filmová klasika a pri použití takéhoto ľahkého objektívu si môže používateľ vybrať, či bude snímať z ruky alebo s použitím gimbalu.

Súhrn hlavných funkcií: NIKKOR Z 28 mm f/2,8

Svetelný širokouhlý objektív f/2,8: ohnisková vzdialenosť 28 mm umožňuje snímať širokouhlé zábery s bohatými farbami a kontrastom.
Mimoriadne prenosný: objektív má dĺžku približne 43 mm a hmotnosť cca 155 g. Je dostatočne malý na to, aby ste ho mohli nechať na fotoaparáte alebo vložiť vrecka kabátu.
Nádherný bokeh: široký bajonet Nikon Z, svetelnosť f/2,8 a clona so 7 lamelami produkujú nádherne jemný a prirodzene vyzerajúci bokeh.
Vynikajúci pri snímaní zblízka: najkratšia zaostriteľná vzdialenosť iba 0,19 m umožňuje zaostriť aj zblízka.
Rýchle a nehlučné automatické zaostrovanie: vďaka mimoriadne tichému krokovému motoru a schopnosti bajonetu Nikon Z využiť viac svetla a je zaostrovanie rýchle, presné – a tiché.
Skvelý na snímanie videosekvencií: zmena uhla záberu pri zaostrovaní je dramaticky eliminovaná, takže zaostrenie možno upravovať bez viditeľného vplyvu na obrazový uhol.
42 mm pri orezaní na formát DX: pri použití na mirrorless fotoaparáte radu Z formátu DX ponúka tento objektív obrazový uhol ohniskovej vzdialenosti 42 mm.
Jednoduché ovládanie: zaostrenie, clonu, korekciu expozície či citlivosť ISO možno nastaviť pomocou nehlučného ovládacieho prstenca.
Dobre chránený: utesnený na ochranu pred prachom a kvapkami vody.²

O SPOLOČNOSTI NIKON

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jeho inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských cez profesionálne fotoaparáty, objektívy až po systémové príslušenstvo a športovú optiku – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná, pokiaľ ide o stanovovanie nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni.

Ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.

¹ Medzi objektívmi NIKKOR Z s pevnou ohniskovou vzdialenosťou pre mirrorless fotoaparáty s vymeniteľnými objektívmi, dostupnými k 18. novembru 2021.
² Nie je zaručené, že objektív bude odolný voči prachu a kvapkajúcej vode vo všetkých situáciách a za každých podmienok.