28-10-2021

Spoločnosť Nikon vyvíja super teleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S pre systém s bajonetom Nikon Z.

Amsterdam, Holandsko, 28. októbra 2021: Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje vývoj superteleobjektívu s pevnou ohniskovou vzdialenosťou NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S pre plnoformátové mirrorless fotoaparáty (formát Nikon FX) využívajúce bajonet Nikon Z.

* Vzhľad skutočného produktu sa môže od fotografie zobrazenej vyššie líšiť.

NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S je prvý superteleobjektív NIKKOR Z s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Patrí medzi objektívy NIKKOR Z radu S, ktoré zaručujú maximálny optický výkon. Vďaka nádhernému bokehu a vysokému rozlíšeniu objektív NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S sľubuje realistické snímky vynikajúcej kvality.

Objektív bude vybavený novou povrchovou úpravou, ktorá poskytuje najvyšší antireflexný výkon v histórii spoločnosti Nikon. Vďaka vynikajúcej ovládateľnosti a dizajnu, ktorý podporuje nahrávanie videosekvencií, objektív NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S pomôže profesionálnym fotografom vyjadriť svoju kreativitu prostredníctvom obrazu.

Spoločnosť Nikon bude aj naďalej hľadať nové dimenzie optického výkonu pri súčasnom uspokojovaní potrieb používateľov, prispievať k rozvoju kultúry fotografovania a rozširovať možnosti vyjadrovania obrazom.

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jeho inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských cez profesionálne fotoaparáty, objektívy až po systémové príslušenstvo – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná, pokiaľ ide o stanovovanie nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni.

Ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.