22-09-2021

SPOLOČNOSŤ NIKON PREDSTAVUJE DVA NOVÉ ĎALEKOHĽADY MONARCH, KTORÉ VNÁŠAJÚ ŽIVOT DO PRÍRODNÝCH KRÁS

Amsterdam, Holandsko, 22. septembra 2021:Spoločnosť Nikon dnes predstavila dva ďalekohľady, ktoré rozšíria produktový rad športovej optiky: MONARCH M7 A MONARCH M5. Obidva modely sú navrhnuté pre ľudí s vášňou pre prírodu a outdoor a prostredníctvom prepracovaného odolného a štýlového tela prinášajú používateľom jasný a prirodzený obraz okolitého sveta. Ďalekohľady kombinujú špičkovú optiku a výbornú ergonómiu a sú dostupné v rôznych konfiguráciách, vďaka čomu je isté, že nájdete vhodný model MONARCH pre všetky svoje outdoorové aktivity.

Či ste nadšeným pozorovateľom vtákov alebo horlivým fanúšikom divokej prírody, ďalekohľady MONARCH M7 budú vaším perfektným spoločníkom. Vďaka viac ako 60° zdanlivému zornému poľu – čo je v tejto triede ďalekohľadov nebývalá hodnota – ponúkajú všetky modely MONARCH M7 veľkolepý zážitok z pozorovania. Či chcete rýchlo nájsť vtáka počas letu alebo pozorovať voľne žijúce zvieratá v diaľke, zakaždým vám poskytnú kvalitný obraz, vďaka čomu nikdy nepremeškáte pútavý okamih.

Pôsobivý model MONARCH M5 je rovnako vhodný na energické aktivity ako horolezectvo či turistika, ale aj na relaxačné koníčky, ako napríklad kemping. Všetky modely obsahujú optické sklo s extrémne nízkym rozptylom svetla (ED), ktoré koriguje chromatickú aberáciu spôsobujúcu farebné okraje a ponúka vždy jasný obraz.

Či už si vyberiete model MONARCH M7 alebo MONARCH M5, môžete očakávať veľkolepý obraz s vysokým rozlíšením, v ktorom nádherné farby prírody priam ožívajú. Obidva modely majú viacnásobné dielektrické vrstvy s vysokou odrazivosťou na hranoloch, ktoré zaručujú veľmi rovnomernú priepustnosť svetla v celom viditeľnom spektre.

Uvedomujeme si, že pri čakaní na voľne žijúce zvieratá je komfort kľúčový. Preto sa obidva nové prírastky do radu MONARCH ponúkajú výborné držanie, a to vďaka pevnému gripu a pogumovanému telu, ktoré zabezpečuje aj ochranu pred nárazmi. Ďalekohľady MONARCH M7 a MONARCH M5 tiež ponúkajú výbornú odolnosť – sú vodotesné do hĺbky 1 metra počas 10 minút a odolné voči zahmlievaniu. Otočné a posuvné gumené očnice s nastavením rôznych polôh s aretáciou umožňujú jednoduché umiestnenie oka do správnej pozorovacej pozície.

Napriek tomu, že sú ďalekohľady MONARCH M7 a MONARCH M5 kompaktné a ľahké, dajú sa tiež upevniť na statív a umožňujú používanie bez rúk. To je obzvlášť užitočné pri dlhodobom pozorovaní z jedného miesta, napríklad keď ste v úkryte dúfajúc, že sa vám podarí zahliadnuť plachého vzácneho vtáka, na ktorého ste dlho čakali.

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jeho inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských cez profesionálne fotoaparáty, objektívy až po systémové príslušenstvo – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná vďaka stanovovaniu nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni.

Ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.