14-09-2021

Vyjadrite svoju víziu pomocou doteraz najmenšieho plnoformátového objektívu radu Z

Amsterdam, Holandsko, 14. septembra 2021: Spoločnosť Nikon dnes predstavuje najmenší a najľahší plnoformátový objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, ktorý sa pripája k rodine Nikon Z. Nádherne expresívny objektív NIKKOR Z 40 mm f/2 je superhrdinom na každý deň: ostrý, svetelný a dostatočne malý na to, aby ho bolo možné používať diskrétne. Výborne sa hodí na snímanie rôznych scén od vlogov až po žiarivé momentky.

* Vzhľad produktu sa môže od fotografie zobrazenej vyššie líšiť.

Tento svetelný, štandardný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou ponúka prirodzený obrazový uhol, ktorý je ideálny na snímanie prirodzených portrétov, rozhovorov či videonávodov. Vďaka tomu, že na váš objekt nebude mieriť veľký objektív, bude sa cítiť pohodlnejšie. Objektív je tiež taký malý a ľahký, že je ideálny na snímanie pútavých videosekvencií z perspektívy filmára.

Široký bajonet Nikon Z v kombinácii s vysokou svetelnosťou objektívu f/2 poskytujú vynikajúce výsledky aj pri slabom osvetlení, vďaka čomu sa objektív skvele hodí na zachytenie atmosféry v slabo osvetlenom prostredí. Zaoblená clona s 9 lamelami vytvára jemný, prirodzene vyzerajúci bokeh: fotografi a filmári môžu snímať s jemne rozostreným, super krémovým pozadím, vďaka ktorému ich objekt skutočne vynikne.

Dirk Jasper, Product Manager, Nikon Europe, povedal: „Sme nadšení, že môžeme privítať tento všestranný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou v neustále sa rozširujúcom systéme Nikon Z. Tento objektív je skvelou vstupnou bránou do sveta Nikon Z s výborným pomerom ceny a výkonu. Je taký kompaktný a ľahký, že je ideálny ako hlavný objektív na nosenie so sebou alebo ľahký druhý objektív.“

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z 40 mm f/2

Svetelný štandardný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou f/2: obrazový uhol 40 mm ohniskovej vzdialenosti na plnoformátových fotoaparátoch radu Z. Obrazový uhol 60 mm ohniskovej vzdialenosti na fotoaparátoch radu Z formátu DX.
Realistické podanie: objektív vykresľuje fotografie a videosekvencie s krásnymi detailmi, hĺbkou a farbami.
Umelecký bokeh: Ostro zachytiť objekt s krásne, jemne rozostreným pozadím nebolo nikdy jednoduchšie.
Skvelý na detailné zábery: najkratšia zaostriteľná vzdialenosť iba 0,29 m. Ostrosť je vynikajúca dokonca aj pri snímaní zblízka.
Rýchle a nehlučné automatické zaostrovanie: vďaka mimoriadne tichému krokovému motoru a schopnosti bajonetu Nikon Z využiť viac svetla je zaostrovanie rýchle, presné – a nehlučné.
Stvorený pre videosekvencie: videosekvencie nebudú narúšať zvuky zaostrovania. Zmena uhla záberu pri zaostrovaní je dramaticky redukovaná, takže zaostrenie nemá viditeľný vplyv na obrazový uhol.
Vreckový: dostatočne malý na to, aby ste ho mohli nechať na fotoaparáte alebo vložiť vrecka kabátu.
Prispôsobiteľný: nehlučný ovládací krúžok môžete nastaviť na ovládanie zaostrovania, clony, korekcie expozície či citlivosti ISO.
Chránený: utesnený proti prachu a kvapkám vody.¹

¹ Nie je zaručené, že objektív bude odolný voči prachu a kvapkajúcej vode vo všetkých situáciách a za každých podmienok.

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jeho inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských cez profesionálne fotoaparáty, objektívy až po systémové príslušenstvo – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná, pokiaľ ide o stanovovanie nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni.

Ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.