16-05-2022

SPOLOČNOSŤ NIKON ZÍSKALA PÄŤ OCENENÍ RED DOT, VRÁTANE OCENENIA „BEST OF THE BEST“ ZA FOTOAPARÁT Z 9

Amsterdam, Holandsko, 16. mája 2022: Spoločnosť Nikon dnes s potešením oznamuje, že päť jej produktov získalo ocenenie „Red Dot Award: Product Design 2022”. Pre spoločnosť Nikon to bol mimoriadne úspešný rok, pretože jej vlajkový plnoformátový mirrorless fotoaparát Nikon Z 9 bol korunovaný ocenením „Best of the Best“ (Najlepší z najlepších). Medzi ďalšie ocenené produkty patria fotoaparát Nikon Z fc s nádherným dizajnom a stredný teleobjektív na zhotovovanie makrosnímok NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S.

Do tejto celosvetovej dizajnovej súťaže boli zaslané produkty zo 60 krajín, ktoré následne hodnotila porota pozostávajúca z vážených odborníkov v oblasti dizajnu z celého sveta. Do úvahy sa počas celého procesu rozhodovania pred vyhlásením víťazov brali stupeň inovácie, funkčnosť, ergonómia a odolnosť.

Víťazné produkty budú prezentované koncom roka na exkluzívnej výstave uskutočnenej v múzeu Red Dot Design Museum v nemeckom Essene.

Medzi produkty Nikon ocenené cenou „Red Dot Award: Product Design 2022” patria nasledujúce produkty:

NIKON Z 9, OCENENIE „BEST OF THE BEST“

Z 9 je doteraz najpokročilejší vlajkový fotoaparát od spoločnosti Nikon. Je určený pre tých, ktorí posúvajú hranice fotografie a videa. Fotoaparát Z 9 je vhodný pre profesionálnych fotografov voľne žijúcich zvierat, športu a fotožurnalistov, ktorí požadujú výnimočný elektronický hľadáčik, automatické zaostrovanie a vynikajúcu ovládateľnosť spolu s odolnosťou. Fenomenálny výkon pri spracovaní obrazu fotoaparátu Z 9 umožňuje používateľom nahrávať bezkonkurenčné plnoformátové videosekvencie s rozlíšením 8K s frekvenciou snímania 24p až 60p alebo 4K s frekvenciou snímania 24p až 120p a time-lapse videosekvencie priamo vo fotoaparáte, čo umožňuje používateľom naplno prejaviť svoju kreativitu.

NIKON Z FC

Jedinečný, štýlový a veľmi pôsobivý mirrorless fotoaparát Nikon Z fc je vyrobený k dokonalosti a spája úžasný retro dizajn s najmodernejšou technológiou. Fotoaparát Nikon Z fc čerpá z dedičstva spoločnosti Nikon a bezkonkurenčnej histórie inovácií a berie inšpiráciu z filmovej jednookej zrkadlovky Nikon FM2 z roku 1982. Kombinácia jeho autentického štýlu, výkonu a pokročilých funkcií znamená, že fotografi aj nadšenci svojimi fotografiami zaručene urobia dojem – a premeníte každodenné okamihy na veľkolepé snímky. 

STREDNÝ TELEOBJEKTÍV NA ZHOTOVOVANIE MAKROSNÍMOK NIKKOR Z MC 105 MM F/2,8 VR S

NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S je profesionálny makroobjektív radu S schopný dosiahnuť ohromné detaily, ktoré prinášajú realistickú hĺbku a čistotu. Je optimalizovaný na snímanie statických makrosnímok a videozáznamov. Obrazový uhol zodpovedajúci strednému teleobjektívu z neho robí úžasný objektív na snímanie detailných portrétov: má vynikajúcu ostrosť, kontrast a atraktívny bokeh. 

SUPERTELEOBJEKTÍV S PEVNOU OHNISKOVOU VZDIALENOSŤOU NIKKOR Z 400 MM F/2,8 TC VR S

Vďaka nádhernému bokehu a vysokému rozlíšeniu objektív NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S zaručuje realistické snímky výnimočnej kvality. Objektív NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S je vybavený vstavaným 1,4-násobným telekonvertorom a novou povrchovou úpravou, ktorá poskytuje najvyšší antireflexný výkon v histórii objektívov NIKKOR, plne podporuje kreativitu profesionálnych fotografov.

VZPRIAMENÝ MIKROSKOP ECLIPSE SI

Vzpriamený mikroskop ECLIPSE Si je vybavený množstvom inteligentných prvkov, ktoré šetria čas, režimom automatického vypnutia a má ergonomický dizajn na zníženie fyzickej námahy pri dlhodobom používaní mikroskopu. Okrem toho je mikroskop ECLIPSE Si vďaka schopnosti vzdialeného zdieľania obrazu ideálny na virtuálne konzultačné a vyučovacie účely.

Red Dot Design Award je súťaž svetovej úrovne oslavujúca tých najlepších v oblasti dizajnu v jednotlivých odvetviach a má za sebou 67 rokov bohatej histórie. Ďalšie informácie nájdete na webových stránkach https://www.red-dot.org/

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jej inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských a profesionálnych fotoaparátov cez objektívy a systémové príslušenstvo až po športovú a rekreačnú optiku – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná, pokiaľ ide o stanovovanie nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.
Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované fotografické vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni. Jej oceňovaná športová a rekreačná optika približuje svet, od pozorovania vtákov a hviezd cez sledovanie divadelných predstavení až po golf a cestovanie.

Spoločnosť Nikon ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.