19-05-2022

SPOLOČNOSŤ NIKON TRIUMFUJE NA UDEĽOVANÍ CIEN TIPA WORLD AWARDS 2022 ZISKOM TROCH OCENENÍ

Amsterdam, Holandsko, 19. mája 2022: Spoločnosť Nikon dnes s hrdosťou oznamuje, že na udeľovaní cien TIPA World Awards 2022 získala tri ocenenia v rôznych kategóriách. Fotoaparát Nikon Z fc získal ocenenie „Best APS-C Camera“ (Najlepší fotoaparát so snímačom APS-C), zatiaľ čo model Nikon Z 9 získal ocenenie „Best Full Frame Professional Camera“ (Najlepší profesionálny plnoformátový fotoaparát). V kategórii objektívov si objektív NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S odniesol ocenenie „Best Full Frame Prime Telephoto lens“ (Najlepší plnoformátový teleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou). Tieto tri rôznorodé ocenenia potvrdzujú schopnosť spoločnosti Nikon prispôsobiť sa a vyvíjať špičkové produkty pre všetkých fotografov – od nadšencov až po profesionálov.

Porota asociácie TIPA ocenila fotoaparát Z fc zato, že spája inovatívnu technológiu s klasickým dizajnom, ktorý odráža dedičstvo spoločnosti Nikon. Okrem toho na porotu zapôsobilo odstránenie mechanickej uzávierky, čo umožnilo zvýšenie rýchlosti fotoaparátu Z 9. Objektív NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TV VR S bol úspešný vďaka pôsobivým funkciám, ako je vstavaný 1,4-násobný telekonvertor a stabilizácia obrazu, vďaka čomu je ideálnym objektívom pre každý typ fotografie.

Získanie ocenení TIPA World Award rozširuje pôsobivé množstvo ocenení, ktoré spoločnosť Nikon získala za svoj vlajkový mirrorless fotoaparát Z 9, vrátane ocenenia Best Camera od asociácie Red Dot, ocenenia DPReview Gold Award a ocenenia Product Award na udeľovaní cien iF DESIGN AWARD. Tieto ocenenia vyzdvihujú mimoriadnu rýchlosť spracovania fotoaparátu, technológie poháňané systémom umelej inteligencie a ergonomický dizajn.TIPA hodnotí fotoaparát Nikon Z fc – víťaza ocenenia „Best APS-C Camera“

Skombinujte klasický dizajn a ovládanie s modernou technológiou a získate dobrý obraz o príťažlivosti modelu Z fc. Dizajn je prostriedkom na nadviazanie konverzácie, a to najmä medzi znalcami v oblasti fotografie, ktorí obdivujú jeho retro nádych. Technológia fotoaparátu je však nanajvýš aktuálna, a stelesňuje ju 20,9-megapixelový snímač CMOS, obrazový procesor EXPEED 6, ktorý dokáže snímať fotografie rýchlosťou 11 snímok za sekundu a videosekvencie v rozlíšení UHD 4K s frekvenciou 30p, a tiež natívna citlivosť ISO až do 51 200. Z fc sa perfektne hodí aj k súčasným trendom živého vysielania a vlogovania vďaka plne nastaviteľnému dotykovému LCD displeju, možnostiam pripojenia a zdieľania, kompatibilite s externými mikrofónmi a veľkému 3-palcovému LCD monitoru s výklopnou a otočnou konštrukciou. Jedným z faktorov, ktorý porota TIPA veľmi ocenila, bolo to, že mladší používatelia, ktorých rodičia (alebo starí rodičia!) boli fotografmi používajúcimi jednooké zrkadlovky Nikon, môžu pomocou bajonetového adaptéra FTZ na fotoaparát nasadiť objektívy staršej generácie radu F a fotografovanie sa tak môže stať súčasťou rodinného dedičstva.

Asociácia TIPA hodnotí fotoaparát Nikon Z 9 – víťaza ocenenia „Best Full Frame Professional Camera“

Skombinujte inštinkty a reflexy profesionálneho fotografa so zobrazovacími nástrojmi dostupnými v modeli Nikon Z 9 a získate kombináciu, ktorá je len ťažko prekonateľná. Vrstvený plnoformátový snímač CMOS s rozlíšením 45,7 Mpx poskytuje snímky s rozlíšením 45,7 megapixelov, ktoré si zachovávajú kvalitu aj pri orezaní, čo z tohto modelu robí ideálny fotoaparát fotografovanie divých zvierat, krajiny a či portrétne práce. Jednou z hlavných konštrukčných zmien, ktorá zaujala členov asociácie TIPA, je odstránenie mechanickej uzávierky, vďaka čomu je tento fotoaparát mimoriadne rýchly a umožňuje snímať rýchlosťou až 30 snímok za sekundu vo formáte JPEG a 20 snímok za sekundu vo formáte RAW, a navyše dokáže pri sériovom snímaní uložiť až neuveriteľných 1 000 snímok vo formáte RAW. Široká škála rozlíšení a frekvencií snímania, vrátane videosekvencií v kvalite 8K/30p s možnosťou viac ako dve hodiny trvajúceho nepretržitého snímania, robí z tohto fotoaparátu aj veľmi schopnú videokameru. Početné aktualizácie firmvéru, ako napríklad doplnenie možnosti snímať v 12-bitovom formáte RAW s rozlíšením 8K/60 priamo vo fotoaparáte, budú aj naďalej zvyšovať príťažlivosť tohto fotoaparátu.

Komentáre TIPA k objektívu NIKKOR Z 400 mm F/2,8 TC VR S, víťazovi ocenenia „Best Full Frame Prime Telephoto Lens“

Keď sa členovia združenia TIPA zamerali na oblasť teleobjektívov s pevnou ohniskovou vzdialenosťou zameraných na profesionálnych fotografov športu, divokej prírody a ostatných fotografov, ktorí chcú využívať výhody vysoko svetelného teleobjektívu so stabilizáciou obrazu, NIKKOR Z 400 mm bol jasnou voľbou, najmä po započítaní bonusu v podobe vstavaného 1,4-násobného telekonvertora na jednoduché a okamžité prepnutie na ohniskovú vzdialenosť 560 mm pri svetelnosti f/4. Objektív je vybavený gumenými tesneniami na ochranu pred škodlivým vplyvom prachu a vlhkosti a jeho konštrukcia využíva optické členy ED (extrémne nízky rozptyl), super ED, ľahké fluoritové prvky a optické členy SR, ktoré umožňujú takmer úplnú elimináciu farebných vád, komy a aberácií, čo sú dôležité atribúty pri práci v náročnom prostredí. Motor s kmitacou cievkou (VCM) „Silky Swift“ zaisťuje plynulé a tiché automatické zaostrovanie s možnosťou nepretržitého manuálneho doostrovania. NIKKOR Z 400 mm okrem toho ponúka pôsobivú stabilizáciu obrazu s korekciou až o 5,5 EV.

Ceny TIPA World Awards sú všeobecne uznávané ako oslava špičkových spoločností a produktov najvyššej kvality v rámci tohto odvetvia. Slúži tiež ako dôležitý referenčný znak a informácia pre spotrebiteľov pri rozhodovaní o kúpe.

Ďalšie informácie nájdete na webovej lokalite organizácie TIPA: www.tipa.com

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jej inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských cez profesionálne fotoaparáty, objektívy až po systémové príslušenstvo – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná, pokiaľ ide o stanovovanie nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni.

Ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.