21-04-2022

SPOLOČNOSŤ NIKON VYDALA VERZIU 1.2.0 SYSTÉMU NX FIELD NA DIAĽKOVÉ FOTOGRAFOVANIE PRE PROFESIONÁLNE AGENTÚRY POSKYTUJÚCE SLUŽBY SPRACOVANIA OBRAZU

Amsterdam, Holandsko, 21. apríla 2022: Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje vydanie verzie 1.2.0 aplikácie NX Field, najnovšej verzie systému na diaľkové fotografovanie pre profesionálne agentúry poskytujúce služby spracovania obrazu. Aktualizácia softvéru ďalej prináša podporu pre funkcie plnoformátového (formát Nikon FX) mirrorless fotoaparátu Z 9.

Aktualizácia na verziu 1.2.0 umožňuje používateľom fotoaparátu Z 9 ľahko detegovať deväť druhov objektu. Tým pokrýva najväčšiu škálu predmetov na svete vrátane ľudí, psov, mačiek, vtákov, bicyklov, motocyklov, áut, vlakov a lietadiel a umožňuje presnejšie snímanie objektov, a to aj prostredníctvom diaľkového ovládania. Aktualizácia navyše podporuje režim vysokorýchlostného snímania+ fotoaparátu Z 9*, ktorý využíva najrýchlejšiu** frekvenciu snímania na svete 120 sn./s. Umožňuje na diaľku zachytiť kľúčové a rozhodujúce momenty, ktoré môžu voľnému oku uniknúť, no sú mimoriadne dôležité pre športových a spravodajských fotografov.

Okrem toho technológia Dual Stream vstavaná vo fotoaparáte Z 9 umožňuje zobrazenie živého náhľadu na smartfóne alebo tablete s veľmi malým oneskorením a bez zamrznutia obrazu počas sériového snímania. To zaručuje spoľahlivé zachytenie vzácnych okamihov aj pri diaľkovom ovládaní. Táto technológia v kombinácii s najnovšou aktualizáciou softvéru a konštrukciou tela fotoaparátu, ktorá eliminuje potrebu mechanickej uzávierky, robí z modelu Z 9 ideálnu voľbu pre profesionálnych fotografov.

Spoločnosť Nikon bude pokračovať v poskytovaní aktualizácií pre systém NX Field s cieľom podporiť profesionálnych fotografov, ktorí pracujú v prvej línii reportážnej fotografie.


*S automatickým zaostrovaním a meraním expozície. Iba vo formáte JPEG s normálnou kvalitou snímania. Počet snímok, ktoré je možné nasnímať, je nižší ako pri vysokorýchlostnom sériovom snímaní. Odporúča sa použiť odporúčanú kartu. S nastavením C30 je možné snímať snímky s rozlíšením cca 45 megapixelov rýchlosťou 30 sn./s.

** Medzi mirrorless fotoaparátmi dostupnými k 28. októbru 2021 na základe výskumu spoločnosti Nikon.

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jej inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských a profesionálnych fotoaparátov cez objektívy a systémové príslušenstvo až po športovú a rekreačnú optiku – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná, pokiaľ ide o stanovovanie nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.
Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované fotografické vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni. Jej oceňovaná športová a rekreačná optika približuje svet, od pozorovania vtákov a hviezd cez sledovanie divadelných predstavení až po golf a cestovanie.
Spoločnosť Nikon ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.