17-02-2022

Nikon vydáva verziu 1.1.0 systému na diaľkové fotografovanie NX Field pre profesionálnych fotografov a agentúry

Amsterdam, Holandsko, 17. februára 2022: Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje, že dnes bola vydaná verzia 1.1.0 systému NX Field, systému na diaľkové fotografovanie pre profesionálnych fotografov a spravodajské a športové agentúry. Táto aktualizácia pridáva podporu pre plnoformátové (formát Nikon FX) mirrorless fotoaparáty Z 7II, Z 6II, Z 7 a Z 6. Podpora pre model Z 9 bude pridaná v budúcej aktualizácii firmvéru.

Podpora pre mirrorless fotoaparáty pridaná do verzie 1.1.0 umožňuje diaľkové ovládanie funkcie nehlučného snímania, unikátnej funkcie mirrorless fotoaparátov. To umožňuje použitie vzdialených fotoaparátov aj na miestach a v situáciách, ktoré vyžadujú nehlučnú prevádzku, ako sú koncertné sály či šachové zápasy. Verzia 1.1.0 tiež pridáva podporu pre funkcie AF s detekciou tváre a AF s detekciou očí, ktorými sú vybavené mirrorless fotoaparáty Nikon a umožňujú spoľahlivejšie zaostrenie na tvár a oči objektu počas diaľkového snímania. Zaostrovacie body rozmiestnené v širokej oblasti záberu navyše uľahčujú zaostrovanie na objekty umiestnené na okraji záberu, čo vám umožňuje väčšiu slobodu pri komponovaní záberov.

Okrem toho NX Field ver. 1.1.0 pridáva podporu pre intervalové snímanie s kompatibilnými digitálnymi jednookými zrkadlovkami a mirrorless fotoaparátmi. Zadanie intervalu snímania a počtu záberov na vzdialenom fotoaparáte umožňuje automatické snímanie, a to aj na diaľku.

Nikon bude pokračovať v poskytovaní aktualizácií pre systém NX Field na podporu profesionálnych fotografov, ktorí pracujú v prvej línii reportážnej fotografie a fotografujú rozhodujúce okamihy.

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jeho inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských cez profesionálne fotoaparáty, objektívy až po systémové príslušenstvo – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná v oblasti stanovovania nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni.

Ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.