28-12-2021

Spoločnosť Nikon vydá nový firmvér pre vlajkový mirrorless fotoaparát Nikon Z 9

Amsterdam, Holandsko, 28. decembra 2021: Spoločnosť Nikon dnes s potešením oznamuje, že pre vlajkový mirrorless fotoaparát Z 9 je naplánované na vydanie firmvéru verzie 1.10, ktorý bude k dispozícii na stiahnutie dňa 5. januára 2022 prostredníctvom centra sťahovania spoločnosti Nikon a mobilnej aplikácie Snapbridge.

Firmvér ver. 1.10 pre fotoaparát Z 9 výrazne predĺži čas rýchleho sériového snímania.

Pri snímaní rýchlosťou 20 sn./s v režime [vysokoefektívny RAW + JPEG BASIC (L)] sa čas snímania predĺži z predchádzajúcich pribl. 3 sekúnd na najdlhší čas snímania na svete*1 – približne 15 sekúnd*2.

Pri snímaní rýchlosťou 20 sn./s v režime [vysokoefektívny RAW★ + JPEG BASIC (L)] alebo [JPEG FINE (L) + JPEG BASIC (S)] sa čas snímania predĺži z predchádzajúcich pribl. 3 sekúnd na približne 8 sekúnd*2.
Vylepšenie rýchlostného sériového snímania ešte viac podporí možnosť zachytiť rozhodujúce okamihy v prípade rýchlo sa pohybujúcich objektov vo vysokom rozlíšení.

Okrem toho budúca aktualizácia firmvéru pridá množstvo funkcií týkajúcich sa snímania videosekvencií, ako aj ďalšie vylepšenia ovládateľnosti a funkčnosti pri snímaní statických snímok aj videosekvencií.

*1 Pri snímaní rýchlosťou 20 sn./s v režime [RAW + JPEG] mirrorless fotoaparátmi s obrazovým snímačom s rozlíšením 30 megapixelov alebo väčším, ktoré sú k dispozícii k 28. decembru 2021, na základe výskumu spoločnosti Nikon.
*2 Pri použití objektívu NIKKOR Z 50 mm f/1,8 S a pamäťovej karty ProGrade Digital Cobalt 1700R 325 GB. Čas sa skráti, ak je karta v slote 2 nastavená na zálohovanie, alebo je funkcia Automatická regulácia skreslenia nastavená na možnosť ZAPNUTÉ atď.

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jeho inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských cez profesionálne fotoaparáty, objektívy až po systémové príslušenstvo a športovú optiku – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná, pokiaľ ide o stanovovanie nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.
Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni.
Ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.