11.11.2021

NIKON NADVÄZUJE SPOLUPRÁCU SO SPOLOČNOSŤAMI NISSIN JAPAN LTD. A PROFOTO

Amsterdam, Holandsko, 11. novembra 2021: Spoločnosť Nikon s radosťou oznamuje, že nadväzuje spoluprácu so spoločnosťami Nissin Japan Ltd. a Profoto AB pri vývoji bleskov a produktov na štúdiové osvetlenie.

Spoločnosť Nissin Japan Ltd. má viac ako 60 rokov skúseností s výrobou bleskov, zatiaľ čo spoločnosť Profoto AB je popredným svetovým výrobcom osvetľovacej techniky pre profesionálnych fotografov. Obe spoločnosť už vydali veľké množstvo zábleskových produktov kompatibilných s fotoaparátmi Nikon. Výsledkom tejto spolupráce bude vyššia kompatibilita týchto produktov najmä s mirrorless fotoaparátmi Nikon a rozšírenie produktov od spoločností Nissin Japan Ltd. a Profoto AB.

Vďaka tomu budú môcť ponúkať širší rad spoľahlivých produktov pre používateľov fotoaparátov Nikon, čím sa rozšíri výber a možnosti pre fotografov pri vyjadrovaní prostredníctvom obrazu.

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jeho inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských cez profesionálne fotoaparáty, objektívy až po systémové príslušenstvo a športovú optiku – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná, pokiaľ ide o stanovovanie nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni.

Ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.