Nikon Imaging | Slovakia | Europe

04-10-2017

Pouličný život cez objektív

Nikon vydáva nový fotografický seriál z Barcelony, ktorý inšpiruje amatérskych pouličných fotografov

Amsterdam, Holandsko, 4. október 2017 – Spoločnosť Nikon dnes vydáva exkluzívny fotografický seriál vytvorený španielskym fotografom Ibaiom Acevedom, ktorého vyzvala, aby vo svojej rodnej Barcelone nafotil počas jedného dňa päť rôznych miest pomocou objektívov NIKKOR s pevnou ohniskovou vzdialenosťou.

Mestské prostredie Barcelony je jedinečnou kombináciou prekrásnych pláží, modernistickej architektúry a gotickej minulosti. Seriál zahŕňa neobyčajné snímky oblastí nazývaných Barcelonety, baziliky Sagrada Familia, uličiek Las Ramblas, gotickej štvrte a hory Tibidabo. Na každú snímku bol použitý iný špecifický objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou na dôkaz toho, ako dokáže pozdvihnúť pouličnú fotografiu z bežnej na výnimočnú úroveň.

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4G

Ibai nasnímal tento fotografický seriál pomocou fotoaparátu Nikon D750 a nasledujúcich objektívov NIKKOR s pevnou ohniskovou vzdialenosťou:
- AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED: Vďaka širokému uhlu a malej hĺbke ostrosti bol tento objektív perfektnou voľbou na snímanie slávnej barcelonskej pláže. Umožnil Ibaiovi zachytiť prostredie a atmosféru tzv. Barceloniet bez skreslenia a zaistil ostrosť aj pri jasnom svetle.
- AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4G: Tento objektív je výnimočný svojou schopnosťou zachytiť súčasne malú hĺbku ostrosti aj široké uhly, pričom je efektívny aj pri slabom svetle. Potvrdzuje to Ibaiova fotka slávnej pamiatky Sagrada Familia odrážajúcej sa v blízkom jazere, ktorá by sa dala pomýliť s maľbou.
- AF-S NIKKOR 58 mm f/1,4G: Tento objektív bol ideálny na vytvorenie jedinečnej prekrásnej fotky v mori ľudí prechádzajúcich sa v uličkách Las Ramblas. Jeho clona má vynikajúcu hĺbku ostrosti, čím poskytuje brilantnú textúru s rozostrením na pozadí fotografie.
- AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G: Je to ideálny portrétny objektív, ktorý zachytáva extrémne detaily. Vytvára plynulý efekt „bokeh“, čím vedie pohľad diváka. Tieto schopnosti boli otestované v gotickej štvrti.
- AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4G: Tento objektív má veľmi dobré schopnosti snímania pri slabom svetle, ktoré sa prispôsobia meniacemu sa osvetleniu, vďaka čomu bol optimálnou voľbou na fotenie kostola aj západu slnka nad horou Tibidabo.

V súvislosti so svojou skúsenosťou Ibai Acevedo povedal: „Pouličná fotografia pre mňa znamená riskovať a pokúsiť sa zachytiť niečo nezvyčajné alebo pominuteľné. Stále mám oči otvorené a vždy sa snažím využiť každú príležitosť, ktorá sa naskytne. Je veľmi dôležité byť schopný improvizovať – krása fotografie nakoniec spočíva v zachytení jedinečnosti okamihu. Situácie, ako sú napríklad meniace sa svetelné podmienky alebo počasie, sú pre fotografov nekonečnými výzvami a príležitosťami zároveň, ale aj keď sa nachádzate na skvelom mieste s ideálnou kompozíciou, bez správneho objektívu môžete dosiahnuť iba obmedzené výsledky.“

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 58 mm f/1,4G

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4G

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4G

Video

Pozrite si Ibaia priamo na mieste v jeho rodnej Barcelone a naučte sa, ako používať objektívy NIKKOR s pevnou ohniskovou vzdialenosťou v tejto sérii praktických videí: http://bit.ly/nikon_ltal

Súprava

Ibai Acevedo používal počas fotografovania nasledujúce vybavenie:
Nikon D750
AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED
AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4G
AF-S NIKKOR 58 mm f/1,4G
AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G
AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4G