Nikon Imaging | Slovakia | Europe

15-02-2017

Produkty Nikon získali ocenenie iF Design Award 2017

Amsterdam, Holandsko, 15. februára 2017: Spoločnosť Nikon a jej dcérska spoločnosť Nikon-Trimble Co., Ltd.* s potešením oznamujú, že päť ich produktov získalo v kategórii „produkt“ ocenenie iF Design Award 2017.

Víťazné produkty:

Digitálna jednooká zrkadlovka – Nikon D5

D5 je najnovší vlajkový model spoločnosti Nikon s prvotriednym rýchlym sériovým snímaním a vysokou citlivosťou, ktorý dokáže zachytiť široké spektrum scén a objektov. Obe strany pentaprizmy boli zmodernizované, aby spĺňali požiadavky profesionálneho nástroja, pričom jej celková konštrukcia robí fotoaparát odolnejším a rýchlejším.

Digitálna jednooká zrkadlovka – Nikon D500

Poloprofesionálny fotoaparát D500 má rovnaký 153-bodový systém automatického zaostrovania ako vlajková loď D5. Snímač APS-C je mimoriadne pohotový. Umožňuje rýchle sériové snímanie frekvenciou približne 10 snímok za sekundu a pri použití objektívu formátu FX dosahuje efekt teleobjektívu. Fotoaparát D500 predstavuje inováciu a zmysel pre pohyb vďaka malej pentaprizme (bez blesku), ktorá sa vpredu zužuje a smeruje k objektu, čo je hlavným motívom dizajnu fotoaparátov Nikon série D.

Akčná videokamera – KeyMission 360

Prvá akčná videokamera KeyMission 360 od spoločnosti Nikon je nositeľná akčná videokamera vybavená predným i zadným obrazovým snímačom, ako aj dvoma objektívmi NIKKOR, čo umožňuje zaznamenávať úžasne realistické 360-stupňové videosekvencie s rozlíšením 4K UHD. Je vodotesná do hĺbky 30 m a odolná proti otrasom, mrazu a prachu.

Inverzný výskumný mikroskop – ECLIPSE Ti2

Tento vlajkový model zo série inverzných mikroskopov je určený na používanie v biológii, zdravotníctve a farmaceutickom priemysle.

Mikroskop je odpoveďou na rozličné výskumné potreby. Je vybavený funkciami, ktoré ponúkajú pokročilé možnosti využitia a lepšie používanie, stabilitu a flexibilitu.

Riešenie digitálneho spracovania obrazu – Nivo-i

Nivo-i je prvým priemyselným meracím zariadením pre riešenia digitálneho spracovania obrazu, ktoré umožňuje získať digitálne snímky a súčasne aj presné údaje o polohe.

Oblasti jeho použitia siahajú od riadenia infraštruktúry až po prevenciu katastrof a zahŕňajú detekciu a kontrolu prasklín v betónovom moste, monitorovanie zosuvov pôdy a navádzanie pri oprave oceľovej konštrukcie.

iF Design Award je prestížne celosvetové ocenenie za dizajn udeľované od roku 1953, ktoré sponzoruje spoločnosť iF International Forum Design GmbH. Toto ocenenie sa udeľuje v niekoľkých kategóriách, ako sú napríklad produkt, komunikácia a obal. Tento rok hodnotili renomovaní odborníci viac ako 5 500 príspevkov z 59 krajín.

* Nikon-Trimble Co., Ltd. je spoločný podnik medzi spoločnosťou Nikon a americkou spoločnosťou Trimble Inc., ktorý dodáva vysoko presné zememeračské riešenia zvyšujúce produktivitu.