Nikon Imaging | Slovakia | Europe

06-10-2016

Nikon predstavuje laserový diaľkomer MONARCH 7i VR

Amsterdam, Holandsko, 6. októbra 2016: Nikon s potešením oznamuje uvedenie laserového diaľkomera MONARCH 7i VR – inovatívneho modelu vybaveného funkciou optickej stabilizácie obrazu.

Diaľkomer MONARCH 7i VR účinne znižuje chvenie obrazu v hľadáčiku spôsobené pohybom ruky (sínusoidné vlny) približne na 1/5 alebo menej, na základe meracích noriem spoločnosti Nikon. Obraz v hľadáčiku zostane stabilný, vďaka čomu je zamierenie na cieľ jednoduchšie. Diaľkomer dokáže merať až na vzdialenosť 915 metrov pri zobrazení skutočnej vzdialenosti, čo v spojení s technológiou stabilizácie obrazu (VR) umožňuje rýchle a jednoduché meranie ešte vzdialenejších a menších objektov.

Laserový diaľkomer MONARCH 7i VR tiež ponúka vysokokvalitný hľadáčik s viacnásobnými antireflexnými vrstvami a 6× zväčšením, ktorý poskytuje jasný a čistý obraz. Technológia ID zobrazuje vodorovnú vzdialenosť, zatiaľ čo originálna technológia spracovania dát HYPER READ od spoločnosti Nikon umožňuje zobraziť nameranú vzdialenosť približne za 0,5 sekundy bez ohľadu na to, ako ďaleko od cieľa sa nachádzate.

Laserový diaľkomer MONARCH 7i VR má kompaktné telo s dobrým úchopom a ponúka vysoký optický a merací výkon. V situáciách, kedy rozhoduje každá sekunda, možno merať vzdialenosť od cieľa presne a rýchlo, vďaka čomu je tento diaľkomer ideálnym spoločníkom na vonkajšie aktivity. Vďaka vodotesnej konštrukcii odolnej voči zahmlievaniu (s priestorom pre batériu utesneným proti dažďu) je laserový diaľkomer MONARCH 7i VR pripravený na použitie v akýchkoľvek náročných podmienkach.