Akadémia Nikon-NOOR

Nečakáme pasívne na novú generáciu vizuálnych rozprávačov príbehov, aby sa presadili. Aktívne im prinášame vzdelávanie do ich domovských krajín. Od roku 2009 sa stalo niekoľko popredných dokumentárnych fotografov organizácie NOOR našimi školiteľmi v Akadémii Nikon-NOOR, ktorí cestovali naprieč celou Európou, aby sa podelili o svoje poznatky s budúcimi fotožurnalistami. Vyškolili sme viac ako 1 000 účastníkov z viac ako 70 krajín na workshopoch od Kazachstanu cez Istanbul až po Švédsko a Poľsko.

Školitelia NOOR priniesli do Akadémie viac než len svoje fotografické zručnosti. Pomáhajú účastníkom naučiť sa zoradiť snímky do správnej postupnosti, zdôrazniť príbeh a vytvoriť si vlastný jedinečný štýl vo fotografii. Zdieľajú tiež základné poznatky z terénu, poskytujú poradenstvo o spolupráci so sprostredkovateľmi a bezpečnostné tipy, pretože mnohí účastníci kurzu pre najlepších pôjdu pracovať do konfliktných oblastí.

A ani tu podpora nekončí. Vďaka Akadémii Nikon-NOOR majú účastníci prístup k stále rastúcej sieti nových mladých fotografov i profesionálov, ktorí im budú aj naďalej pomáhať počas rozvoja kariéry.