28-10-2021

NIKON PREDSTAVUJE VYSOKOVÝKONNÝ, KOMPAKTNÝ OBJEKTÍV SO ZOOMOM RADU S

Amsterdam, Holandsko, 28. októbra 2021: Spoločnosť Nikon dnes predstavuje svoj najnovší objektív so zoomom, všestranný objektív NIKKOR Z 24 – 120 mm f/4 S. Vďaka ľahkej konštrukcii, pokročilým optickým prvkom a širokému rozsahu zoomu je tento objektív vhodný pre každý scenár. Od starovekej architektúry a pestrej pouličnej fotografie až po detailné portréty a rozľahlé krajiny – používateľom umožňuje zachytiť všetky uhly bez nutnosti výmeny objektívov.

NIKKOR Z 24 – 120 mm f/4 S je vysokovýkonný cestovný objektív na bežné nosenie. Pýši sa konštantnou svetelnosťou f/4 a je stvorený na kreatívne snímanie, ktoré prináša ohromujúce detaily. Ponúka príjemné ovládanie a je vybavený multi-focusing systémom, ktorý zabezpečuje neuveriteľne rýchle a presné automatické zaostrovanie v celom rozsahu zoomu.

Vďaka kombinácii vysokého výkonu a ľahkého a kompaktného tela je objektív NIKKOR Z 24 – 120 mm f/4 S „pripravený na cestovanie“ ako pre fotografov, tak aj pre tvorcov videa. Ponúka vynikajúci obrazový výkon s prakticky nulovou zmenou uhla záberu pri zaostrovaní, čím zaisťuje konzistentnú kompozíciu pri zmene zaostrenia počas záznamu. Ak používateľ prechádza z interiéru do exteriéru alebo medzi tmavšími a svetlejšími scénami, stabilné riadenie expozície umožňuje prirodzene zmeniť jas na dosiahnutie nádherne vyzerajúcich záberov.

Antireflexné vrstvy ARNEO a Nano Crystal Coat tohto objektívu zamedzujú vzniku reflexov a závoja, ktoré spôsobuje parazitné svetlo prichádzajúce z rôznych smerov, a tým zabezpečujú krištáľovo čistý obraz.

Objektív NIKKOR Z 24 – 120 mm f/4 S, ktorý je utesnený proti prachu a kvapkajúcej vode, obsahuje na prednom prvku fluórovú vrstvu od spoločnosti Nikon, ktorá odpudzuje nečistoty a ľahko sa čistí .

NIKKOR Z 24 – 120 mm f/4 S – jeden objektív, nekonečné množstvo možností:

• Objektív so zoomom od širokouhlého záberu po stredný rozsah teleobjektívu s vynikajúcou optikou
• Vynikajúca obrazová kvalita v širokom rozsahu zoomu
• Konštantná clona f/4 poskytujúca fotografovi všestrannosť a agilnosť
• Konzistentné priblíženie pri snímaní videosekvencií aj fotografií
• Krátka najkratšia zaostriteľná vzdialenosť a maximálny reprodukčný pomer 0,39
• Flexibilný rozsah ohniskových vzdialeností 24 – 120 mm
• Vynikajúci výkon pri snímaní videosekvencií s minimálnou alebo nulovou zmenou uhla záberu pri zaostrovaní
• Prispôsobiteľné ovládacie prvky zahŕňajúce špecializované funkčné tlačidlo a ovládací prstenec, ktoré umožňujú priradenie rôznych funkcií podľa preferencií používateľa
• Ľahké a kompaktné telo, vďaka čomu je ľahko prenosný
• Multi-focusing systém využívajúci dve pohonné jednotky AF na rýchle a presné automatické zaostrovanie
• Antireflexné vrstvy ARNEO a Nano Crystal Coat, ktoré bojujú proti reflexom a závoju
• Utesnený proti prachu a kvapkajúcej vode, s fluórovou vrstvou od spoločnosti Nikon, ktorá odpudzuje nečistoty

Dnes o 18.00 sa uskutoční krátky živý prenos na kanáli spoločnosti Nikon Europe v službe YouTube, ktorý bude zahŕňať aj živú diskusiu a odpovede na otázky týkajúce sa uvedenia fotoaparátu Z 9.

Okrem toho sa 5. novembra od 13.00 do 21.00 koná exkluzívne virtuálne podujatie #NikonDays, ktoré bude oslavou systému radu Z vrátane najpokročilejšieho vlajkového fotoaparátu Z 9 od spoločnosti Nikon.

Fotografickí nadšenci i profesionáli sa môžu zapojiť do relácií vo francúzštine, angličtine a nemčine. Budú sa tiež konať prednášky a diskusie cez systém Zoom s poprednými fotografmi voľnej prírody, športovej, automobilovej, módnej a svadobnej fotografie spolupracujúcimi so spoločnosťou Nikon z celej Európy. Okrem toho bude k dispozícii podrobný prehľad o fotoaparáte Z 9, systéme Z a plánovaných objektívoch.

Podujatie je bezplatné. Ústredným prvkom inšpiratívneho a bohatého programu aktivít budú rady a návody, ako môžu fotografi realizovať svoj tvorivý potenciál prostredníctvom fotografií a videa bez ohľadu na tému.

Ak sa tohto podujatia chcete zúčastniť, tu si zaregistrujte miesto: https://nikondays.nikoneurope.com
Kompletný harmonogram nájdete na lokalite https://nikondays.nikoneurope.com

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jej inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských cez profesionálne fotoaparáty, objektívy až po systémové príslušenstvo – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná, pokiaľ ide o stanovovanie nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni.

Ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.