29-06-2022

POKRYTE VIAC S NOVÝM OBJEKTÍVOM NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S

Amsterdam, Holandsko, 29. júna 2022: Spoločnosť Nikon dnes s potešením predstavuje nový superteleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou NIKKOR Z 400 m f/4,5 VR S. Tento objektív je navrhnutý s ohľadom na maximálnu prenosnosť a umožňuje fotografom využívať výhody ohniskovej vzdialenosti 400 mm a úchvatnej obrazovej kvality objektívov radu S – v ľahkom vyhotovení aj na cesty.

Divoká príroda, šport, rýchla akcia, vzdialené portréty. Vďaka veľkému dosahu, brilantnému rozlíšeniu a pohodlnej manipulácii vám tento odolný, no zároveň kompaktný a ľahký superteleobjektív prinesie na dosah obrovské množstvo záberov. Vďaka neuveriteľne prenosnej konštrukcii s hmotnosťou iba 1 245 g (približne) a celkovou dĺžkou len 234,5 mm je objektív NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S jednotkou vo vlastnej triede. Fotografi dokonca môžu nechať tento superteleobjektív počas chôdze nasadený na fotoaparáte, vďaka čomu si uľahčia cestu na miesta s najlepším výhľadom.

Či snímate fotografie alebo videosekvencie, výnimočná rozlišovacia schopnosť tohto objektívu radu S poskytuje snímky s nádherným bokehom, farbami, kontrastom a čistotou. Výkonná optická stabilizácia obrazu od spoločnosti Nikon vstavaná v objektíve udrží vaše zábery stabilné a funkcia Synchro VR umožňuje pri použití objektívu s fotoaparátom Z 9 korekciu až o 6 EV. Svetelnosť objektívu f/4,5 poskytuje množstvo príležitostí na kreatívnu prácu s dostupným svetlom a automatické zaostrovanie je rýchle, presné a výnimočne tiché. Tento superteleobjektív navyše podporuje telekonvertory Z, ktoré umožňujú predĺžiť dosah na 560 mm alebo 800 mm.

Vďaka vyváženej konštrukcii je ťažisko tohto objektívu je bližšie k telu fotoaparátu, čo uľahčuje sledovanie objektu. Fotografi tiež môžu držať objektív v pohodlnejšej polohe pri fotografovaní z ruky a rýchlejšie sa dostať do pozície, aby stihli zachytiť prchavé okamihy. Ovládacie prvky sú plne prispôsobiteľné a rozsiahle utesnenie voči poveternostným vplyvom chráni objektív aj fotoaparát.

Zurab Kiknadze, produktový manažér spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Tento nový vzrušujúci 400 mm objektív prináša do snímania superteleobjektívom novú úroveň plynulosti a reagovania. Nech fotografujete čokoľvek, výborné vyváženie a manipulácia s objektívom zaručia, že žiadny záber nebude mimo vášho dosahu. A ak budete kráčať na veľké vzdialenosti, aby ste našli to najlepšie miesto alebo objekt, nebudete sa cítiť preťažení.“

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S

Superprenosný superteleobjektív: ohnisková vzdialenosť 400 mm. Hmotnosť iba 1 245 g (približne) a celková dĺžka len 234,5 mm.
Dokonale vyvážený: ťažisko tohto objektívu je bližšie k telu fotoaparátu, čo uľahčuje sledovanie objektu.
Svetelnosť objektívu f/4,5: nádherný bokeh a dramatická hĺbka ostrosti vám umožnia izolovať objekty od rušného pozadia. Jednoducho zmrazte rýchlu akciu.
Špičková optika: Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon výrazne znižuje reflexy a závoj. Sklá Super ED, ED a SR od spoločnosti Nikon udržiavajú farebnú vadu pod kontrolou od stredu snímky až k jej okrajom.
Rýchle a tiché zaostrovanie: Automatické zaostrovanie je rýchle, presné a výnimočne tiché – sledovanie objektu je plynulé, či už snímate pretekárske autá alebo voľne žijúce zvieratá.
Pôsobivá stabilita: Výkonná optická stabilizácia od spoločnosti Nikon vstavaná v objektíve poskytuje výhodu až 5,5 EV.¹ Pri použití s fotoaparátom Z 9 umožňuje funkcia Synchro VR korekciu až o 6,0 EV.²
Prispôsobiteľné ovládanie: ergonomicky umiestneným tlačidlám L-Fn a nehlučnému ovládaciemu prstencu môžete priradiť rôzne funkcie. Pomocou tlačidla nastavenia pamäte môžete ukladať zaostrené vzdialenosti.³
Pokročilé utesnenie proti poveternostným vplyvom: utesnenie voči poveternostným vplyvom a gumené tesnenie spoľahlivo ochránia všetky pohyblivé časti. Fluórová vrstva od spoločnosti Nikon uľahčuje čistenie predného prvku objektívu.⁴
Kompatibilita s telekonvertormi: predĺžte svoj dosah až na 560 mm pomocou TELEKONVERTORA Z TC-1,4x alebo na 800 mm pomocou TELEKONVERTORA Z TC-2,0x.

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jej inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských a profesionálnych fotoaparátov cez objektívy a systémové príslušenstvo až po športovú a rekreačnú optiku – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná, pokiaľ ide o stanovovanie nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované fotografické vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni. Jej oceňovaná športová a rekreačná optika približuje svet, od pozorovania vtákov a hviezd cez sledovanie divadelných predstavení až po golf a cestovanie.

Spoločnosť Nikon ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.

¹ Na základe noriem asociácie CIPA: keď je objektív nasadený na mirrorless fotoaparát vybavený obrazovým snímačom zodpovedajúcim formátu 35 mm, možno v režime NORMAL dosiahnuť korekciu až o 5,5 EV.
² Korekciu až o 6,0 EV možno dosiahnuť, keď sa objektív používa spolu s fotoaparátom Z 9 a je aktivovaná funkcia Synchro VR.
³ Tlačidlo nastavenia pamäte je možné aktivovať po aktualizácii firmvéru.
⁴ Nie je zaručené, že objektív bude odolný voči prachu a kvapkajúcej vode vo všetkých situáciách a za každých podmienok.