09-06-2022

NA KAŽDÉ DOBRODRUŽSTVO. SPOLOČNOSŤ NIKON PREDSTAVUJE DVA NOVÉ ĎALEKOHĽADY PROSTAFF.

Amsterdam, Holandsko, 9. júna 2022: Spoločnosť Nikon dnes predstavuje dva nové modely do rodiny PROSTAFF: ďalekohľady PROSTAFF P7 a PROSTAFF P3. Oba modely sa dokonale hodia na celý rad koníčkov vrátane pozorovania vtákov a divokej zveri. Ďalekohľad PROSTAFF P7 poskytuje používateľom vynikajúce rozlíšenie a vysokokontrastné objekty sledovania. Menšie ďalekohľady PROSTAFF P3 sú rovnako atraktívne a odolné ako ich väčší súrodenci a veľmi ľahko sa ovládajú, čo z nich robí ideálnu voľbu pre začínajúcich používateľov.

Ďalekohľad PROSTAFF P7, ktorý vychádza z už tak vynikajúcej reputácie svojho predchodcu (PROSTAFF 7S), ponúka vysoký optický výkon, ktorý v tejto cenovej hladine ďaleko prevyšuje očakávania. Používatelia si užijú brilantne jasný a ostrý obraz aj pri slabom osvetlení. Ďalekohľad PROSTAFF P7 sa môže pochváliť aj systémom uzamknutia dioptrickej korekcie, ktorý používateľom umožňuje spoľahlivo doladiť zaostrenie.

Ďalekohľady PROSTAFF P3 nahrádzajú uznávaný model PROSTAFF 3S a ponúkajú používateľom jednoduchý úvod do kvalitnej optiky. So šošovkami s viacvrstvovou povrchovou úpravou a vrstvou zo zliatiny striebra s vysokou odrazivosťou na zrkadlových plochách hranolov ďalekohľad PROSTAFF P3 poskytuje vynikajúci, jasný obraz, ktorý si môže vychutnať každý.

Používatelia oboch modelov si užijú kompaktnú konštrukciu a široké zdanlivé zorné pole, vďaka čomu je ľahké nájsť a sledovať objekty, ktoré sa pohybujú rýchlo alebo nepravidelne. Oba modely sú vodotesné a pripravené na dobrodružstvo.

Adam Randall, produktový manažér spoločnosti Nikon Europe, hovorí: „Sme nadšení, že môžeme ponúknuť dva nové modely ďalekohľadov PROSTAFF, jeden pre serióznych nadšencov a jeden pre nových používateľov ďalekohľadu. Oba modely sú kompaktné, ľahké a odolné, čo je skvelé, pretože sa dajú ľahko zbaliť do tašiek alebo bez obáv nosiť na krkoch používateľov. Navyše, s výberom štyroch veľkostí na model je ľahké nájsť perfektné zväčšenie a priemer šošovky pre vaše potreby.”

Súhrn hlavných vlastností: PROSTAFF P7

Vysokovýkonný amatérsky ďalekohľad: kvalitný optický dizajn so všetkými šošovkami a hranolmi s viacvrstvovou povrchovou úpravou pre jasnejší obraz. Strechové hranoly s vrstvami na fázovú korekciu zaisťujú vynikajúce rozlíšenie aj pri slabom osvetlení.
Vyberte si ideálnu veľkosť: dostupnosť vo veľkostiach 8 x 42, 10 x 42, 8 x 30 a 10 x 30.
Veľké zdanlivé zorné pole: ďalekohľad PROSTAFF P7 8 x 30 ponúka extrémne široké zdanlivé zorné pole 62,6°, zatiaľ čo PROSTAFF P7 10 x 42 ponúka ešte širšie zdanlivé zorné pole 62,9°.
Dokonalé zaostrenie: prvok na dioptrickú korekciu na pravom tubuse vám umožňuje kalibrovať zaostrenie podľa rozdielu vo videní medzi jednotlivými očami. Po nastavení dioptrie môžete nastavovací prvok zaistiť na mieste, aby ste zabránili neúmyselnému nastaveniu.
Super odolnosť: vodotesnosť (do 1 m po dobu až 10 minút) a dizajn odolný voči zahmlievaniu zaisťujú čistý výhľad bez ohľadu na počasie. Pogumované telo chráni ďalekohľad pred otrasmi a nárazmi.
Extrémna pohodlnosť: každý model PROSTAFF P7 sa môže pochváliť dlhým predsunutím výstupnej pupily (15 mm alebo viac), vďaka čomu sú tieto ďalekohľady ideálne pre používateľov okuliarov. Otočné a posuvné gumené očnice s nastavením rôznych polôh s aretáciou uľahčujú nastavenie správnej polohy očí, ak nenosíte okuliare.
Ľahké čistenie: vrstva odpudzujúca mastnotu a vodu na šošovke objektívu a okulároch vám umožní rýchlo zotrieť vlhkosť, odtlačky prstov a šmuhy.

Súhrn hlavných vlastností: PROSTAFF P3

Amatérsky ďalekohľad základnej triedy: šošovky majú viacvrstvovú povrchovú úpravu pre jasnejší obraz a vrstvu zo zliatiny striebra s vysokou odrazivosťou aplikovanú na zrkadlové plochy hranolov.
Vyberte si ideálnu veľkosť: dostupnosť vo veľkostiach 8 x 42, 10 x 42, 8 x 30 a 10 x 30.
Veľké zdanlivé zorné pole: ďalekohľad PROSTAFF P3 8 x 30 ponúka extrémne široké zdanlivé zorné pole 62,6°, zatiaľ čo PROSTAFF P3 10 x 42 ponúka ešte širšie zdanlivé zorné pole 62,9°.
Super odolnosť: vodotesnosť (do 1 m po dobu až 10 minút) a dizajn odolný voči zahmlievaniu zaisťujú čistý výhľad bez ohľadu na počasie. Pogumované telo chráni ďalekohľad pred otrasmi a nárazmi.
Extrémna pohodlnosť: každý model PROSTAFF P3 sa môže pochváliť dlhým predsunutím výstupnej pupily (15 mm alebo viac), vďaka čomu sú tieto ďalekohľady ideálne pre používateľov okuliarov. Otočné a posuvné gumené očnice s nastavením rôznych polôh s aretáciou uľahčujú nastavenie správnej polohy očí, ak nenosíte okuliare.

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jej inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských a profesionálnych fotoaparátov cez objektívy a systémové príslušenstvo až po športovú a rekreačnú optiku – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná vďaka stanovovaniu nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu vysokého optického výkonu.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované fotografické vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni. Jej oceňovaná športová a rekreačná optika približuje svet, od pozorovania vtákov a hviezd cez sledovanie divadelných predstavení až po golf a cestovanie.

Spoločnosť Nikon ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.