14-12-2021

Spoločnosť Nikon vyvíja superteleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR S pre systém s bajonetom Nikon Z

Amsterdam, Holandsko, 14. decembra 2021: Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje vývoj superteleobjektívu s pevnou ohniskovou vzdialenosťou NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR S pre plnoformátové mirrorless fotoaparáty (formát Nikon FX) využívajúce bajonet Nikon Z.

* Vzhľad skutočného produktu sa môže od fotografie zobrazenej vyššie líšiť.

NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR S je objektív radu S-Line*, ktorý prináša nádhernú kresbu s vynikajúcim rozlíšením a zároveň dôsledne redukuje zlievanie farieb. Použitie Fresnelovej šošovky (PF), prvýkrát v objektíve NIKKOR Z, umožnilo vytvoriť kompaktný a ľahký objektív, ktorý je aj napriek skutočnosti, že ide o superteleobjektív, ľahko prenosný. Vďaka nádhernej kresbe a vynikajúcej prenosnosti sa tento objektív stane pre mnohých fotografov spoľahlivou podporou pri obrazovom vyjadrovaní, od pokročilých amatérov až po profesionálov.

Spoločnosť Nikon bude aj naďalej hľadať nové dimenzie optického výkonu pri súčasnom uspokojovaní potrieb používateľov, prispievať k rozvoju kultúry fotografovania a rozširovať možnosti vyjadrovania obrazom.

* S-Line je rad objektívov NIKKOR Z, ktoré ponúkajú vynikajúci optický výkon a spĺňajú vysoký štandard konštrukčných princípov a kontroly kvality.

Rozšírenie sortimentu objektívov NIKKOR Z do roku 2023

** Efektívna ohnisková vzdialenosť pri formáte DX
*** Obsah tohto prehľadu sa môže zmeniť bez upozornenia alebo záväzku na strane výrobcu.

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jeho inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských cez profesionálne fotoaparáty, objektívy až po systémové príslušenstvo – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná, pokiaľ ide o stanovovanie nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni.

Ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.