14-12-2021

TVORTE SLOBODNE S NOVÝM OBJEKTÍVOM NIKKOR Z 28 – 75 MM f/2,8

Amsterdam, Holandsko, 14. decembra 2021: Spoločnosť Nikon dnes predstavuje nový štandardný objektív so zoomom pre plnoformátové mirrorless fotoaparáty ako ďalšieho člena rodiny Nikon Z. Objektív NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8 sa môže pochváliť všestranným rozsahom ohniskových vzdialeností od širokouhlého záberu až po teleobjektív, vysokou konštantnou svetelnosťou a presným zaostrovaním. Od pouličných scén cez krajinu až po portréty – je to skvelý objektív na bežné pre používateľov fotoaparátov Nikon Z, ktorí chcú rozvinúť svoju kreativitu.

Vďaka ľahkej konštrukcii a ostrej optike umožňuje objektív NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8 ľuďom zachytiť vynikajúce snímky všetkého, čo ich inšpiruje. Všestranný rozsah zoomu pokrýva množstvo klasických ohniskových vzdialeností, zatiaľ čo konštantná svetelnosť f/2,8 poskytuje väčšiu slobodu pri skúšaní nových nápadov: používatelia môžu jednoducho zachytiť atmosféru v situáciách so slabým svetlom alebo skúmať kreatívny potenciál malej hĺbky ostrosti. Môžu tiež snímať s kratšími časmi uzávierky s využitím prirodzeného svetla a zmraziť pohyb bez zníženia jasu.

Objektív NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8 zaostruje rýchlo a presne, dokonca aj pri snímaní zblízka, a vykresľuje nádherný bokeh, ktorý používateľom umožňuje posunúť portréty na vyššiu úroveň. Tento objektív pre plnoformátové fotoaparáty radu Z je tiež vhodný na snímanie videosekvencií: rozsah zoomu možno využiť na snímanie širokých situačných záberov a záberov so stredným priblížením. Výhodou je potlačenie zmeny uhla záberu pri zaostrovaní.

Zurab Kiknadze, Product Manager, Nikon Europe hovorí: „Objektívy so svetelnosťou f/2,8 boli tradične vyvíjané pre profesionálov, ale optické výhody bajonetu Nikon Z nám umožňujú ponúknuť objektív NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8 za dostupnejšiu cenu. Sme nadšení tým, že stále viac fotografov posúva svoje schopnosti na vyššiu úroveň vďaka využitiu tvorivých možností, ktoré im dokáže poskytnúť objektív s vysokou konštantnou svetelnosťou, ako je tento.”

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z 28-75mm f/2.8

Štandardný rozsah zoomu: zahrňte väčšiu časť scény na 28 mm ohnisku. Vytvárajte pôsobivé portréty so 75 mm ohniskovou vzdialenosťou.
Svetelnosť f/2,8: vysoká konštantná svetelnosť objektívu umožňuje dosiahnuť konzistentnú expozíciu v celom rozsahu zoomu a vytvárať jasné snímky aj v slabom svetle. Používatelia môžu tiež snímať s kratšími časmi uzávierky s využitím prirodzeného svetla.
Nádherný bokeh: veľký bajonet Nikon Z, svetelnosť f/2,8 a clona s 9 lamelami produkujú nádherne jemný a prirodzene vyzerajúci bokeh.
Skvelý pri snímaní zblízka: najkratšia zaostriteľná vzdialenosť je iba 0,19 m na 28 mm ohnisku a 0,39 m pri ohniskovej vzdialenosti 75 mm.
Rýchle a presné zaostrovanie: zaostrovanie je plynulé, tiché a absolútne presné – dokonca aj pri fotografovaní zblízka.
Nádherné videosekvencie: zmena uhla záberu pri zaostrovaní je potlačená, takže zaostrenie možno meniť bez viditeľného vplyv na obrazový uhol. Plynulé ovládanie clony umožňuje zachytiť nádherné, prirodzene vyzerajúce zmeny jasu.
Intuitívne ovládanie: ovládací prstenec s plynulým pohybom bez aretovaných polôh možno používať na presné manuálne zaostrovanie alebo na nastavenie citlivosti ISO či korekcie expozície.
Odolnosť proti prachu a vlhkosti: objektív NIKKOR Z 28 – 75 mm f/2,8 je odolný voči prachu a kvapkajúcej vode¹ a má povrchovú úpravu, ktorá uľahčuje čistenie objektívu.


¹ Nie je zaručené, že objektív bude odolný voči prachu a kvapkajúcej vode vo všetkých situáciách a za každých podmienok.

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jeho inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských cez profesionálne fotoaparáty, objektívy až po systémové príslušenstvo – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná, pokiaľ ide o stanovovanie nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni.

Ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.