Nikon Imaging | Slovakia | Europe

31-05-2017

Prežite dobrodružstvá s úplne novým fotoaparátom COOLPIX W300 do každého počasia

Amsterdam, Holandsko, 31. mája 2017: Spoločnosť Nikon predstavuje úplne nový fotoaparát COOLPIX W300 – kompaktný fotoaparát do každého počasia, ktorý sa nezľakne hlbokej vody. Tento jednoducho ovládateľný fotoaparát ideálny pre dobrodruhov je pripravený na snímanie nádherných exteriérov, mesta i všetkého medzi tým.

Fotoaparát COOLPIX W300 jednoducho zachytáva 16-megapixelové fotografie a videosekvencie s rozlíšením 4K/UHD v hĺbke až do 30 m bez vodotesného krytu.¹ Tento kompaktný fotoaparát odolný proti prachu, ktorý podáva solídne výkony aj na súši, neprestáva snímať až do teploty –10 °C.² A jeho telo odolné proti otrasom znesie pády z výšky až 2,4 m.³ Širokouhlý objektív NIKKOR s vysokou svetelnosťou poskytuje používateľom slobodu pri snímaní skvelých záberov akcie pri slabom osvetlení alebo v tmavom prostredí pod vodou. Režim makro umožňuje zachytiť extrémne detailné zábery drobných zázrakov nad hladinou i pod ňou. Podpora systémov GPS/GLONASS/QZS uľahčuje označovanie záberov geografickými značkami a zaznamenávanie trás. A pripojenie pomocou aplikácie SnapBridge umožňuje používateľom synchronizovať fotografie s inteligentným zariadením už počas snímania alebo snímať na diaľku pomocou inteligentného zariadenia.

Ines Bernardesová, product manager, Nikon Europe povedala: „Ak si chcete užiť trochu dobrodružstva, tento kompaktný fotoaparát je pre vás ako stvorený. Vyrazte na cestu s fotoaparátom COOLPIX W300 a môžete zachytiť zábavu v bazéne či krásy, ktoré pozorujete počas šnorchlovania, alebo dokonca môžete zaznamenať svoje ponory počas kurzu potápania v otvorenej vode pre pokročilých. Môžete snímať scenériu zo zadného sedadla džípu alebo filmovať akciu na šikmom svahu bez obáv o svoj fotoaparát. Pripojenie pomocou aplikácie SnapBridge navyše umožňuje okamžite zdieľať vaše zážitky.“

Súhrn hlavných funkcií

- Odolná konštrukcia. Odolný výkon. Skutočná sloboda. Vodotesnosť do hĺbky 30 m bez vodotesného krytu.¹ Odolnosť proti otrasom pri páde z výšky až 2,4 m.² Odolnosť proti mrazu až do teploty –10 °C a takisto odolnosť proti prachu.³
- Vzrušujúce okamihy. Výnimočné snímky. Citlivý zozadu osvetlený 16-megapixelový snímač CMOS a objektív s vysokou svetelnosťou f/2,8 a 5-násobným optickým priblížením. 10-násobná funkcia Dynamic Fine Zoom⁴ zdvojnásobuje dosah objektívu, čo umožňuje výrazne priblížiť akciu.
- Ukážte viac zo sveta. Záznam videosekvencií s rozlíšením 4K/UHD 30p alebo Full HD (1080p) na súši aj pod vodou. Nové uzamknutie automatickej expozície (AE) umožňuje snímať plynulé videosekvencie pri zmenách svetla, čo je užitočné najmä pri filmovaní pod vodou.
- Ostrý a stabilný. Rýchle automatické zaostrovanie a pôsobivá päťosová hybridná stabilizácia obrazu od spoločnosti Nikon umožňujú rýchle, stabilné a presné snímanie – na súši aj pod vodou.
- Vie, kam idete. Ukazuje, kde ste boli. Nové tlačidlo Nástroje fotoaparátu okamžite zobrazí na monitore informácie zo systému GPS, počet prejdených krokov a údaje o nadmorskej výške a tlaku vzduchu alebo o hĺbke a tlaku vody.
- Jednoduché ovládanie pre životy plné dobrodružstiev. Hlboký grip, veľký monitor a jednoduché ovládanie pod vodou i v rukaviciach.
- Svet čaká. Objavujte ho. Statívový závit fotoaparátu je užitočný, keď chcete použiť príslušenstvo, napríklad podvodný blesk Nikon SB-N10, alebo snímať časozberné videosekvencie so statívom.


¹ Vodotesnosť: spĺňa testovacie podmienky spoločnosti Nikon zodpovedajúce 8. triede ochrany podľa normy JIS/IEC (IPX8). Približne 60 minút možno snímať v hĺbke do 30 m.
² Odolnosť proti mrazu a prachu: spĺňa testovacie podmienky spoločnosti Nikon zodpovedajúce 6. triede ochrany podľa normy JIS/IEC (IPX6).
³ Odolnosť proti otrasom: spĺňa testovacie podmienky spoločnosti Nikon podľa štandardu MIL-STD 810F, metóda 516.5 – otrasy (pád na preglejku s hrúbkou 5 cm z výšky 240 cm).
⁴ Funkcia Dynamic Fine Zoom dokáže priblížiť 2-násobnú vzdialenosť v porovnaní s najdlhším dosahom optického teleobjektívu a súčasne zachovať plné rozlíšenie snímky.

Kompatibilita s aplikáciou SnapBridge
Pripojenia Bluetooth® a Wi-Fi® fotoaparátu sú k dispozícii len pri používaní aplikácie SnapBridge. Pred použitím funkcie SnapBridge s týmto fotoaparátom je potrebné nainštalovať do kompatibilného inteligentného zariadenia aplikáciu Nikon SnapBridge.

Značka a logá Bluetooth® sú registrované obchodné známky, ktoré vlastní spoločnosť Bluetooth SIG, Inc., a akékoľvek použitie týchto známok spoločnosťou Nikon a jej pobočkami je na základe licencie.
Wi-Fi® a logo Wi-Fi Certified sú registrované ochranné známky spoločnosti Wi-Fi Alliance®.
Android a Google Play sú ochranné známky spoločnosti Google Inc.