Nikon Imaging | Slovakia | Europe

28-04-2017

Spločnosť Nikon získala ocenenia TIPA Awards 2017 v štyroch kategóriách: za fotoaparáty Nikon D5600, COOLPIX W100, objektív PC NIKKOR 19 mm f/4E ED a kameru KeyMission 360

Amsterdam, Holandsko, 28. apríla 2017: Spoločnosť Nikon s radosťou oznamuje, že štyri jej produkty získali prestížne ocenenia TIPA Awards 2017 sponzorované asociáciou TIPA (Technical Image Press Association), celosvetovo uznávanou autoritou v oblasti fotografie a spracovania obrazu. Fotoaparát Nikon D5600 získal ocenenie Best DSLR Entry Level (Najlepšia digitálna jednooká zrkadlovka základnej triedy), fotoaparát COOLPIX W100 získal ocenenie Best Rugged Camera (Najlepší odolný fotoaparát), objektív PC NIKKOR 19 mm f/4E ED bol vybraný pre ocenenie Best Professional Lens (Najlepší profesionálny objektív) a kamera KeyMission 360 získala ocenenie Best 360° Camera (Najlepšia 360° kamera).

Ocenenia sa udeľujú fotografickým a zobrazovacím výrobkom uvedeným na trh v období medzi 1. aprílom 2016 a 31. marcom 2017 v najrôznejších kategóriách a rozhodujú o nich redaktori prestížnych časopisov venovaných fotoaparátom a zobrazovacím technológiám z celého sveta.

Komentáre asociácie TIPA k fotoaparátu Nikon D5600 – držiteľovi ocenenia Best DSLR Entry Level

Fotoaparát D5600 s rozlíšením 24,2 megapixela a formátom DX od spoločnosti Nikon je vybavený funkciou Nikon SnapBridge, pomocou ktorej je možné fotografovať na diaľku a automaticky prenášať snímky z fotoaparátu do kompatibilného smartfónu alebo tabletu pomocou pripojenia Bluetooth. Na prenos videa je tiež možné použiť pripojenie Wi-Fi vstavané vo fotoaparáte. Fotoaparát disponuje kontinuálnym snímaním rýchlosťou 5 snímok za sekundu a 39-bodovým systémom automatického zaostrovania a navyše citlivosťou ISO v rozsahu 100–25 600. Dotykový displej LCD s uhlopriečkou 8,1 cm a rozlíšením 1037k podporuje kreatívne zmeny uhlu pohľadu a používanie početných režimov so špeciálnymi efektmi ako aj štandardných expozičných režimov a vzorov.

Fotoaparát tiež umožňuje natáčať video v rozlíšení Full HD rychlosťou 60 snímok/s a snímať statické obrázky v novom formáte NEF (RAW) od spoločnosti Nikon.

Komentáre asociácie TIPA k fotoaparátu COOLPIX W100 od spoločnosti Nikon – držiteľovi ocenenia Best Rugged Camera

Vodotesný do hĺbky 10 metrov, odolný voči pádu z výšky až 1,8 metra, odolný voči mrazu až do teploty –10 °C a prachotesný, cenovo dostupný fotoaparát W100 je vybavený snímačom CMOS s rozlíšením 13,2 megapixela, ktorý fotografuje rýchlosťou 4,7 snímky/s a sníma videá v rozlíšení Full HD rýchlosťou 30 snímok/s. Objektív NIKKOR s 3-násobným optickým zoomom ponúka ohniskovú vzdialenosť v rozsahu 30–90 mm (prepočítanú na veľkosť kinofilmu) s elektronickou stabilizáciou obrazu. Displej LCD so zobrazovacou technológiou TFT, uhlopriečkou 2,7" a rozlíšením 230k je vylepšený 5-úrovňovým ovládaním jasu. Vo výbave má veľa kreatívnych scénických režimov a kompenzáciu expozície v rozsahu +/– 2 EV. Špecializované tlačidlo zjednodušuje snímanie v náročných poveternostných podmienkach a pod vodou a funkcia SnapBridge od spoločnosti Nikon umožňuje jednoduché zdieľanie a ukladanie v smartfónoch.

Komentáre asociácie TIP k objektívu PC NIKKOR 19 mm f/4E ED – držiteľovi ocenenia Best Professional Lens

Kvalitu a funkcie tohto plnoformátového objektívu s ovládaním perspektívy a mechanizmom nakláňania a vysúvania ocenia profesionáli fotografujúci architektúru a stiesnené interiéry. Je vybavený 3 prvkami ED a dvomi asférickými prvkami s povrchovými vrstvami Nano Crystal a Super Integrated. Objektív umožňuje nakláňanie v rozsahu +/– 7,5 stupňa a vysúvanie v rozsahu +/– 12 mm, s otáčaním až o 90 stupňov. Objektív ponúka maximálne možnosti ovládania perspektívy: naklonenie a vysunutie je možné nastaviť nezávisle a bez zamknutia, pokým naklonenie je možné použiť rovnobežne s vysunutím alebo kolmo k nemu. Objektív má na prednom a zadnom prvku fluórovú povrchovú vrstvu odolnú voči vode, prachu, nečistotám a mastnote a je vybavený mechanizmom elektromagnetickej membrány a minimálnou clonou f/32.

Komentáre asociácie TIPA ku kamere KeyMission 360 – držiteľovi ocenenia Best 360° Camera

Používatelia kamery KeyMission 360 môžu snímať a zdieľať mimoriadne atraktívne 360-stupňové videá a fotografie. Kamera je odolná voči vode, nárazom a mrazu i bez doplnkového krytu. Kamera sníma videá v rozlišení 4K, fotografie v rozlíšení 23,9 megapixela a časozberné sekvencie a ponúka integráciu funkcie Nikon SnapBridge, ktorá umožňuje bezdrôtové zdieľanie v reálnom čase. Najkratšia vzdialenosť zaostrovania je približne 30 cm s obrazovým uhlom 8,2 mm (prepočítané na kinofilm). Kamera je kompaktná (61,1 x 65,7 x 60,1 mm) a ľahká (198 g) a dostupné špecializované upevňovacie príslušenstvo poskytuje používateľom voľnosť fotografovať v najrôznejších situáciách.