Nikon Imaging | Slovakia | Europe

10-11-2016

Naštartujte svoju kreativitu s úplne novým, neustále pripojeným fotoaparátom D5600

Amsterdam, Holandsko, 10. novembra 2016: Spoločnosť Nikon rozširuje svoj rad fotoaparátov s funkciou SnapBridge o model D5600, inšpirujúcu digitálnu jednookú zrkadlovku formátu DX určenú ľuďom, ktorí chcú skúmať kreatívny svet fotografie. Či už to bude hra s tieňom, keď je slnko nad hlavou, alebo snímanie videosekvencií z neštandardných uhlov, nový Nikon D5600 je fotoaparát, ktorý podporí vaše nové nápady.

Kvalita snímky je najdôležitejšia. Veľký obrazový snímač formátu DX s rozlíšením 24,2 megapixela vo fotoaparáte D5600 je schopný zachytiť aj jemné textúry a vykresliť fotografie a videosekvencie s úžasne ostrými detailmi. Rozsah citlivosti ISO 100 až 25 600 a rozšírená citlivosť ISO 6400 v režime Nočná krajina zabezpečia, že tmavé scény a scény s náročnými svetelnými podmienkami zvládnete s ľahkosťou. Vďaka funkcii SnapBridge od spoločnosti Nikon môžu používatelia automaticky synchronizovať fotografie do inteligentného zariadenia už počas snímania a okamžite zdieľať svoje inšpirujúce výsledky. Funkcia SnapBridge vo fotoaparáte D5600 tiež umožňuje snímať na diaľku pomocou inteligentného zariadenia pripojeného k fotoaparátu prostredníctvom vstavaného pripojenia Wi-Fi®¹. Pri snímaní pomocou hľadáčika poskytuje vylepšená dotyková funkcia Fn intuitívnu alternatívu k použitiu príkazového alebo multifunkčného voliča: fotografi teraz môžu ovládať funkciu Automatická citlivosť, ako aj vyberať zaostrovací bod alebo meniť ďalšie dôležité nastavenia pomocou veľkého dotykového displeja. Panel posúvania záberov prevzatý z profesionálnych fotoaparátov Nikon D5 a D500 umožňuje rýchle rolovanie snímok v režime prehrávania. Filmárom je k dispozícii nová funkcia Časozberná videosekvencia (prevzatá z vrcholných digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon), ktorá umožňuje jednoducho premeniť scény s pomalým pohybom na dramatické vysokorýchlostné sekvencie.

Jordi Brinkman, produktový manažér pre spoločnosť Nikon Europe, povedal: „Nový Nikon D5600 je ideálny pre fotografov používajúcich smartfóny, ktorí chcú rozšíriť svoje fotografické zručnosti a zdieľať svoju kreativitu s ostatnými. Výklopný a otočný dotykový displej s výbornou odozvou a optický hľadáčik poskytujú absolútnu slobodu pri snímaní sveta tak, ako ho vidíte vlastnými očami. Vďaka výkonným obrazovým technológiám od spoločnosti Nikon je každá fotografia hodná zdieľania a funkcia SnapBridge to uľahčuje.“

Súhrn hlavných funkcií

- Obrazová kvalita digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon: veľký snímač formátu DX s rozlíšením 24,2 megapixela, široký rozsah citlivosti ISO 100 až 25 600 a systém spracovania obrazu EXPEED 4 spoločne prispievajú k pôsobivým snímkam a fantastickým detailom – dokonca aj pri slabom svetle.
- Funkcia SnapBridge: využíva pripojenie Bluetooth® low energy² na udržiavanie trvalého nízkoenergetického pripojenia medzi fotoaparátom D5600 a smartfónom alebo tabletom. Synchronizujte a zdieľajte snímky s kvalitou digitálnej jednookej zrkadlovke aj na cestách prostredníctvom pripojenia Bluetooth. Jednoducho prenášajte videosekvencie alebo použite inteligentné zariadenie na diaľkové snímanie prostredníctvom vstavaného pripojenia Wi-Fi fotoaparátu.
- Výklopný a otočný dotykový displej: veľký displej LCD s uhlopriečkou 8,1 cm (3,2 palca) so širokým pozorovacím uhlom a vysokým rozlíšením 1 037 000 bodov.
- Optický hľadáčik: približne 95-percentné pokrytie obrazového poľa a 0,82-násobné zväčšenie.
- Presnosť automatického zaostrovania: nikdy nemiňte svoj cieľ vďaka systému dokonale ostrého 39-bodového automatického zaostrovania s deviatimi krížovými senzormi v strede a sériovým snímaním rýchlosťou až 5 snímok za sekundu.
- Videosekvencie hodné zdieľania: zaznamenávajte plynulé videosekvencie s rozlíšením Full HD s veľmi jemnými detailmi a frekvenciami snímania až 50p/60p.
- Pripravený na cesty: telo fotoaparátu váži len 415 g (približne)³ a pýši sa hlbokým gripom na stabilné a výnimočne komfortné držanie.
- Rozšíriteľný systém: kompatibilný so širokým radom objektívov NIKKOR a bleskov Nikon, ako aj stereofónnym mikrofónom Nikon ME-1 a bezdrôtovým mikrofónom ME-W1.
- Súpravy: fotoaparát D5600 prichádza s viacerými možnosťami zloženia súpravy. Mimoriadne všestranná súprava s dvoma objektívmi so zoomom a stabilizáciou obrazu (VR) je ideálna na čokoľvek od fotografovania na cestách až po snímanie vzdialenej akcie. Súčasťou súpravy je fotoaparát D5600, širokouhlý objektív so zoomom AF-P DX NIKKOR 18 – 55 mm VR a teleobjektív so zoomom AF-P DX NIKKOR 70 – 300 mm VR. Objektívy AF-P NIKKOR sú ideálnou voľbou pre používateľov snímajúcich videosekvencie, pretože tieto objektívy zaostrujú rýchlo a ticho, čím umožňujú plynulé snímanie videosekvencií s prakticky nulovým hlukom pohonu.

¹ Wi-Fi® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Wi-Fi Alliance.
² Značka a logá Bluetooth® sú registrované ochranné známky, ktoré vlastní spoločnosť Bluetooth SIG, Inc., a akékoľvek použitie týchto značiek spoločnosťou Nikon a jej afiliáciami je na základe licencie.
³ Bez batérie/karty SD