Nikon Imaging | Slovakia | Europe

06-10-2016

Nikon predstavuje nové laserové diaľkomery pre hráčov golfu COOLSHOT 80i VR/COOLSHOT 80 VR

Amsterdam, Holandsko, 6. októbra 2016: Nikon s potešením oznamuje uvedenie laserových diaľkomerov COOLSHOT 80i VR a COOLSHOT 80 VR – inovatívnych laserových diaľkomerov vybavených funkciou optickej stabilizácie obrazu (VR).

Systém stabilizácie obrazu Nikon znižuje chvenie obrazu v hľadáčiku spôsobené pohybom ruky (sínusoidné vlny) približne na 1/5 alebo menej (na základe meracích noriem spoločnosti Nikon). Vďaka stabilnému obrazu v hľadáčiku je zamierenie na cieľ oveľa jednoduchšie. Táto technológia významne uľahčuje meranie vzdialeností a znižuje chybné meranie, napríklad v prípade, že laserový lúč minie cieľ alebo sa zameria na nesprávny cieľ.

Obidva modely majú režim priority prvého objektu, ktorý je ideálny na meranie vzdialenosti k značke jamky na ihrisku, keď sú na pozadí stromy. Okrem toho sú vybavené novou technológiou LOCKED ON, ktorá vás pomocou indikátora LOCKED ON v hľadáčiku informuje, že zobrazovaná vzdialenosť sa vzťahuje na prvý objekt, takže hráči golfu majú istotu, že sa zobrazuje správna vzdialenosť k vlajke.

Model COOLSHOT 80 VR je navrhnutý exkluzívne na meranie skutočnej vzdialenosti, zatiaľ čo model COOLSHOT 80i VR používa technológiu ID, ktorá zobrazuje vzdialenosť upravenú o sklon (vodorovnú vzdialenosť ± výšku), vďaka čomu je ideálny na použitie na kopcovitých golfových ihriskách.

Obidva modely, COOLSHOT 80i VR aj COOLSHOT 80 VR, ponúkajú vysokokvalitný hľadáčik s viacnásobnými antireflexnými vrstvami a 6× zväčšením na zabezpečenie jasného obrazu, a originálnu technológiu spracovania dát HYPER READ od spoločnosti Nikon, ktorá umožňuje zobrazenie výsledku približne za 0,5 sekundy. Kompaktný dizajn poskytuje ľahkú prenosnosť a komfortný úchop, a vodotesná konštrukcia odolná voči zahmlievaniu (s priestorom pre batériu utesneným proti dažďu) znamená, že sú pripravené do každého počasia, vďaka čomu sa môžete plne sústrediť na svoju hru a nerobiť si žiadne starosti pri meraní.