Z 7

from2 699,00 €

from + Doprava zdarma

  • Kúpiť
Nápady, ktoré inšpirujú. Snímky, ktoré rezonujú.
nikon-image

Nikon Z 7 – prehliadka produktu

nikon-image

Night Light: Nikon Z 7 with Jamari Lior

nikon-image

Inšpirovaný svetlom. Bajonet Nikon Z.

nikon-image

Veľký bajonet. Veľká pôsobivosť.

Veľký priemer bajonetu 55 mm znamená, že fotoaparát radu Z zachytáva viac svetla. Len 16 mm medzi bajonetom a plnoformátovým obrazovým snímačom fotoaparátu znamená, že viac z tohto svetla sa dostane na snímač.

Nikkor Z Noct S Line BK

Inšpirovaný svetlom.

Od jemných modrých tónov súmraku po tvrdé tiene. Výkonná optická konštrukcia objektívov s bajonetom Z od spoločnosti Nikon v kombinácii so širokým bajonetom umožňujú robiť so svetlom divy.

nikon-image

Neuveriteľné detaily. Fenomenálne zaostrovanie.

Plnoformátový snímač CMOS s technológiou priameho osvetlenia fotodiód s rozlíšením 45,7 Mpx a automatickým zaostrovaním s fázovou detekciou v obrazovej rovine zachytáva dokonale ostré snímky.

nikon-image

Viac ako rýchly

Bleskový obrazový procesor EXPEED 6 poskytuje snímky s nízkym šumom a impozantným dynamickým rozsahom pri vysokých i nízkych hodnotách citlivosti ISO.

nikon-image

PLNÝ FORMÁT. PLNÁ VÍZIA.

Čeľte výzve ultravysokého počtu pixelov pomocou fenomenálnej presnosti. Nasledujte svoju intuíciu až po jej hranice.

nikon-image

Široké možnosti kreativity

Zachovajte ostrosť vďaka ultraširokému automatickému zaostrovaniu, ktoré pokrýva 90 % obrazového poľa. V kombinácii s neuveriteľným zaostrovacím výkonom objektívov s bajonetom Z od spoločnosti Nikon možno jednoducho detegovať aj objekty na okraji obrazového poľa.

nikon-image

Sloboda zaostrovania

Systém automatického zaostrovania v okamihu zistí pohyb. Dokonca aj malé alebo rýchlo sa pohybujúce objekty sleduje s absolútnou presnosťou, pri akomkoľvek svetle. A pomocou režimu automatického zaostrovania na malé objekty sa môžete sústrediť na tie najmenšie detaily.

nikon-image

Vnútri svetla

Pri snímaní s objektívom so svetelnosťou f/2 alebo väčšou je k dispozícii meranie expozície až do hodnoty –4 EV.

nikon-image

Zachytenie špecifického výrazu

Inteligentné automatické zaostrovanie s rozpoznávaním tvárí rozpoznáva tváre a pamätá si ich, aj keď sa objekt na chvíľu pozrie inam.

nikon-image
nikon-image
nikon-image

STABILNÉ

Päťosová optická stabilizácia obrazu (VR) priamo vo fotoaparáte kompenzuje účinky chvenia fotoaparátu v piatich smeroch. Statické snímky sú ostré. Video je stabilné.

nikon-image

Akcia

Režim Sport poskytuje stabilný obraz v hľadáčiku pri snímaní mimoriadne rýchlej akcie alebo pri pohybe fotoaparátu zároveň s objektom (panning). Pri natáčaní videa zabezpečuje päťosová optická stabilizácia obrazu spolu s elektronickou stabilizáciou obrazu neuveriteľne stabilné videosekvencie.

nikon-image

Výhoda piatich stupňov

Udržte krok s akciou a svetlom. Päťosová optická stabilizácia obrazu priamo vo fotoaparáte umožňuje snímať s časmi uzávierky až o päť krokov dlhšími, než je obvykle možné.²

nikon-image

Odhaľte všetko

nikon-image

Ohromujúca akcia

Zaznamenávajte plnoformátové videosekvencie s rozlíšením 4K/UHD a frekvenciou 30p. Snímajte fascinujúci spomalený záznam pomocou videosekvencií s rozlíšením Full HD, bohatými detailmi a frekvenciou až 120p. Počas zaznamenávania videosekvencie s rozlíšením 4K alebo Full HD môžete jednoducho zachytiť statické snímky.

nikon-image

Vysoké rozlíšenie

Zdrojové rozlíšenie 8K umožňuje získať veľkolepo jemnú a detailnú videosekvenciu s rozlíšením 4K. Rýchly procesor EXPEED 6 zaručuje nádherne čisté súbory bez šumu, moiré a nesprávnych farieb.

nikon-image

Vyladené ovládanie

Svetelné objektívy s bajonetom Z od spoločnosti Nikon ponúkajú nehlučné automatické zaostrovanie a vynikajúce rozostrenie pozadia (bokeh). A pri manuálnom zaostrovaní vám môže pomôcť funkcia „focus peaking“ vo fotoaparáte.

nikon-image

Stabilný pohyb

Počas zaznamenávania videosekvencií možno nastavovať rýchlosť automatického zaostrovania a citlivosť automatického zaostrovania so sledovaním. Neuveriteľný zaostrovací výkon objektívov s bajonetom Z od spoločnosti Nikon znižuje nežiaduce účinky zmeny uhla záberu pri zaostrovaní a posunu zaostrenia pri zmene priblíženia.

nikon-image

10-bitové informácie N-Log

Vytvorte charakter. Zaznamenávajte s vysokou 10-bitovou farebnou hĺbkou a získajte štyrikrát viac informácií ako pri štandardnom 8-bitovom zázname, čo vám poskytne maximálnu kvalitu snímok pre úpravy a grading.. Aktivuje asistenta zobrazenia (View Assist), ak chcete vidieť štandardnú snímku s jednoduchým gradingom.

nikon-image

Výstup časového kódu

Zostaňte zladení. Zaznamenávajte časový kód vo formáte drop-frame alebo non-drop-frame cez 10-bitový výstup HDMI. Fotoaparát Z 7 je kompatibilný s otvoreným protokolom Atomos: môžete synchronizovať spustenie a zastavenie zaznamenávania videosekvencií cez rozhranie HDMI prostredníctvom externého rekordéra. Alebo prostredníctvom fotoaparátu.

nikon-image

Funkcia Active D-Lighting

Vyvážte svetlo. Funkcia Active D-Lighting priamo vo fotoaparáte vyvažuje svetlé časti a tiene v scénach s vysokým kontrastom. Je ideálna pri záberoch, ktoré musia byť pripravené na odoslanie hneď po ich zaznamenaní.

nikon-image

Video vo formáte RAW

Upravujte a spracúvajte svoje videozáznamy vďaka dostupnosti video dát vo formáte RAW priamo zo snímača fotoaparátu. Fotoaparát Nikon Z 7 umožňuje posielať 12-bitový videovýstup vo formáte RAW cez rozhranie HDMI priamo z fotoaparátu do externého rekordéra, napríklad monitora/rekordéra Atomos Ninja V.³ ⁴ Túto funkciu je možné aktivovať v servise Nikon.

nikon-image

ProRes RAW

Dátový prúd videa sa zaznamenáva vo formáte ProRes RAW.⁵ Ideálne pre pracovné postupy zahŕňajúce tvorbu videa HDR, pretože poskytuje maximálnu flexibilitu pri spracovaní a lepšie detaily vo svetlých a tmavých oblastiach.

nikon-image

Robustný

Prvky z asférického skla a ochranné vrstvy zabraňujú tomu, aby závoj, odrazy a nečistoty obmedzovali zobrazenie. Využite výhodu vysokej viditeľnosti v noci a jasného zobrazenia pri ostrom svetle.

nikon-image

Ostrý

Veľký elektronický hľadáčik OLED s čistým obrazom reprodukuje prirodzené farby a plynulo zobrazuje pohyb. Ostrý, stabilný obraz umožňuje pohodlné komponovanie – dokonca aj vtedy, keď rýchlo sledujete objekt alebo zväčšíte obraz na overenie zaostrenia.

nikon-image

Univerzálny

Elektronický hľadáčik môže zobrazovať snímky tak, ako budú vyzerať pri aktuálnom nastavení, alebo prirodzene, podobne ako v optickom hľadáčiku. V oboch režimoch môžete zobraziť dôležité informácie od expozičných údajov po kompozičné pomôcky.

nikon-image

Objavujte

Odolné, avšak ľahké telo zo zliatiny horčíka a rozsiahle tesnenie proti vplyvom počasia sú vstupenkou tohto fotoaparátu kamkoľvek. Uzávierka s vysokou presnosťou bola testovaná na 200 000 cyklov. Grip je hlboký, pohodlný a pevný.

nikon-image

Experimentujte

Nájdite uhly na vyklápateľnom dotykovom displeji s vysokým rozlíšením. Pri kontrole snímok na vyklápateľnom dotykovom displeji s vysokým rozlíšením môžete prstom jednoducho listovať fotografiami a dvojitým klepnutím na časť ľubovoľnej snímky ju môžete zobraziť so 100-percentným zväčšením.

nikon-image

Objavte známe

Hlavné tlačidlá a ovládacie prvky sú presne tam, kde ich chcete mať, vďaka čomu sa všetky reakcie rýchlo stanú podvedomými. Ak ste zvyknutí na prácu s digitálnou jednookou zrkadlovkou, vďaka hornému panelu s displejom LCD sa budete cítiť ako doma.

Jeden adaptér. Nekonečný počet inšpirácií.

Snímajte s objektívmi NIKKOR s bajonetom F v spojení s fotoaparátom Nikon Z. Bajonetový adaptér FTZ vám umožňuje používať objektívy s bajonetom Nikon F bez straty obrazovej kvality...

nikon-image
nikon-image

Zrýchlite svoje pracovné postupy s kartami CFexpress

Karty CFexpress typu B sú podporované fotoaparátmi Nikon Z 6 a Z 7⁶. Využite výhody vysokej rýchlosti čítania a zápisu dát a bleskurýchly prenos dát z fotoaparátu do počítača. Uľahčite si prácu s veľkými súbormi.

nikon-image

Pripojenie k inteligentnému zariadeniu

Pomocou vstavaného modulu Wi-Fi® a rozhrania Bluetooth® sa môžete rýchlo pripojiť k ľubovoľnému inteligentnému zariadeniu prostredníctvom technológie SnapBridge. Okamžite zdieľajte snímky vo formáte JPEG. Na diaľku snímajte statické snímky a videosekvencie.

nikon-image

Pripojenie k počítaču

Bezdrôtovo plynulo prenášajte snímky vo formátoch JPEG a RAW v režime Stanica alebo Prístupový bod. Použite voliteľný bezdrôtový vysielač WT-7A na komunikáciu na veľké vzdialenosti pomocou káblovej/bezdrôtovej siete LAN.

nikon-image
nikon-image
nikon-image
nikon-image
nikon-image
nikon-image

Technické parametre

TypFotoaparát mirroless
Bajonet objektívuBajonet Nikon Z
Obrazový snímačFX (plnoformátový), CMOS, 35,9 mm x 23,9 mm
Celkový počet pixelov46,89 milióna
Systém redukcie prachuReferenčná snímka pre odstránenie vplyvu prachu na snímku (vyžaduje sa softvér Capture NX-D), čistenie obrazového snímača.
Efektívny počet pixlov45,7 milióna
Veľkosť snímky (v pixeloch)Oblasť snímky formátu FX (36 × 24): (L) 8 256 × 5 504 (45,4 milióna), (M) 6 192 × 4 128 (25,6 milióna), (S) 4 128 × 2 752 (11,4 milióna).
Oblasť snímky formátu DX (24 × 16): (L) 5 408 × 3 600 (19,5 milióna, (M) 4 048 × 2 696 (10,9 milióna), (S) 2 704 × 1 800 (4,9 milióna).
oblasť snímky 5 : 4 (30 × 24): (L) 6 880 × 5 504 (37,9 milióna), (M) 5 152 × 4 120 (21,2 milióna), (S) 3 440 × 2 752 (9,5 milióna).
Oblasť snímky formátu 1 : 1 (24 × 24): (L) 5 504 × 5 504 (30,3 milióna), (M) 4 128 × 4 128 (17,0 milióna), (S) 2 752 × 2 752 (7,6 milióna).
oblasť snímky 16 : 9 (36 × 20): (L) 8 256 × 4 640 (38,3 milióna), (M) 6 192 × 3 480 (21,5 milióna), (S) 4 128 × 2 320 (9,6 milióna).
Fotografie zhotovené počas záznamu videosekvencie s veľkosťou obrazu 3 840 × 2 160: 3 840 x 2 160.
Fotografie zhotovené počas záznamu videosekvencie pri iných veľkostiach obrazu: 1 920 x 1 080.
Ukladací priestor - formát súborovNEF (RAW): 12 alebo 14-bitový (bezstratovo komprimovaný, komprimovaný alebo nekomprimovaný), k dispozícii vo veľkej, strednej a malej veľkosti (stredné a malé snímky sa zaznamenávajú s farebnou (bitovou) hĺbkou 12 bitov pomocou bezstratovej kompresie).
TIFF (RGB).
JPEG: Kompatibilný s formátom JPEG-Baseline s jemnou (približne 1 : 4), normálnou (približne 1 : 8) alebo základnou (približne 1 : 16) kompresiou; k dispozícii aj kompresia s optimálnou kvalitou.
NEF (RAW) + JPEG: jedna fotografia sa zaznamená vo formáte NEF (RAW) aj JPEG.
Ďalšie informácie

¹ K 23. augustu 2018
² Na základe noriem asociácie CIPA.
³Aby boli externé rekordéry Atomos Ninja V kompatibilné so záznamom videa vo formáte Nikon RAW, môžu tiež vyžadovať aktualizáciu firmvéru. Ďalšie informácie nájdete na webovej stránke Atomos.
⁴ Pripravte svoj fotoaparát Z 7 na 12-bitový videovýstup vo formáte RAW. Stiahnite si najnovšiu aktualizáciu firmvéru a potom vezmite fotoaparát do servisu Nikon na aktivovanie formátu RAW. Pri aktivácii formátu RAW vám môže byť naúčtovaný poplatok, prosím, informujte sa v servise.
Prevezmite si najnovší firmvér tu
Nájdite svoj servis Nikon tu
⁵ ProRes RAW je formát videa RAW vyvinutý spoločnosťou Apple Inc. v roku 2018.
⁶ Podporované sú karty CFexpress typu B vyrábané spoločnosťami Sony, ProGrade a Lexar. V budúcnosti budú prostredníctvom aktualizácií firmvéru pridané ďalšie značky kariet.

Značka a logá Bluetooth® sú registrované ochranné známky, ktoré vlastní spoločnosť Bluetooth SIG, Inc., a akékoľvek použitie týchto známok spoločnosťou Nikon a jej pobočkami je na základe licencie.
Wi-Fi® a logo Wi-Fi Certified sú registrované ochranné známky spoločnosti Wi-Fi Alliance®.
Všetky ochranné známky Nikon sú ochranné známky spoločnosti Nikon Corporation.


Kód materiálu
Z 7 – VOA012BE
Súprava Z 7 24 – 70 f/4 – VOA010K001
Súprava Z 7 FTZ – VOA010K002
Súprava Z 7 24 – 70 f/4 + 64GB XQD – VOA010K006
Súprava Z 7 24-70 f/4 + FTZ + 64 GB XQD – VOA010K008