Z 6

  • Kúpiť
24,5 MpxISO 100 – 51 20012 SNÍMOK ZA SEKUNDU4K VIDEOSEKVENCIE5 GHZ WI-FI®

Ak vás to láka, urobte to. Ak vás to inšpiruje, žite to.

nikon-image

Prvé dojmy z fotoaparátu Nikon Z 6 s fotografkou jedla a životného štýlu Dominique Cherry

Vaša vízia. Váš hlas.

Priveďte svoje nápady na svetlo. Keď máte na snímanie k dispozícii rýchly plnoformátový snímač, môžete sa vyznamenať.

nikon-image
nikon-image

Totálne ostrý

Plnoformátový snímač CMOS s technológiou priameho osvetlenia fotodiód s rozlíšením 24,5 Mpx a automatickým zaostrovaním s fázovou detekciou v obrazovej rovine zachytáva dokonale ostré snímky s bohatými detailmi.

nikon-image

Viac ako rýchly

Bleskový obrazový procesor EXPEED 6 poskytuje snímky s nízkym šumom a impozantným dynamickým rozsahom pri vysokých i nízkych hodnotách citlivosti ISO.

nikon-image

Veľký bajonet. Veľká pôsobivosť.

Veľký priemer bajonetu 55 mm znamená, že fotoaparát radu Z zachytáva viac svetla. Len 16 mm medzi bajonetom a plnoformátovým obrazovým snímačom fotoaparátu znamená, že viac z tohto svetla sa dostane na snímač.

Nikkor Z Noct S Line BK

Inšpirovaný svetlom

Od jemných modrých tónov súmraku po tvrdé tiene. Výkonná optická konštrukcia objektívov s bajonetom Z od spoločnosti Nikon v kombinácii so širokým bajonetom umožňujú robiť so svetlom divy.

ISO 100 – 51 200. Inšpirujúci, dokonca aj po zotmení.

Od mestských scenérií o tretej ráno až po portréty pri slabom osvetlení – môžete zachytiť detaily v šere.

nikon-image
nikon-image

Jeden adaptér. Nekonečný počet inšpirácií.

Bajonetový adaptér FTZ nasadený na fotoaparát Z 6 umožňuje používať existujúce objektívy NIKKOR s bajonetom Nikon F. Nedochádza k žiadnej strate kvality snímok. S objektívmi bez stabilizácie obrazu navyše objavíte nové úrovne ostrosti vďaka stabilizácii obrazu vo fotoaparáte.

Ďalšie informácie
nikon-image

That look. That moment.

With Eye-Detection AF, your Nikon Z camera can lock onto your subject’s eye whether they’re alone or a face in a crowd. You select which eye to focus on via the multi-selector, and the camera maintains focus even if the eye is briefly obscured.
nikon-image

Široké možnosti kreativity

Zachovajte ostrosť vďaka ultraširokému automatickému zaostrovaniu, ktoré pokrýva 90 % obrazového poľa. V kombinácii s neuveriteľným zaostrovacím výkonom objektívov s bajonetom Z od spoločnosti Nikon možno jednoducho detegovať aj objekty na okraji obrazového poľa. A zvislé snímanie je neuveriteľne presné.

nikon-image

Sloboda zaostrovania

Systém automatického zaostrovania v okamihu zistí pohyb. Dokonca aj malé alebo rýchlo sa pohybujúce objekty sleduje s absolútnou presnosťou, pri akomkoľvek svetle. A pomocou režimu automatického zaostrovania na malé objekty sa môžete sústrediť na tie najmenšie detaily.

nikon-image

Vnútri svetla

Pri snímaní s objektívom so svetelnosťou f/2 alebo väčšou je k dispozícii meranie expozície až do hodnoty –4 EV. Nájdite nuansy v tieňoch. Zaostrite na detaily, a to aj vtedy, keď je jediným zdrojom svetla mesiac.

nikon-image

Zachytenie výrazu

Inteligentné automatické zaostrovanie s rozpoznávaním tvárí rozpoznáva tváre a drží ich zaostrené. Ten pohľad. Ten výraz. Je váš – aj vtedy, ak sa niekto rýchlo pohybuje.

Jednoduché sledovanie objektu

Niekedy sa toho veľa deje súčasne. Preto je nevyhnutné, aby ste mohli rýchlo prepínať medzi pohybujúcimi sa objektmi v zábere. Alebo presne nastaviť sledovanie zaostrenia na jeden konkrétny objekt a nenechať ho odvádzať ostatnými. Prispôsobte si tlačidlá Fn na fotoaparáte alebo objektíve tak, aby ste v prípade potreby mohli aktivovať sledovanie objektu v režime automatického zaostrenia s automatickým výberom poľa a zažili tak prácu ako s DSLR.

nikon-image

Najdôležitejšie je načasovanie

Sériové snímanie rýchlosťou 12 snímok za sekundu. Objavte v akcii krásu plného formátu.

nikon-image
nikon-image
nikon-image

Stabilné

Päťosová optická stabilizácia obrazu (VR) priamo vo fotoaparáte kompenzuje účinky chvenia fotoaparátu v piatich smeroch. Statické snímky sú ostré. Video je stabilné.

nikon-image

Akcia

Režim Sport poskytuje stabilný obraz v hľadáčiku pri snímaní mimoriadne rýchlej akcie alebo pri pohybe fotoaparátu zároveň s objektom (panning). Pri natáčaní videa zabezpečuje päťosová optická stabilizácia obrazu spolu s elektronickou stabilizáciou obrazu neuveriteľne stabilné videosekvencie.

nikon-image

Výhoda piatich stupňov

Päťosová optická stabilizácia obrazu vo fotoaparáte umožňuje snímať s časmi uzávierky dlhšími až o päť expozičných stupňov, než by bolo inak možné.² Snímajte ostrejšie fotografie aj po západe slnka alebo filmové scény bez neželaných efektov chvenia fotoaparátu.

Ak to vidíte, dokážete to aj zachytiť.

Sloboda komponovania. Pokročilý elektronický hľadáčik s 3 686 000 bodmi od spoločnosti Nikon zabezpečuje plynulé zobrazenie. Mimoriadne jasný, ultraostrý elektronický hľadáčik nenechá nič mimo záberu.

nikon-image

Robustný

Prvky z asférického skla a ochranné vrstvy zabraňujú tomu, aby závoj, odrazy a nečistoty obmedzovali zobrazenie. Všetko budete vidieť zreteľne, či už objavujete noc, alebo snímate za jasného denného svetla.

nikon-image

Ostrý

Veľký elektronický hľadáčik OLED s čistým obrazom reprodukuje prirodzené farby a plynulo zobrazuje pohyb. Ostrý, stabilný obraz umožňuje pohodlné komponovanie – dokonca aj vtedy, keď rýchlo sledujete objekt alebo zväčšíte obraz na overenie zaostrenia.

nikon-image

Univerzálny

Elektronický hľadáčik môže zobrazovať snímky tak, ako budú vyzerať pri aktuálnom nastavení, alebo prirodzene, podobne ako v optickom hľadáčiku. V oboch režimoch môžete zobraziť dôležité informácie od expozičných údajov po kompozičné pomôcky.

nikon-image

Čistý expresionizmus

nikon-image

Ohromujúca akcia

Zaznamenávajte plnoformátové videosekvencie s rozlíšením 4K/UHD a frekvenciou 30p. Snímajte fascinujúci spomalený záznam pomocou videosekvencií s rozlíšením Full HD, bohatými detailmi a frekvenciou až 120p. Počas zaznamenávania videosekvencie s rozlíšením 4K alebo Full HD môžete jednoducho zachytiť statické snímky.

nikon-image

Vysoké rozlíšenie

Zdrojové rozlíšenie 6K umožňuje získať veľkolepo jemnú a detailnú videosekvenciu s rozlíšením 4K. Rýchly procesor EXPEED 6 zaručuje nádherne čisté súbory bez šumu, moiré a nesprávnych farieb.

nikon-image

Vyladené ovládanie

Svetelné objektívy s bajonetom Z od spoločnosti Nikon ponúkajú nehlučné automatické zaostrovanie a vynikajúce rozostrenie pozadia (bokeh). A pri manuálnom zaostrovaní vám môže pomôcť funkcia „focus peaking“ vo fotoaparáte.

nikon-image

Stabilný pohyb

Počas zaznamenávania videosekvencií možno nastavovať rýchlosť automatického zaostrovania a citlivosť automatického zaostrovania so sledovaním. Neuveriteľný zaostrovací výkon objektívov s bajonetom Z od spoločnosti Nikon znižuje nežiaduce účinky zmeny uhla záberu pri zaostrovaní a posunu zaostrenia pri zmene priblíženia.

nikon-image

10-bitové informácie N-Log

Vytvorte charakter. Zaznamenávajte s vysokou 10-bitovou farebnou hĺbkou a získajte štyrikrát viac informácií ako pri štandardnom 8-bitovom zázname, čo vám poskytne maximálnu kvalitu snímok pre úpravy a grading.. Aktivuje asistenta zobrazenia (View Assist), ak chcete vidieť štandardnú snímku s jednoduchým gradingom.

nikon-image

Active D-Lighting

Vyvážte svetlo. Funkcia Active D-Lighting priamo vo fotoaparáte vyvažuje svetlé časti a tiene v scénach s vysokým kontrastom. Je ideálna pri záberoch, ktoré musia byť pripravené na odoslanie hneď po ich zaznamenaní.

nikon-image

Výstup časového kódu

Zostaňte zladení. Zaznamenávajte časový kód vo formáte drop-frame alebo non-drop-frame cez 10-bitový výstup HDMI. Fotoaparát Z 6 je kompatibilný s otvoreným protokolom Atomos: môžete synchronizovať spustenie a zastavenie zaznamenávania videosekvencií cez rozhranie HDMI prostredníctvom externého rekordéra. Alebo prostredníctvom fotoaparátu.

nikon-image

Záznam vo formáte ProRes RAW z RAW výstupu fotoaparátu

Získajte maximálnu flexibilitu pri snímaní videa. Fotoaparát Nikon Z 6 umožňuje posielať 12-bitový videovýstup do externého rekordéra, napríklad monitora/rekordéra Atomos Ninja V.³ ⁴ Dátový prúd videa sa zaznamenáva vo formáte ProRes RAW⁵, ktorý poskytuje maximálnu flexibilitu pri postprodukcii a väčšie detaily vo svetlých aj tmavých oblastiach. Túto funkciu je možné aktivovať v servise Nikon.

nikon-image

Skonštruovaný aby vydržal

Odolné, avšak ľahké telo zo zliatiny horčíka a rozsiahle tesnenie proti vplyvom počasia sú vstupenkou tohto fotoaparátu kamkoľvek. Odolná uzávierka s vysokou presnosťou bola testovaná na 200 000 cyklov.

nikon-image

Navrhnutý pre rôzne uhly

Vyklápateľný monitor LCD umožňuje ovládať automatické zaostrovanie a uvoľnenie uzávierky pomocou dotykového ovládania. A displej s vysokým rozlíšením zjednodušuje kontrolu záberov pri akomkoľvek svetle.

nikon-image

Vytvarovaný do ruky

Hlboký a pevný grip tohto fotoaparátu vyvoláva pocit, že je časťou vašej ruky. Už nikdy ho nebudete chcieť odložiť.

nikon-image

Stvorený na používanie

Hlavné tlačidlá a ovládacie prvky sú presne tam, kde ich chcete mať, vďaka čomu sa všetky reakcie stanú podvedomými. Nemáte čas na nastavenie expozície alebo času uzávierky? Vždy je k dispozícii automatický režim.

nikon-image

Zrýchlite svoje pracovné postupy s kartami CFexpress

Karty CFexpress typu B sú podporované fotoaparátmi Nikon Z 6 a Z 7⁶. Využite výhody vysokej rýchlosti čítania a zápisu dát a bleskurýchly prenos dát z fotoaparátu do počítača. Uľahčite si prácu s veľkými súbormi.

nikon-image

Pripojenie k inteligentnému zariadeniu

Pomocou vstavaného modulu Wi-Fi® a rozhrania Bluetooth® sa môžete rýchlo pripojiť k ľubovoľnému inteligentnému zariadeniu prostredníctvom technológie SnapBridge. Okamžite zdieľajte snímky vo formáte JPEG. Na diaľku snímajte statické snímky a videosekvencie.

nikon-image

Pripojenie k počítaču

Bezdrôtovo plynulo prenášajte snímky vo formátoch JPEG a RAW v režime Stanica alebo Prístupový bod. Použite voliteľný bezdrôtový vysielač WT-7A na komunikáciu na veľké vzdialenosti pomocou káblovej/bezdrôtovej siete LAN.

nikon-image

Ohúrte

Priamo vo fotoaparáte vytvárajte úžasné časozberné videosekvencie s rozlíšením 4K/UHD. Bez problémov zachyťte hodiny deja v niekoľkých sekundách.

nikon-image

Otvorte oči

Získajte ostré a jasné snímky a videosekvencie pri potulkách nocou. Či už snímate statické snímky alebo videosekvencie, pri najslabšom svetle zachytíte najjemnejšie možné detaily.

nikon-image

Uľahčite si to

Priamo vo fotoaparáte je k dispozícii 20 kreatívnych efektov pre statické snímky a videosekvencie. Všetky si môžete prispôsobiť a uložiť na neskoršie použitie.

Technické parametre

Ďalšie informácie

¹ K 23. augustu 2018
² Na základe noriem asociácie CIPA.
³Aby boli externé rekordéry Atomos Ninja V kompatibilné so záznamom videa vo formáte Nikon RAW, môžu tiež vyžadovať aktualizáciu firmvéru. Ďalšie informácie nájdete na webovej stránke Atomos.
⁴ Pripravte svoj fotoaparát Z 6 na 12-bitový videovýstup vo formáte RAW. Stiahnite si najnovšiu aktualizáciu firmvéru a potom vezmite fotoaparát do servisu Nikon na aktivovanie formátu RAW. Pri aktivácii formátu RAW vám môže byť naúčtovaný poplatok, prosím, informujte sa v servise.
Prevezmite si najnovší firmvér tu
Nájdite svoj servis Nikon tu
⁵ ProRes RAW je formát videa RAW vyvinutý spoločnosťou Apple Inc. v roku 2018.
⁶ Podporované sú karty CFexpress typu B vyrábané spoločnosťami Sony, ProGrade a Lexar. V budúcnosti budú prostredníctvom aktualizácií firmvéru pridané ďalšie značky kariet.

Značka a logá Bluetooth® sú registrované ochranné známky, ktoré vlastní spoločnosť Bluetooth SIG, Inc., a akékoľvek použitie týchto známok spoločnosťou Nikon a jej pobočkami je na základe licencie.
Wi-Fi® a logo Wi-Fi Certified sú registrované ochranné známky spoločnosti Wi-Fi Alliance®.
Všetky ochranné známky Nikon sú ochranné známky spoločnosti Nikon Corporation.


Kód materiálu
Z 6 – VOA020AE
Súprava Z 6 24 – 70 f/4 – VOA020K001