09-11-2022

NIKON DOPĹŇA IKONICKÝ FOTOAPARÁT A OBJEKTÍV KOLEKCIOU NOVÝCH MIRRORLESS PRODUKTOV

Amsterdam, Holandsko, 9. novembra 2022: Spoločnosť Nikon dnes predstavuje dva nové produkty zo svojho neustále sa rozrastajúceho sortimentu produktov inšpirovaných obľúbenými tradičnými modelmi. Novinkou v rámci tohto radu je čierna verzia ikonického fotoaparátu Nikon Z fc a objektív NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE) – kompaktný a ľahký objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, ktorý ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu a všestrannosť. Oba uvedené produkty predstavujú kombináciu inovatívnej technológie, ktorá je synonymom radu Z od spoločnosti Nikon, a úžasného retro dizajn.

Z fc Black Edition

Mirrorless fotoaparát Z fc bol prvým modelom radu Z, ktorý v sebe spájal tradičný dizajn s pokročilou mirrorless technológiou – nielenže bol ideálny na snímanie fotografií a videosekvencií, zákazníci boli navyše jeho hrdými majiteľmi. Po obrovskom úspechu minuloročnej striebornej verzie sme splnili požiadavky zákazníkov a exkluzívne pre obchod Nikon Store uvádzame verziu Black Edition. Tento krok zároveň odráža ambíciu spoločnosti Nikon ešte viac podporovať potešenie zákazníkov z nadčasového modelu Z fc. Okrem toho sme pridali šesť nových farieb prémiového zovňajška dostupných exkluzívne pre model Z fc Black Edition – to spolu 12 rôznych farebných variácií pre Z fc Silver a Z fc Black.

Objektív NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE)

Vďaka ľahkej konštrukcii a vynikajúcemu optickému výkonu sa objektív NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE) perfektne hodí na fotografovanie portrétov a iných statických objektov a zapôsobí na používateľov bez ohľadu na situáciu. Konštantná svetelnosť objektívu f/2 umožňuje fotografom vytvoriť ten najhladší bokeh a jeho 40 mm štandardná ohnisková vzdialenosť umožňuje zdôrazniť fotografovaný objekt.

Objektív NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE) tiež zdedil svoj dizajn od klasických objektívov NIKKOR, ktoré boli uvedené na trh v rovnakom časovom období ako filmový fotoaparát Nikon FM2 – dedičný model, ktorý inšpiroval model Z fc. Jeho príchod rozširuje rad objektívov, ktoré sa hodia k retro dizajnu modelu Z fc.

Jeho kompaktné rozmery a nízka hmotnosť znamenajú, že nielen dobre vyzerá, ale je tiež ideálny pre ľudí, ktorí sú neustále v pohybe. Jeho rýchle a presné automatické zaostrovanie a telo odolné voči prachu a kvapkajúcej vode mu umožňujú plynule zapadnúť do akéhokoľvek životného štýlu a umocniť radosť z fotografovania.

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE)

- Využíva tradičný dizajn, ktorý ladí s fotoaparátom Z fc, prevzatý z klasických objektívov NIKKOR uvedených na trh približne v rovnakom čase ako fotoaparát FM2.
- Vysoká svetelnosť objektívu f/2 a 9-lamelová centrálna clona poskytujú nádherný hladký bokeh.
- Ohnisková vzdialenosť 40 mm prináša štandardný obrazový uhol, ktorý je ideálny na snímanie portrétov, momentiek a iných objektov v širokej škále scén.
- Po nasadení objektívu na fotoaparát so snímačom veľkosti APS-C/formátu DX bude ohnisková vzdialenosť objektívu 60 mm.
- Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť – objektív má celkovú dĺžku približne 45,5 mm a hmotnosť približne 170 g.
- Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť 0,29 m umožňuje používateľom priblížiť sa k objektu.
- Použitie systému STM (krokového motora) umožňuje rýchle a presné automatické zaostrovanie s tichými prevádzkovými zvukmi pri zachovaní kompaktnej veľkosti tela.
- Navrhnuté s ohľadom na odolnosť voči prachu a kvapkajúcej vode, takže ho možno vziať s istotou kamkoľvek.
- Ovládaciemu prstencu možno priradiť funkcie ako nastavenie clony či korekciu expozície.
- Navrhnutý s ohľadom na snímanie videosekvencií s mimoriadne tichou prevádzkou, efektívnou minimalizáciou zmeny uhla záberu pri zaostrovaní a stabilnou expozíciou.

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jej inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských a profesionálnych fotoaparátov cez objektívy a systémové príslušenstvo až po športovú a rekreačnú optiku – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná, pokiaľ ide o stanovovanie nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované fotografické vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni. Jej oceňovaná športová a rekreačná optika približuje svet, od pozorovania vtákov a hviezd cez sledovanie divadelných predstavení až po golf a cestovanie.

Spoločnosť Nikon ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.