26-10-2022

SPOLOČNOSŤ NIKON UVÁDZA FIRMVÉR VERZIE 3.00 PRE PLNOFORMÁTOVÝ MIRRORLESS FOTOAPARÁT NIKON Z 9

Amsterdam, Holandsko, 26. októbra 2022: Spoločnosť Nikon dnes oznamuje uvedenie firmvéru verzie 3.00 pre svoju vlajkovú loď – plnoformátový mirrorless fotoaparát Nikon Z 9.

Táto nová aktualizácia firmvéru ponúka vzrušujúce nové funkcie na snímanie videosekvencií aj statických snímok, ako aj vylepšené funkcie ovládania a zobrazovania, ktorými spoločnosť reaguje na potreby používateľov.

Medzi nové funkcie pri snímaní videosekvencií patrí Redukcia vysokofrekvenčného blikania a Digitálne priblíženie Hi-Res¹ – funkcia, ktorá umožňuje priblíženie s vysokým rozlíšením, a tým efektívne predlžuje dosah teleobjektívu bez ohľadu na použitý objektív. Medzi nové fotografické funkcie patrí pridanie možnosti C60 do ponuky vysokorýchlostného snímania+² – to umožňuje rýchle sériové snímanie frekvenciou približne 60 snímok za sekundu vo formáte DX.

Táto aktualizácia firmvéru tiež ponúka používateľom pohodlnejší pracovný postup vďaka vylepšeným možnostiam prehrávania sérií snímok nasnímaných v režime sériového snímania.

S cieľom lepšie uspokojiť zvýšené požiadavky profesionálov na zobrazovanie a ovládanie došlo k nárastu počtu tlačidiel, ktoré možno použiť ako prispôsobené ovládacie prvky, a rozšíreniu prispôsobiteľných funkcií. Okrem toho možno počas prehrávania zobraziť snímky a i menu s vertikálnou orientáciou a boli tiež pridané nové možnosti veľkosti snímky pre formát DX. Medzi ďalšie vylepšenia patrí rozšírený limit automatického zaostrovania v slabom svetle a redukcia posunu zaostrenia na prekážku v popredí, ktorá na okamih prekryje požadovaný objekt.

Táto inovácia je dôkazom neustáleho záväzku spoločnosti Nikon uspokojovať potreby používateľov prostredníctvom včasných aktualizácií firmvéru, ktoré ponúkajú špičkové funkcie.

¹ Funkcia Digitálne priblíženie Hi-Res je k dispozícii len pri snímaní videosekvencií s nastavením typu video súboru na ProRes 422 HQ 10 bitov (MOV), H.265 10 bitov (MOV), H.265 8 bitov (MOV) alebo H. 264 8 bitov (MP4) a nastavením oblasti snímky na FX (36×24). Na niektoré funkcie fotoaparátu sa vzťahujú obmedzenia.
² S automatickou expozíciou a automatickým zaostrovaním so sledovaním objektu iba pri nastavení kvality snímky JPEG normálny. Maximálny počet záberov, ktoré je možné nasnímať v jednej sérii, je menší ako pri rýchlom sériovom snímaní. Odporúča sa použiť pamäťovú kartu odporúčanú spoločnosťou Nikon.

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jej inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských a profesionálnych fotoaparátov cez objektívy a systémové príslušenstvo až po športovú a rekreačnú optiku – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná, pokiaľ ide o stanovovanie nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované fotografické vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni. Jej oceňovaná športová a rekreačná optika približuje svet, od pozorovania vtákov a hviezd cez sledovanie divadelných predstavení až po golf a cestovanie.

Spoločnosť Nikon ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.