SOM Nadia Meli, svadobná fotografka

Nadia sa narodila v Taliansku, svoje detstvo prežila v Nemecku a v súčasnosti žije v meste Brighton v Anglicku. Podnikať v oblasti svadobnej fotografie začala pred ôsmymi rokmi a dnes fotografuje svadby po celom svete vrátane každoročných ciest do Talianska, aby zachytila krásu a kúzlo talianskych svadieb. Za zmysel svojho života považuje dosiahnuť, aby sa ľudia cítili milovaní a že niekam patria – na dosiahnutie tohto cieľa používa krásu, pretože cíti, že krása je obrazom lásky.

Pri rozvoji svojho štýlu sa necháva viesť jednou víziou a cieľom: pocitom spolupatričnosti. K jej najväčším vášňam patria ľudia, ich príbehy, životy a sledovanie ich naplňovania. Preto začala viesť semináre a online kurzy, ktoré sa nezameriavajú len na ich schopnosti úprav, ale hlavne na rozvoj ich kreatívnej vízie.
Nadia Meli

Otázky a odpovede

Ako ste sa dostali k fotografovaniu svadieb?
Prvý fotoaparát som dostala, keď som mala devätnásť rokov. Presťahovala som sa do Londýna a začala experimentovať s fotografovaním po meste, pričom som sa súčasne zamilovala do mesta i do fotografovania. Ďalšie štyri roky som fotografovala iba pre zábavu a len pre seba. Keď som absolvovala univerzitu v odbore teológie, uvedomila som si, že mi nič neprináša takú radosť ako fotografovanie a že to je jediné, čo chcem robiť. Takže som rozbehla svoj podnik bez toho, aby som mala akýkoľvek plán – okrem toho, že som chcela fotiť. V marci roku 2010 som fotila svadbu jednej kamarátky a od tej doby som už svoje poslanie nespochybňovala. Baví ma tiež organizovať kurzy pre fotografov, kde sa veľmi sústreďujem na to, aby našli svoj vlastný štýl a pohľad.

Preto som vytvorila online kurz The Signature Style System určený pre fotografov, ktorí sa snažia nájsť svoj vlastný štýl a vyjadrenie v tejto brandži.

Akú svadobnú tradíciu fotografujete najradšej?
Tých je veľa, je ťažké vybrať iba jednu. Medzi moje obľúbené scény patrí, keď novomanželia kráčajú uličkou zaplavení konfetami – vždy z toho vznikne skvelý záber! Ale vôbec najradšej mám príhovory. Milujem, aké sú plné emócií!

Čo je pri fotografovaní svadby najväčšou výzvou?
Dôležitá je rýchlosť a byť na milióne miest naraz. Väčšina momentov na svadbách je unikátna a nestanú sa dvakrát, takže si musíte celý čas zachovať stopercentnú pozornosť, čo môže byť veľmi stresujúce. Pokiaľ nie je po všetkom, obvykle si ani neuvedomím, v akom napätí som bola.