SOM Lucie Spišáková, editorka blogu Originalni Svatba

Lucie Spišáková je česká blogerka, populárna autorka a matka jednoročného dievčatka. Keď nie je práve zaneprázdnená starosťou o svoje dieťa, stará sa Lucie o svoj úspešný svadobný blog Originalni Svatba.

Jej blog, ktorý funguje už od roku 2011, je inšpiratívnym miestom, ktoré sa zameriava na detaily krásneho a jedinečného svadobného dňa. Venuje sa všetkému od zásnub, plánovania a prípravy, až po publikovanie fotiek všetkých krásnych svadieb, ktoré sa konajú okolo nás. Okrem toho predstavuje zdroj najnovších svadobných trendov, inšpirácií, farebných paliet a certifikovaných predajcov. Okrem svadieb si Lucie obľúbila fotografovanie a zachytávanie krásy každodenného života, obzvlášť aktuálnych dní so svojou malou dcérou.
Lucie Spišáková

Otázky a odpovede

Prečo ste si ako svoju kariéru vybrala svadby?
Keď som pred niekoľkými rokmi plánovala vlastnú svadbu, hľadala som inšpiráciu na mnohých zahraničných svadobných blogoch. Preto, keď som už mala po vlastnej svadbe, vytvorila som svadobný blog, na ktorom som prezentovala jedinečné miestne svadby. Mojím cieľom bolo, aby na ňom nevesty z celej Českej republiky našli inšpiráciu vo vlastnom jazyku a objavili overených miestnych predajcov.

Ktorá zo svadieb na blogu je vaša obľúbená?
Moja obľúbená svadba všetkých čias bola svadba odohrávajúca sa v Benátkach od svadobného fotografa Mateja Třasáka. Napriek tomu, že počasie nebolo dokonalé, snímky majú nádhernú atmosféru a svadobné portréty sú ohromujúce.
Mám rada aj túto svadbu vďaka prirodzenému svetlu, zelenia a pôvabným finálnym úpravám.

Nakoľko je podľa vás pre svadbu dôležité fotografovanie?
Za tú najdôležitejšiu a najlepšiu investíciu, ktorú môže pár urobiť, považujem výber dobrého svadobného fotografa. Spomienky, nech sú akékoľvek silné, jedného dňa vyprchajú. Svadobné fotografie však aj po mnohých rokoch dokážu pripomenúť emócie a nádherné momenty, ktoré ste zažili v ten deň.