31-03-2021

SPOLOČNOSŤ NIKON VYHLASUJE V SPOLUPRÁCI S ORGANIZÁCIAMI CIWEM A WATERBEAR SÚŤAŽ ENVIRONMENTAL PHOTOGRAPHER OF THE YEAR

Amsterdam, Holandsko, 31. marca 2021: Spoločnosť Nikon uzavrela partnerstvo so spoločnosťami CIWEM a WaterBear a vyhlasuje súťaž Environmental Photographer of the Year – prihlasovanie je otvorené. Táto každoročná súťaž, ktorá oslavuje svoj 14. ročník, predstavuje to najlepšie z environmentálnej fotografie – od vplyvu ľudstva na planétu až po fotografie, ktoré inšpirujú k trvalo udržateľnému životu.

Súťaž poskytuje medzinárodnú platformu na zvýšenie povedomia o problémoch týkajúcich sa životného prostredia, ktoré ohrozujú našu planétu. Vyzývame profesionálnych aj amatérskych fotografov, aby prihlásili svoje kreatívne, rezonujúce a podnetné snímky a získali šancu vyhrať cenu, peňažnú cenu alebo ohromujúci balíček cien pozostávajúci z vybavenia z radu Nikon Z*. Prihlásenie je bezplatné a k dispozícii je osem kategórií – vrátane ocenenia Environmental Photographer of the Year 2021.

Víťazné fotografie budú súčasťou exkluzívnej výstavy na konferencii OSN o zmene klímy v novembri 2021 (COP26). Výstava Environmental Photographer of the Year 2021 tiež absolvuje medzinárodné turné so spoločnosťami Nikon Europe, CIWEM a WaterBear.

Julian Harvie, vedúci marketingu spoločnosti Nikon Northern Europe hovorí: „Spoločnosť Nikon bola rukami najväčších svetových fotografov súčasťou mnohých dôležitých príbehov prerozprávaných počas posledného storočia. Podpora snahy fotografov a filmárov hľadať takéto okamihy, realizovať svoje tvorivé vízie a vniesť svetlo do tabuizovaných tém je už dlho ústredným cieľom našej značky. Zmena klímy a ochrana nášho životného prostredia patria k najdôležitejším príbehom našej doby. Sme radi, že spolu s organizáciami CIWEM a WaterBear podporujeme toto úžasné udeľovanie cien, ktoré opätovne potvrdzuje silu fotografie meniť svet.“

Ak sa chcete dozvedieť viac a prihlásiť sa do súťaže Environmental Photographer of the Year, navštívte: http://epoty.org/ Uzávierka prihlášok je 31. júla 2021 a víťazi budú vyhlásení na COP26 v novembri 2021.

O spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon je popredný svetový poskytovateľ fotografických produktov a služieb. Jeho inovatívne optické technológie – od spotrebiteľských cez profesionálne fotoaparáty, objektívy až po systémové príslušenstvo – stavajú na viac ako 100 rokoch skúseností. Značka je globálne uznávaná v oblasti stanovovania nových štandardov v oblasti dizajnu a výkonu, pričom revolučné mirrorless fotoaparáty Nikon radu Z a objektívy NIKKOR Z predstavujú novú dimenziu optickej kvality.

Spoločnosť Nikon sa zaviazala byť lídrom v oblasti fotografie a umožňuje niektorým z najlepších svetových vizuálnych umelcov dosiahnuť svoj tvorivý potenciál prostredníctvom vizuálneho rozprávania príbehov. Jej oceňované vybavenie umožňuje fotografom a filmárom realizovať svoje kreatívne vízie na najvyššej úrovni.

Ako dôveryhodný partner s víziou spája všetky úrovne tvorcov obsahu prostredníctvom zainteresovanej komunity, bezkonkurenčných technických znalostí a prístupu k vzdelávacím zdrojom prostredníctvom iniciatív, ako je napríklad Nikon School.

O spoločnosti WaterBear

WaterBear je prvá sieť tohto druhu: bezplatná interaktívna video a digitálna platforma vytvorená s cieľom podporovať ciele OSN v oblasti trvalo udržateľného rozvoja. Robí to prostredníctvom inšpiratívneho obsahu, špičkových technológií, ktoré umožňujú realizáciu, a prostredníctvom svojej globálnej siete partnerov. Jedinečným spôsobom umožňuje divákovi podniknúť okamžité kroky na podporu mimovládnych organizácií po celom svete a formuje lepšiu budúcnosť našej krehkej planéty.

Prejdite na: https://waterbear.com alebo si stiahnite aplikáciu z obchodu App Store alebo Google Play

O organizácii CIWEM

Autorizovaná inštitúcia pre vodný a environmentálny manažment (CIWEM) je nezávislý profesionálny orgán uvedený na kráľovskej výsadnej listine a registrovaná charita vo Veľkej Británii, ktorá pracuje na medzinárodnej úrovni s cieľom dosahovať pokrok vo vodnom a environmentálnom manažmente. CIWEM tvorí komunita 30 000 profesionálov so spoločnou víziou bezpečného a udržateľného sveta. Ďalšie informácie nájdete na stránke www.ciwem.org.

* Konkrétne vybavenie darované ako cenový balíček vyberie spoločnosť Nikon. 1 balík cien obsahuje: jedno telo fotoaparátu Nikon Z 7II, jeden objektív NIKKOR Z 24 – 70 mm f/2,8 S, jeden objektív NIKKOR Z 70 – 200 mm f/2,8 VR S a jeden objektív NIKKOR Z 14 – 24 mm f/2,8 S.