10-03-2021

SPOLOČNOSŤ NIKON OZNAMUJE VÝVOJ VLAJKOVÉHO PLNOFORMÁTOVÉHO MIRRORLESS FOTOAPARÁTU Z 9

Amsterdam, Holandsko, 10. marca 2021: Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje vývoj prvého vlajkového fotoaparátu pre bajonet Nikon Z: modelu Z 9. Vydanie plnoformátového (formát Nikon FX) mirrorless fotoaparátu je naplánované na rok 2021 a predstavuje významný krok vpred v oblasti technológií a výkonu.

* Vzhľad fotoaparátu sa môže líšiť od fotografie zobrazenej vyššie.

Fotoaparát Z 9 spája priekopnícke technológie od spoločnosti Nikon a prináša najlepší výkon v oblasti snímania statických snímok a videosekvencií v histórii spoločnosti Nikon. Využíva novo vyvinutý vrstvený snímač CMOS formátu FX a nový systém spracovania obrazu. V reakcii na rastúce potreby profesionálov, pokročilých nadšencov a filmárov model Z 9 ponúka podporu nahrávania videosekvencií v rozlíšení 8K, ako aj rôzne ďalšie technické špecifikácie videa, ktoré vyhovujú rôznym potrebám a pracovným tokom.

Fotoaparát Z 9 prináša nebývalý zážitok z hľadiska vynikajúceho výkonu a prevádzkyschopnosti a prevyšuje možnosti predchádzajúcich digitálnych jednookých zrkadloviek a mirrorless fotoaparátov.


* Informácie týkajúce sa uvedenia tohto produktu budú oznámené neskôr.