16-09-2020

NOVÉ MÍĽNIKY MEDZI OBJEKÍVMI NIKKOR Z ROZŠIRUJÚ PONUKU OBJEKTÍVOV PRE NIKON Z

Amsterdam, Holandsko, 16. septembra 2020: Spoločnosť Nikon dnes predstavuje dva nové objektív NIKKOR Z: NIKKOR Z 50 mm f/1,2 S – prvý objektív radu Z s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a svetelnosťou f/1,2 – a NIKKOR Z 14 – 24 mm f/2,8 S – najkratší plnoformátový ultraširokouhlý objektív so zoomom na svete so svetelnosťou f/2,8¹. Obidva objektívy prinášajú do stále sa rozširujúceho mirrorless systému Nikon Z významné schopnosti.

Objektív NIKKOR Z 50 mm f/1,2 S má v rámci systému Nikon Z špeciálne miesto. Vďaka svojej neuveriteľnej rozlišovacej schopnosti, neochvejnému automatickému zaostrovaniu a výnimočným možnostiam kontroly nad obrazom sa tento profesionálny štandardný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou postupne stáva legendou. Od prepracovaného rozostreného pozadia (bokeh) až po precízne detaily bodových svetelných zdrojov – profesionálni tvorcovia budú môcť využívať nové úrovne hĺbky a detailov pri klasickej ohniskovej vzdialenosti 50 mm – či už ide o snímanie fotografií alebo videa. Tento objektív naplno využíva pozoruhodné schopnosti bajonetu Nikon Z pri sústredení svetla a svetelnosť f/1,2 umožňuje rozsiahlu kontrolu nad hĺbkou ostrosti.

NIKKOR Z 14 – 24 mm f/2,8 S uzatvára trojicu vysokovýkonných objektívov pre systém Nikon Z. Vďaka vynikajúcej kresbe a kompaktnej konštrukcii je tento objektív výnimočný. Pokročilá optika, široký bajonet Nikon Z a konštantná svetelnosť f/2,8 prinášajú vzrušujúci výkon, ktorý konkuruje dokonca aj objektívom s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Pokles jasu v okrajových častiach snímky je účinne regulovaný, aj keď snímate s doširoka otvorenou clonou, a redukcia reflexov a závoja umožňuje dosiahnuť ohromujúcu čistotu obrazu. Fotografi môžu vdýchnuť život do každej architektonickej kompozície, krajiny či nočnej panorámy, ktorú sa rozhodnú zachytiť.

Dirk Jasper, produktový manažér zo spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Toto sú významné nové objektívy NIKKOR Z a sme hrdí, že ich môžeme ponúknuť profesionálom. Náš nový objektív 14 – 24 mm dokonale dopĺňa trojicu profesionálnych objektívov NIKKOR Z so zoomom, zatiaľ čo 50 mm mirrorless objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou predstavuje cenovo dostupnejšiu alternatívu pre profesionálov, ktorí požadujú optický výkon blížiaci sa nášmu pozoruhodnému objektívu Noct z radu S-line bez obetovania automatického zaostrenia.”

Umenie v detailoch. NIKKOR Z 50 mm f/1,2 S

Profesionálny objektív so svetelnosťou f/1,2 a pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Prepracovaný bokeh. Precízne detaily bodových svetelných zdrojov. Neuveriteľná ostrosť od okraja po okraj. Veľkolepé výsledky pri slabom svetle.
Pokročilá optická konštrukcia. Obsahuje 17 prvkov v 15 skupinách vrátane 2 prvkov zo skla ED a troch asférických prvkov.
Zaostrovanie bez zaváhania. Automatické zaostrenie je rýchle, plynulé a vždy úplne tiché. Zaostrená oblasť bude vykreslená ostro, a to aj pri snímaní z krátkej vzdialenosti alebo s malou hĺbkou ostrosti.
Pozoruhodne čisté snímky. Antireflexné vrstvy Nano Crystal Coat a ARNEO od spoločnosti Nikon bojujú proti reflexom a závoju, a to aj pri snímaní v protisvetle.
Videosekvencie vo filmovej kvalite. Vysoká svetelnosť objektívu umožňuje veľkú kontrolu nad hĺbkou ostrosti. Zmena uhla záberu pri zaostrovaní je úplne eliminovaná.
Profesionálne ovládanie. Ovládací prstenec je tichý a tlačidlo Fn je možné prispôsobiť. Informačný panel OLED vám umožňuje rýchlo a ľahko overiť dôležité informácie o snímaní.
Utesnený voči poveternostným vplyvom. Každá pohyblivá časť objektívu je utesnená a okolo kovového bajonetu sa nachádza gumené tesnenie.

Kráľ priestoru. NIKKOR Z 14 – 24 mm f/2,8 S

Profesionálny ultraširokouhlý objektív so zoomom a svetelnosťou f/2,8. Široký bajonet Nikon Z a konštantná svetelnosť f/2,8 poskytujú senzačný výkon.
Vynikajúci optický výkon. Ostrosť je výnimočná až po okraje snímky. Antireflexné vrstvy Nano Crystal Coat a ARNEO od spoločnosti Nikon drasticky znižujú reflexy a závoj.
Odolná a spoľahlivý. Rozsiahle utesnenie okolo všetkých pohyblivých častí objektívu ho spoľahlivo chránia proti prachu a vlhkosti. Bajonet z hliníkovej zliatiny znižuje hmotnosť a zvyšuje životnosť.
Pripravený na filmovanie. Automatické zaostrovanie je plynulé a tiché a pri priblížení prakticky nedochádza k zmene uhla záberu alebo posunu zaostrenia. Máte k dispozícii precíznu kontrolu nad hĺbkou ostrosti priamo na objektíve.
Pripravený na použitie filtrov. V spojení s priloženou slnečnou clonou môžete používať skrutkovacie filtre s priemerom 112 mm. Zadný slot na filter umožňuje použitie gélových farebných filtrov.


¹ Medzi objektívmi so zoomom pre plnoformátové digitálne fotoaparáty (formát Nikon FX) s vymeniteľnými objektívmi s najkratšou ohniskovou vzdialenosťou 14 mm alebo nižšou a svetelnosťou f/2,8 v celom rozsahu ohniskových vzdialeností dostupnými k septembru 2020. Vyhlásenie na základe výskumu spoločnosti Nikon.