07-01-2020

PRIBLÍŽTE SI SVET S NOVÝM SUPERZOOMOM COOLPIX P950

Amsterdam, Holandsko, 7. januára 2020: Nikon dopĺňa svoj pôsobivý rad premosťujúcich fotoaparátov o model COOLPIX P950, ktorý sa pýši pôsobivým 83-násobným optickým priblížením. Tento robustný fotoaparát typu superzoom vychádza z modelu COOLPIX P900 a je vylepšený o množstvo vyhľadávaných funkcií, vďaka ktorým umožňuje mimoriadne jednoducho zachytiť vzdialené objekty s výnimočnými detailmi – v ohromujúcich záberoch zblízka a pozoruhodne ostrých videosekvenciách v kvalite 4K.

Vďaka svojmu obrovskému priblíženiu je fotoaparát COOLPIX P950 ideálnym spoločníkom pre fotografov, ktorí chcú fotografovať vtáky alebo voľne žijúce zvieratá, alebo pre nadšených pozorovateľov lietadiel. 83-násobné optické priblíženie ponúka rozsah ohniskových vzdialeností 24 – 2 000 mm¹, zatiaľ čo 166-násobné priblíženie Dynamic Fine Zoom digitálne rozširuje hornú hranicu na neuveriteľných 4 000 mm.²

Fotografi voľne žijúcich zvierat a vtákov fotografujúci pri prvých lúčoch svetla alebo za súmraku získajú vynikajúce výsledky vďaka objektívu NIKKOR so svetelnosťou f/2,8. Obrazová kvalita je ostrá dokonca aj pri snímaní s vysokým priblížením. Tvorcovia videí môžu zaznamenať dych berúce filmové zábery nepolapiteľných objektov v kvalite 4K a používatelia môžu počas natáčania upraviť kľúčové nastavenia expozície, čo je ideálne pri zmene svetelných podmienok. Fotoaparát COOLPIX P950 tiež podporuje snímanie vo formáte RAW (NRW), aby mohli používatelia na maximum využívať programy na pokročilé spracovanie/úpravy. A plnohodnotné sánky na príslušenstvo umožňujú používať príslušenstvo Nikon, napríklad mikrofóny alebo hľadáčiky.

Ines Bernardes, produktová manažérka v spoločnosti Nikon Europe, hovorí: „Fotoaparát COOLPIX P950 je aktualizáciou modelu COOLPIX P900 s množstvom funkcií, ktorý vďaka svojmu 83-násobnému optickému priblíženiu zmenil trh s fotoaparátmi typu superzoom. Tento nový fotoaparát zachováva pôsobivý rozsah priblíženia svojho predchodcu a prináša mnoho funkcií, ktoré ľudia požadujú, napríklad: videosekvencie v kvalite 4K, podpora formátu RAW a sánky pre príslušenstvo. Je to vynikajúce doplnenie radu fotoaparátov typu superzoom od spoločnosti Nikon: ľudia si môžu vybrať medzi 83-násobným optickým priblížením a výnimočným 125-násobným optickým priblížením fotoaparátu COOLPIX P1000 podľa svojich potrieb.“

Súhrn hlavných funkcií

Neuveriteľný zoom. 83-násobné optické priblíženie (24 – 2000 mm) a 166-násobné priblíženie Dynamic Fine Zoom (4 000 mm).¹ ²
Svetelný objektív NIKKOR. So svetelnosťou f/2,8 a prvkom zo skla Super ED, ktoré pomáha znížiť skreslenie pri veľkom priblížení.
Výnimočné snímky. 16-megapixlový snímač CMOS typu Back Illuminated, rýchly obrazový procesor EXPEED a optická stabilizácia obrazu s dvojitou detekciou (VR).
Podpora formátu RAW. Ukladajte a exportujte nekomprimované obrazové súbory vo formáte RAW (NRW) do programov na ďalšie spracovanie či úpravu.
Videosekvencie v kvalite 4K. Snímajte jednoducho videosekvencie v kvalite 4K/UHD 30p alebo Full HD (1 080p) s frekvenciou snímania až 60p a stereofónnym zvukom. Zaznamenajte stereofónny zvuk a manuálne upravte nastavenia expozície pri snímaní.
Time-lapse videosekvencie priamo vo fotoaparáte. Vytvárajte time-lapse videosekvencie s dĺžkou trvania približne 10 sekúnd, ktoré sa prehrávajú rýchlosťou 25 sn./s alebo 30 sn./s.
Výklopný a otočný monitor LCD. Jasný 8,1 cm (3,2 palca) LCD monitor s rozlíšením 921 000 bodov možno nakloniť a otočiť takmer akýmkoľvek smerom.
Jasný elektronický hľadáčik. Veľký 1 cm (0,39 palca) elektronický hľadáčik OLED s rozlíšením 2 360 000 bodov a snímačom pohľadu do hľadáčika.
Plynulé ovládanie priblíženia. Veľký grip, bočný ovládač priblíženia a tlačidlo rýchleho dočasného oddialenia zaisťujú stabilnú manipuláciu.
SnapBridge. Synchronizujte fotografie do svojho inteligentného zariadenia, alebo ho použite na diaľkové ovládanie snímania.
Plnohodnotné sánky na príslušenstvo. Namontujte príslušenstvo Nikon ako blesky či mikrofóny. Alebo vyskúšajte skladací bodový hľadáčik DF-M1 od spoločnosti Nikon, ktorý pomáha sledovať aj rýchlo letiace vtáky.

Kompatibilita s aplikáciou SnapBridge

Pred použitím funkcie SnapBridge s týmto fotoaparátom je potrebné nainštalovať do kompatibilného inteligentného zariadenia aplikáciu SnapBridge pre iOS alebo Android od spoločnosti Nikon.

¹ Ekvivalent formátu 35 mm.
² Zväčšenie pomocou funkcie Dynamic Fine Zoom sa počíta od maximálnej širokouhlej polohy optického priblíženia.