14-11-2019

NIKON PREDSTAVUJE BINOKULÁRNY ĎALEKOHĽAD 20×120 IV/25×120

Amsterdam, Holandsko, 14. novembra 2019: Spoločnosť Nikon dnes predstavuje binokulárne ďalekohľady 20×120 IV, 25×120 a kompatibilný stojan s adaptérom. Tieto veľké ďalekohľady sú ideálne pre široký rad aplikácií od profesionálneho po voľnočasové pozorovanie, ako sú prieskum, komerčný rybolov, plachtenie či astronomické pozorovanie.

Obidva binokulárne ďalekohľady (20× aj 25×) poskytujú jasný obraz s vysokým rozlíšením vďaka veľkému priemeru objektívu 120 mm. Špičková optická konštrukcia binokulárneho ďalekohľadu 20×120 IV poskytuje ostrý obraz a verné farby s účinne minimalizovanými aberáciami. Binokulárny ďalekohľad 25×120 umožňuje dynamické pozorovanie s veľkým zväčšením a mimoriadne vyrovnaným obrazom, a zároveň poskytuje široké zorné pole (zdanlivé zorné pole 64,7°).

Telo ďalekohľadu je vzduchotesné a vodotesné, čo zabraňuje vniknutiu dažďa alebo rosy, a je plnené dusíkom, aby bol ďalekohľad odolný voči zahmlievaniu. Odolnosť ďalekohľadu zaisťuje ochrana pred koróziou a prvky na zabezpečenie odolnosti voči otrasom. To pomáha zachovať špičkový výkon počas dlhej životnosti ďalekohľadu.

Na dosiahnutie stabilnejšieho obrazu a uľahčenie pozorovania možno obidva modely pripevniť na voliteľný stojan s adaptérom.

Binokulárny ďalekohľad 20×120 IV s vidlicovou montážou

Binokulárny ďalekohľad 25×120 s vidlicovou montážou a stojanom (s adaptérom)

Hlavné vlastnosti

• Veľký priemer objektívu 120 mm poskytuje jasný obraz s vysokým rozlíšením.
• Binokulárny ďalekohľad 20×120 IV disponuje špičkovou optickou konštrukciou, ktorá poskytuje ostrý obraz s účinne minimalizovanými aberáciami.
• Binokulárny ďalekohľad 25×120 umožňuje dynamické pozorovanie s veľkým zväčšením a zároveň poskytuje široké zorné pole (zdanlivé zorné pole 64,7°) a mimoriadne vyrovnaný obraz.
• Dlhé predsunutie výstupnej pupily zabezpečuje čisté zorné pole a gumené očnice natiahnuté do strán uľahčujú pozorovanie.
• Vzduchotesné a vodotesné telo je chránené voči vniknutiu dažďa či rosy a konštrukcia plnená dusíkom zabezpečuje odolnosť voči zahmlievaniu. Vysoká odolnosť voči korózii a konštrukcia odolná voči otrasom zaručujú zachovanie úžitkových vlastností počas dlhej životnosti.
• Ďalekohľad má pevnú vidlicovú montáž, ktorá umožňuje jednoduchú manipuláciu vďaka 360˚ horizontálnemu otáčaniu a náklonu od -30˚ (nadol) do +70˚ (nahor).
• Použitie pevného stojanu s adaptérom (voliteľným) uľahčuje pozorovanie a zabezpečuje stabilný obraz.