04-09-2019

ZA HRANICAMI VŠEDNOSTI: NIKON PREDSTAVUJE ŠIROKOUHLÝ OBJEKTÍV NIKKOR Z 24 MM F/1,8 S

Amsterdam, Holandsko, 4. septembra 2019: Nikon opäť rozširuje svoju zostavu objektívov s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a svetelnosťou f/1,8 pre fotoaparáty mirrorless o objektív NIKKOR Z 24 mm f/1,8 S. Vďaka pokročilej optike, výnimočnému výkonu pri fotografovaní zblízka a rozsiahlemu utesneniu voči poveternostným vplyvom tento plnoformátový objektív ponúka skutočnú všestrannosť. Je rovnako dobrý v úzkych priestoroch, ako aj pri snímaní rozsiahlych krajín a panorám mesta. Umožňuje zachytiť neuveriteľné detaily v rôznych situáciách.

Tento 24 mm objektív s rýchlym zaostrovaním poskytuje vynikajúcu ostrosť od okraja k okraju, dokonca aj keď snímate s maximálne otvorenou clonou pri f/1,8. Najkratšia vzdialenosť zaostrenia len 0,25 m používateľovi poskytuje výnimočnú kontrolu nad kompozíciou – od snímok zblízka až po nekonečno. Bokeh je krásne hladký a prirodzene vyzerajúci, a závoj, ktorý sa bežne vyskytuje pri širokouhlých objektívoch, je účinne vyvážený, a to aj pri snímaní v protisvetle.

Plnoformátový objektív NIKKOR Z 24 mm f/1,8 S je tiež vhodný na snímanie videosekvencií. Tvorcovia videosekvencií môžu snímať s ohromujúcou malou hĺbkou ostrosti. A vyvážená perspektíva objektívu funguje rovnako dobre pri filmových záberoch, ako aj pri natáčaní rozhovorov v stiesnených interiéroch.

Dirk Jasper, Product Manager, Nikon Europe, povedal: „NIKKOR Z 24 mm f/1,8 S prináša používateľom fotoaparátov Nikon Z slobodu pri práci s dostupným svetlom v prakticky každej situácii. Okrem toho ponúka vynikajúci výkon pri zaostrovaní zblízka: ostrosť je neuveriteľná, aj keď zaostríte na blízke predmety či ich detaily.“

Súhrn hlavných funkcií

Širokouhlý objektív NIKKOR Z s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a svetelnosťou f/1,8: tento 24 mm objektív je ultra ostrý od okraja k okraju a poskytuje brilantný výkon aj v slabom svetle, vďaka čomu umožňuje zachytiť každú zložku scény s realistickou čistotou.
Rad S: optická konštrukcia novej generácie. Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon znižuje reflexy a závoj s cieľom dosiahnuť čistejšie snímky. Plynulý, tichý multi-focusing systém.
Výnimočné snímky zblízka: najkratšia vzdialenosť zaostrenia len 0,25 m vám poskytuje plnú kontrolu nad kompozíciou – od snímok zblízka až po nekonečno. Ostrosť obrazu pri snímaní zblízka je lepšia ako pri porovnateľných objektívoch s touto ohniskovou vzdialenosťou.
Utesnenie voči poveternostným vplyvom: každá pohyblivá časť objektívu je utesnená proti prachu a kvapkám vody.
Skvelý pre filmy: takmer nehlučné automatické zaostrovanie umožňuje aj tichým okamihom dosiahnuť plný účinok. Ovládací krúžok možno použiť na nehlučné nastavenie clony či korekcie expozície, a ako zaostrovací krúžok pri snímaní s manuálnym zaostrovaním.