28-03-2019

Systém mirrorless a fotoaparát COOLPIX P1000 s bodovým hľadáčikom DF-M1 od spoločnosti Nikon získali ocenenie „Red Dot Award: Product Design 2019”

Amsterdam, Holandsko, 28. marca 2019: Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje, že jej nový systém mirrorless a fotoaparát COOLPIX P1000 s bodovým hľadáčikom DF-M1 získali ocenenie „Red Dot Award: Product Design 2019”.

Komisia špecialistov na dizajn posúdila viac ako 5 500 produktov z deviatich hľadísk vrátane inovácie, funkčnosti a trvanlivosti.

Prehľad víťazných produktov:

Systém mirrorless Z od spoločnosti Nikon

Nový systém mirrorless bol ocenený za inováciu v oblasti výroby optických produktov a technológie mirrorless. Systém zahŕňa dva fotoaparáty, Z 7 a Z 6, ktoré sú vybavené novým bajonetom s väčším priemerom, doplnené špičkovými objektívmi NIKKOR Z radu S. Súpravu dopĺňa bajonetový adaptér FTZ, ktorý umožňuje používať fotoaparáty radu Z s existujúcimi objektívmi NIKKOR s bajonetom Nikon F.

Kompaktný digitálny fotoaparát typu superzoom – COOLPIX P1000 a bodový hľadáčik DF-M1

Fotoaparát COOLPIX P1000 bol ocenený za vynikajúce výsledky v oblasti optického inžinierstva. Jeho 125-násobné optické priblíženie (ekvivalent rozsahu ohniskových vzdialeností 24 – 3 000 mm), najväčšie v rámci kompaktných fotoaparátov, z neho robí vynikajúcu voľbu pre amatérskych fotografov.

Bodový hľadáčik DF-M1 získal tohtoročné ocenenie Product Design v spojení s fotoaparátom P1000. Prídavné zariadenie je navrhnuté tak, aby navádzalo fotografov používajúcich oblasť najväčšieho priblíženia fotoaparátu P1000 a aby pomohlo presne sledovať objekty bez toho, aby sa museli pozerať cez objektív. 

Red Dot Design Award je prestížna medzinárodná súťaž v dizajne, ktorú sponzoruje nemecká inštitúcia Design Zentrum Nordrhein Westfalen.

Víťazné produkty budú prezentované na špeciálnej výstave, ktorá sa koná od 8. júla 2019 do 30. júna 2020 v múzeu Red Dot Design Museum v nemeckom Essene.

Ďalšie informácie o súťaži Red Dot Design Award nájdete na adrese https://www.red-dot.org/