25-02-2019

Systém mirrorless a fotoaparát COOLPIX P1000 od spoločnosti Nikon získali ocenenie 2019 iF Design Awards

Amsterdam, Holandsko, 25. februára 2019: Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje, že jej systém mirrorless a digitálny fotoaparát COOLPIX P1000 získali v kategórii „produkt“ ocenenie iF Design Awards.

Celosvetovo prestížne ocenenie iF Design Awards, ktoré sponzoruje spoločnosť iF International Forum Design GmbH, sa udeľuje v kategóriách produkt, komunikácia a obal. Tento rok hodnotila komisia 67 renomovaných špecialistov na dizajn viac ako 6 375 príspevkov z 52 krajín. Príspevky boli hodnotené z hľadiska inovácie, funkčnosti, estetiky, zodpovednosti a umiestňovania.

Systém mirrorless od spoločnosti Nikon

Revolučný systém mirrorless od spoločnosti Nikon je vytvorený na základe najširšieho bajonetu objektívu na svete¹, ktorý umožňuje zachytiť viac svetla a dosiahnuť prevratnú úroveň optického výkonu.

Systém zahŕňa dva fotoaparáty mirrorless, Z 7 a Z 6, ktoré sú vybavené novým bajonetom s väčším priemerom doplneným objektívmi NIKKOR Z radu S. Tieto špičkové objektívy, ktoré sú svetelné, ostré a tiché, zachytia viac svetla v celom obrazovom poli a poskytujú vynikajúcu úroveň detailov až po okraje snímky. Súpravu dopĺňa bajonetový adaptér FTZ, ktorý umožňuje používať fotoaparáty radu Z s existujúcimi objektívmi NIKKOR s bajonetom Nikon F.

¹ Platné 23. augusta 2018

COOLPIX P1000

Digitálny fotoaparát COOLPIX P1000 so superteleobjektívom od spoločnosti Nikon sa pýši 125-násobným optickým priblížením, ktoré je najväčšie na svete. A vďaka rozsahu ohniskovej vzdialenosti 24 – 3 000 mm môžu používatelia snímať ostré fotografie a videosekvencie bez ohľadu na vzdialenosť od snímaného objektu. Jeho svetelný objektív f/2,8 – 8 NIKKOR a snímač s rozlíšením 16 MP prispievajú k revolučnému systému, ktorý je ideálny pre fotografov športu a divých zvierat i pre cestovateľských fotografov.

Ďalšie informácie nájdete na webovej lokalite iF Design Awards: https://ifworlddesignguide.com/our-awards/professional-awards/if-design-award-2019