14-02-2019

Predstavujeme prvý zo základnej trojice objektívov pre fotoaparáty Nikon Z. Vysoko svetelný objektív NIKKOR Z 24 – 70 mm f/2,8 S

Amsterdam, Holandsko, 14. februára 2019: Spoločnosť Nikon dnes predstavuje prvý zo základnej trojice objektívov pre fotoaparáty Nikon Z. NIKKOR Z 24 – 70 mm f/2,8 S je profesionálny objektív, ktorý sa pýši mimoriadne kompaktným vyhotovením, pokročilou optikou a rozsiahlym utesnením voči vplyvom počasia.

Statické snímky alebo video – tento odolný pracovný objektív umožňuje dosiahnuť vynikajúce výsledky. Má vynikajúcu ostrosť v celom obrazovom poli a jeho obrazový výkon pri snímaní zblízka prekonáva ktorýkoľvek plnoformátový objektív s rozsahom 24 – 70 mm dostupný v súčasnosti. Odlesky sú efektívne minimalizované a široký bajonet Nikon Z a konštantná clona f/2,8 s 9-lamelami umožňujú vytvárať úžasné snímky hviezdnej oblohy. Rozostrené pozadie (bokeh) plynulo prechádza až k okrajom snímky a má nádherne prirodzený vzhľad.

Objektív NIKKOR Z 24 – 70 mm f/2,8 S je úplne utesnený voči vplyvom počasia a je pripravený odolávať drsnému zaobchádzaniu pri každodennom profesionálnom používaní. Prstence zoomu a zaostrovania kladú prirodzenú mieru odporu. A priamo z objektívu je možné ovládať viac parametrov snímania, než kedykoľvek predtým.

Dirk Jasper, Product Manager, Nikon Europe, povedal: „Keď si môžete so sebou vziať iba jeden objektív, NIKKOR Z 24 – 70 mm f/2,8 S ponúka ideálnu kombináciu kompaktných rozmerov a profesionálneho výkonu. Každá súčasť kompozície je vykreslená s prirodzenou čistotou a vďaka úplnému utesneniu voči vplyvom počasia je tento objektív pripravený na akékoľvek prostredie.”

Súhrn hlavných funkcií

Ultra ostrý: špičkový celoplošný výkon. Výnimočný výkon pri snímaní zblízka (minimálna zaostrovacia vzdialenosť 0,38 m).
Pokročilá optická konštrukcia: 17 prvkov v 15 skupinách s antireflexnými vrstvami ARNEO a Nano Crystal Coat.
Prispôsobiteľný ovládací prstenec : manuálne zaostrovanie (predvolené nastavenie), tiché ovládanie clony (skvelé na clonové prechody počas záznamu videosekvencií) alebo korekcia expozície.
Fn tlačidlo: môžete mu priradiť až 21 rôznych funkcií. Od uzamknutia automatického zaostrovania cez meranie až po bracketing a ďalšie funkcie.
Informačný displej OLED: umožňuje rýchlo overiť clonu, zaostrenú vzdialenosť, presnú ohniskovú vzdialenosť a hĺbku ostrosti.
Pracovný objektív: odolná a kompaktná konštrukcia s rozsiahlym utesnením chráni objektív pred prachom a vlhkosťou.