08-01-2019

VSTÚPTE DO DEJA S NOVÝM PLNOFORMÁTOVÝM ULTRAŠIROKOUHLÝM OBJEKTÍVOM SO ZOOMOM NIKKOR Z

Amsterdam, Holandsko, 8. januára 2019: Spoločnosť Nikon dnes do nového radu S plnoformátových objektívov určeného pre fotoaparáty mirrorless Nikon Z pridala objektív NIKKOR Z 14 – 30 mm f/4 S. Tento zasúvateľný ultraširokouhlý objektív, ktorý sa pýši kompaktným telom a plochým predným prvkom, rozširuje kreatívne možnosti fotografov používajúcich fotoaparáty Nikon Z. Je skvelý na statické snímky a ešte lepší na videosekvencie.

Objektív NIKKOR Z 14 – 30 mm f/4 S je prvý plnoformátový ultraširokouhlý objektív, ktorý sa môže pochváliť plochým predným prvkom.¹ Táto jedinečná konštrukčná črta umožňuje používať 82 mm filtre, pričom nie sú potrebné neskladné držiaky filtrov. Fotografi získajú väčšiu kontrolu a slobodu pri snímaní krajiny, miest, architektúry, interiérov alebo videosekvencií.

Vďaka kompaktnej konštrukcii, mechanizmu zasúvateľného objektívu a rozsiahlemu tesneniu proti vplyvom počasia je tento objektív pripravený na cestovanie. Nová optická konštrukcia objektívu NIKKOR Z a rýchla komunikácia medzi ním a fotoaparátom zaručujú minimalizáciu skreslenia bežného pre širokouhlé fotografovanie. Ostrosť je výnimočná. Pri snímaní videosekvencií umožňuje konštantná clona f/4 jednoducho sledovať objekt z jasného denného svetla do tienistých interiérov.

Jordi Brinkman, produktový manažér pre spoločnosť Nikon Europe, povedal: „Tento ultraširokouhlý objektív so zoomom NIKKOR Z umožní majiteľom fotoaparátov Nikon Z zachytávať pútavé statické snímky a videosekvencie, nech už sú kdekoľvek. Kompaktná konštrukcia znamená, že tento objektív môžete odložiť do menších brašní. Možnosť takto jednoduchého používania filtrov predstavuje skvelú príležitosť na získanie väčšej kreatívnej kontroly.“

Súhrn hlavných funkcií

Pripravený na montáž filtrov: prvý ultraširokouhlý plnoformátový objektív, ktorý umožňuje montáž 82 mm filtrov¹ bez nutnosti používať neskladné držiaky filtrov.
NIKKOR Z: tento objektív určený pre široký bajonet Nikon Z zachytí v celom obrazovom poli viac svetla.
Rad S: optická konštrukcia novej generácie. Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat. Plynulý, tichý multi-focusing systém.
Prispôsobiteľný ovládací krúžok: možno ho používať na manuálne zaostrovanie (predvolené nastavenie), ovládanie clony (skvelé na clonové prechody počas záznamu videosekvencií) alebo korekciu expozície.
Skvelý na videosekvencie: tiché nastavovanie clony. Zmena uhla záberu pri zaostrovaní je minimálna, rovnako ako posúvanie zaostrenia počas zoomovania.
Kompaktný a chránený: vďaka mechanizmu zasúvateľného objektívu zaberá tento objektív minimálny priestor, keď sa nepoužíva. Rozsiahle tesnenie chráni objektív pred prachom a vlhkosťou.


¹ Spomedzi vymeniteľných objektívov pre digitálne fotoaparáty, k 8. januáru 2019