20. 11. 2018

CELKOVÝ POČET VYROBENÝCH OBJEKTÍVOV NIKKOR PRE FOTOAPARÁTY S VYMENITEĽNÝMI OBJEKTÍVMI DOSIAHOL 110 MILIÓNOV

Amsterdam, Holandsko, 20. novembra 2018: Spoločnosť Nikon dnes oznámila, že v októbri 2018 dosiahol celkový počet vyrobených objektívov NIKKOR pre jej fotoaparáty s vymeniteľnými objektívmi 110 miliónov*.

Od roku 1959 vyrába spoločnosť Nikon objektívy NIKKOR F pre jednooké zrkadlovky a v tomto roku predstavila nové objektívy NIKKOR Z pre fotoaparáty mirrorless, ktoré ďalej obohatia sortiment objektívov NIKKOR.

Spoločnosť Nikon bude aj naďalej lídrom kultúry práce s obrazom vďaka poskytovaniu produktov, ktoré stimulujú tvorivé zámery fotografov po celom svete a súčasne reagujú na najnovšie poznatky v oblasti zobrazovacích technológií.

Značka NIKKOR
NIKKOR je značka fotografických objektívov spoločnosti Nikon. Spoločnosť Nikon v súčasnosti ponúka objektívy NIKKOR F pre digitálne jednooké zrkadlovky a objektívy NIKKOR Z pre fotoaparáty mirrorless. Kompletný sortiment zahŕňa približne 100 typov objektívov vhodných na množstvo rôznych použití vrátane objektívov s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a objektívov so zoomom, ktoré pokrývajú obrazové uhly v rozsahu od ultraširokouhlého objektívu až po superteleobjektív, objektívov rybie oko a objektívov makro.

Od ich uvedenia na trh v roku 1959 obsahujú objektívy NIKKOR F špičkové technológie danej doby a funkcie ako ovládanie clony, automatické zaostrovanie a stabilizácia obrazu (VR). Fotoaparáty mirrorless od spoločnosti Nikon obsahujú nový bajonet s väčším priemerom, ktorý ovára nové možnosti v oblasti konštrukcie objektívov a zvyšuje optický výkon vďaka objektívom NIKKOR Z. Sortiment ponúkaných vysokovýkonných objektívov zahŕňa objektív s najvyššou svetelnosťou v histórii spoločnosti Nikon**, a to f/0,95.


* Celkový počet vymeniteľných objektívov pre jednooké zrkadlovky a fotoaparáty mirrorless vyrobených spoločnosťou Nikon.
** Spomedzi vymeniteľných objektívov pre fotoaparáty Nikon.