24-10-2018

Svadobná fotografka Nadia Meli sa stáva novou európskou vyslankyňou spoločnosti Nikon

Amsterdam, Holandsko, 24. október 2018 – Spoločnosť Nikon Europe B.V. s potešením víta svadobnú fotografku Nadiu Meli medzi svojimi európskymi vyslancami. Nadia sa pripája k skupine fotografov spoločnosti Nikon, ktorí presvedčivo využívajú najmodernejšie technológie a prehľad o aktuálnych spoločenských trendoch na čo najvernejšie zobrazenie aktuálnej doby.

Nadia, ktorá sa narodila v Taliansku, detstvo prežila v Nemecku a v súčasnosti žije v meste Brighton v Anglicku, začala svoju cestu fotografky v roku 2010, kedy sa obyčajná záľuba zmenila na profesionálnu kariéru po tom, čo Nadiu priateľka požiadala o fotografovanie jej svadby profesionálnym spôsobom. Odvtedy sa z fotografovania svadieb, v ktorom si vypracovala svoj vlastný charakteristický štýl, stalo povolanie na plný úväzok.

Nadin štýl spočíva v tom, že sa necháva viesť jedinou víziou a účelom: sprostredkovať pocit spolupatričnosti. Nadinou najväčšou vášňou sú ľudia a ich príbehy, preto sa ako fotografka snaží zachytiť ich prirodzeným spôsobom: oživiť ich prostredníctvom sviežich, jednoduchých, dôverných a spontánnych snímok.

V priebehu roka 2018 Nadia naďalej fotografuje svadby, avšak súčasne organizuje aj fotografické semináre, v ktorých sa nezameriava iba na zručnosti úprav fotografií, ale najmä pomáha ľuďom pri hľadaní ich vlastných umeleckých štýlov a vízií.

Nadia Meli hovorí: Svoje snímky by som označila štyrmi prívlastkami: radostné, nepredstierané, dôverné, živé. Tieto štyri hodnoty by som chcela vyjadriť prostredníctvom svojich fotografií. Výrobky Nikon používam po celú svoju kariéru a práve vďaka tejto technológii môžem rásť a rozvíjať svoj charakteristický štýl. Som veľmi hrdá na to, že sa môžem stať súčasťou programu európskych vyslancov a pripojiť sa tak k skvelým fotografom, ktorí už sú do programu zapojení.“

Na tohtoročnej výstave photokina dostala Nadia ako jedna z prvých európskych fotografov možnosť vyskúšať nedávno uvedený fotoaparát mirrorless Nikon Z 7 a objektívy NIKKOR Z 35 mm f/1,8 S a NIKKOR Z 24-70 mm f/4 S.

„Fotoaparátom Z 7 doplneným o príslušné objektívy som fotografovala počas augusta niekoľko svadieb a podrobila som tieto zariadenia testom v rôznych situáciách. Či už som fotografovala vnútri, vonku, pri ostrom slnečnom svetle, za súmraku alebo v noci, vždy som sa stretla s vynikajúcou kvalitou snímok a výbornými vlastnosťami snímania pri slabom svetle, vďaka ktorým je tento fotoaparát s nízkou hmotnosťou tela a nehlučnou uzávierkou snom každého svadobného fotografa. Už sa nemôžem dočkať, kedy s ním začnem experimentovať.“

Program Európski vyslanci spoločnosti Nikon

Do programu Európski vyslanci spoločnosti Nikon patria talentovaní a vplyvní vizuálni umelci, ktorí využívajú najmodernejšie technológie a prehľad o aktuálnych spoločenských trendoch na zobrazenie aktuálnej doby.

Ďalšie informácie o Nadinej práci nájdete na stránke: Nadia Meli

Kto je Nadia Meli

Nadia Meli, narodená v Taliansku a vychovaná v Nemecku, je fotografka špecializujúca sa na intímne snímky zo svadieb a „svadobných útekov“ v celej Európe. Fotografovala stovky svadieb po celom svete a jej práce boli publikované v rôznych časopisoch a onlinových blogoch. Vďaka svojmu špecifickému, prirodzenému a originálnemu štýlu fotografovania sa stala vo svojej oblasti renomovanou fotografkou. V roku 2015 začala viesť semináre a online kurzy, v ktorých sa snaží fotografom pomôcť s rozvíjaním ich vlastných kreatívnych vízií a s hľadaním ich vlastných štýlov vyjadrenia.

Všetky snímky spadajú pod ochrannú známku © Nadia Meli.