15-08-2018

Fotoaparát Nikon D850 a teleobjektív AF-S NIKKOR 180 – 400 mm f/4E TC1,4 FL ED VR získavajú ocenenie EISA 2018/2019

Amsterdam, Holandsko, 15. augusta 2018: Spoločnosť Nikon s radosťou oznamuje, že fotoaparát Nikon D850 a teleobjektív AF-S NIKKOR 180 – 400 mm f/4E TC1,4 FL ED VR získali ocenenie najlepší produkt v kategórii Professional DSLR Camera (Profesionálna digitálna jednooká zrkadlovka) a Professional Lens (Profesionálny objektív) za rok 2018/2019. Ocenenia udelené asociáciou EISA (European Imaging and Sound Association) sú dôkazom odhodlania spoločnosti Nikon vyvíjať inovatívne vybavenie, ktoré pomáha fotografom posúvať kreatívne a technické hranice.

Asociácia EISA hodnotí fotoaparát Nikon D850 – víťaza ocenenia Professional DSLR Camera 2018/2019

D850 je vynikajúca a výkonná plnoformátová digitálna jednooká zrkadlovka, ktorá dokáže zvládnuť akékoľvek požiadavky používateľa, vďaka čomu sa stala tohtoročným víťazom v kategórii Professional DSLR Camera. Snímač BSI CMOS s rozlíšením 45,7 megapixela umožňuje fotografom snímať statické snímky vo vysokom rozlíšení aj plnoformátové videosekvencie v kvalite 4K UHD. Fotoaparát D850 dokáže snímať frekvenciou sedem snímok za sekundu v plnom rozlíšení (deväť s voliteľným batériovým gripom) a využíva rovnaký 153-bodový systém automatického zaostrovania ako fotoaparát Nikon D5, ktorý umožňuje spoľahlivé sledovanie pohybujúcich sa objektov. Veľký a jasný optický hľadáčik uľahčuje vytváranie kompozície.

Asociácia EISA hodnotí objektív AF-S NIKKOR 180 – 400 mm f/4E TC1,4 FL ED VR – víťaza ocenenia Professional Lens 2018/2019

Prvý objektív so vstavaným telekonvertorom od spoločnosti Nikon predstavuje splnený sen mnohých fotografov športu a akčných snímok. Vďaka jednoducho použiteľnému telekonvertoru poskytuje ohniskové vzdialenosti až do 560 mm pri svetelnosti objektívu f/5,6. Objektív poskytuje ostré snímky v celom rozsahu priblíženia, a to aj pri snímaní s maximálnym clonovým otvorom. Účinný systém stabilizácie umožňuje používať časy uzávierky až o štyri stupne EV dlhšie, než je obvykle možné. Objektív je úplne utesnený voči poveternostným vplyvom a fluórová vrstva chráni predný prvok objektívu pred vodou, prachom a nečistotami.

Asociácia EISA je spolupracujúca organizácia 55 najrešpektovanejších medzinárodných magazínov, ktoré sa špecializujú na spotrebnú elektroniku. Každoročné ocenenia oslavujú nové produkty prichádzajúce na trh, ktoré v sebe spájajú najpokročilejšie technológie a žiadané funkcie s prvotriednym výkonom.

Viac informácií nájdete na webovej stránke asociácie EISA: https://www.eisa.eu/

Viac informácií o ocenených produktoch spoločnosti Nikon nájdete na stránke www.europe-nikon.com