14-06-2018

Nikon oznamuje vývoj objektívu AF-S NIKKOR 500 mm f/5,6E PF ED VR

Nový teleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou ponúka vynikajúcu agilnosť a optický výkon

Amsterdam, Holandsko, 14. júna 2018: Nikon dnes oznámil vývoj objektívu AF-S NIKKOR 500 mm f/5,6E PF ED VR – superteleobjektívu s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, ktorý je kompatibilný s digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon formátu FX.

Vysokovýkonný objektív AF-S NIKKOR 500 mm f/5,6E PF ED VR je výrazne menší a ľahší než iné objektívy s rovnakou ohniskovou vzdialenosťou vďaka použitiu rovnakého optického prvku Phase Fresnel (PF) ako v objektíve AF-S NIKKOR 300 mm f/4E PF ED VR uvedenom v januári 2015. Tento kompaktný objektív umožňuje fotografovať z ruky a vďaka ľahkej prenosnosti je vhodný do rozmanitých situácií od fotografovania rýchlo sa pohybujúcich objektov na športových podujatiach až po nepredvídateľné voľne žijúce zvieratá.

Dátum uvedenia a odporúčanú maloobchodnú cenu objektívu oznámime neskôr.

Informácie o optických prvkoch Phase Fresnel (PF) od spoločnosti Nikon

Optický prvok Phase Fresnel (PF) vyvinutý spoločnosťou Nikon poskytuje v kombinácii so štandardným skleneným optickým prvkom špičkový výkon v oblasti korekcie farebnej vady. Vďaka použitiu optického prvku PF možno vyrobiť objektív s úžasne kompaktným a ľahkým telom a menším počtom optických prvkov.